Фестиваль звичаєвої культури «Живий Вогонь» на Вінниччині

Прикарпатців запрошують на Міжнародний фестиваль звичаєвої культури «Живий Вогонь», який вже одинадцятий рік поспіль проходить на Вінниччині, у с. Якушинці (5 км від Вінниці).

Його особливість — святкування Купайла за старим стилем, тобто в дні літнього сонцестояння, коли день найдовший, а в найкоротшу ніч трапляються дива.

На фестивалі можна поринути в атмосферу давніх слов’янських звичаїв, розваг та магічних обрядів, навчитися древніх ремесел, познайомитися з представниками різних народів, спробувати себе в козацьких бойових розвагах, пошукати кохання біля купальського багаття.

Гості —  представники європейських народів (поляки, білоруси, литовці та ін.) та українські етнічні групи — гуцули, бойки, лемки, опіляни, а також представники національних меншин. Усі вони презентують свої звичаї, пісні, танці, одяг, мову, з ними можна буде поспілкуватися, потоваришувати або принаймні сфотографуватися.

Організатори познайомлять з традиційним обрядом Подільського Купайла, у якому візьмуть участь всі учасники фестивалю. Всі разом древнім способом видобудуть з дерева живу іскру купальського вогню та запалять багаття.

На фестиваль завітають всесвітньо відомі хортицькі козаки та продемонструють свою майстерність вправлятись  зі зброєю - шаблями, луками, батогами та гарматами. Гості фестивалю зможуть побачити неймовірну кількість козацьких бойових мистецтв, які сьогодні почали відроджуватись, від майстрів Запорозького Спасу. Заставлять перехопити дух кам’янець-подільські козаки-характерники своїми найвражаючими та найнебезпечнішими виступами, коли ходитимуть по вогняній дорозі та танцюватимуть на битому склі.

Зі славними козаками та дівчатами у купальських віночках можна буде сфотографуватись на  тематичних локаціях в українському автентичному стилі. Вперше на фестивалі - “Галявина Вогню”, “Галявина Води”, “Там, де цвіте папороть”, “Галявина щастя”, “Галявина поцілунків”, “Галявина врожаю та достатку”, “Козацька Січ”,  “Дівоче щастя”.

В рамках фестивалю заплановано тематичний воркшоп “Культурна спадщина, як джерело розвитку громади”, де голови громад отримають корисну інформацію  від організаторів успішних проектів.

Хедлайнер фестивалю — відомий рок-гурт KOZAK SYSTEM. Свою участь також вже підтвердили рок-гурти “Не лізь, бо вб’є”, “Толока”, “Пан Карпо” та “Медовий Полин”.

Традиційно опівночі, після драйвового концерту відбудеться вражаюче видовищне вогняне шоу.

Всі охочі зможуть отаборитися на території фестивалю з наметами та долучитися до вечірньої ватри напередодні фестивалю, поспівати та потанцювати.

Після основної частини фестивалю можна також лишитися в парку з наметом, аби вранці потрапити на одну з захоплюючих екскурсій по колоритних Якушинцях.

Не пропустіть найочікуванішу подію літа! У найдовший день року – 22 червня, у найуспішнішій громаді – с. Якушинці (5 км від Вінниці), з 12:00 і до півночі!

Живий Вогонь єднає Україну. Живий Вогонь єднає світ!

Організатор — Вінницький козацький полк ім. Івана Богуна, фестиваль реалізовано за підтримки Українського культурного фонду та Вінницької обласної державної адміністрації.


22.06.2019 12:00    963
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

309
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

439
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2293
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1696
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1991
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5597 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1100

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1115

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1629

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1103
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

857
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

714
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14534
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

512
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10377
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6046
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

599
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7465
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2711
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

499
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

601
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

435