Насправді й православні, і католики святкують Різдво Христове в один день – 25 грудня. Хоча ця дата народження Ісуса Христа – умовна.
Ні в Біблії, ані в жодному документі її не знайти. Традиція святкувати Різдво Христове 25 грудня в католиків та православних залишилася й досі, пише Фіртка.
Традиція святкувати Різдво Христове 25 грудня в католиків та православних залишилася й досі. Однак роблять вони це, у значній своїй частині, за різними календарями.
На Заході – здебільшого за григоріанським календарем, а, наприклад, в Росії, Грузії, Сербії та Україні велика кількість вірян відзначає його за юліанським календарем.
До слова, у ПЦУ заявили, що не проти проведення Різдва 25 грудня.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Священник з Івано-Фрнаківська Іван Гнатюк ламає стереотипи про церкву (ВІДЕО)
І це цілком зрозуміло, що лише 25 грудня. Добре, що опитування автентичне. Бо православні (за винятком, звичайно, болгарів) мають проти католиків певні упередження. Недавно на "STAND UP Battle Club" Юля Різничок негарно так образила католиків своїм виступом.
Чомусь на Телебаченні Галичина обговорюють Папу Римського через його спроби втікти від провокаційного втягування у війну православних. Він ж не "Папа Карло" для Русі. На Русі є своя церква, своя система віросповідання. Він міг би поспекулювати на цьому і представити католицизм, мовляв, подивіться які православні дикі, що вони роблять... Але йому це так само, як і нам - до лампочки. Просто логіка інша, руські постійно грають в якісь перегони з чужими людьми, щоб усвідомити собі щось, запевнити себе в чомусь (покращити самооцінку). Як вони кажуть, дурень думкою багатіє... І, можливо, "батюшки" хочуть Папу втягнути в міжнародний скандал, щоб принизити таким чином католиків.
Такі "стендапи" - це конкуренція систем віросповідання. Як і те, що на Телебаченні Галичина виступають люди, які обговорюють особистість понтифіка, аби його принизити (а значить представити католицьку віру негативно).