Додаткова та бустерна доза вакцини від COVID-19: скільки прикарпатців щепили

На Прикарпатті 2 517 людей отримали бустерну дозу вакцини проти COVID-19, 469 — за минулу добу. 

Про це журналістці Фіртки повідомили в Івано-Франківському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ.

Водночас 164 прикарпатці отримали додаткову дозу вакцини проти COVID-19, за добу щепили одного прикарпатця.

Так, в області за минулу добу вакцинували 2 928 прикарпатців. Зокрема, щепили першою дозою — 850 прикарпатців, а другою — 1 608.

Від початку вакцинальної кампанії в Івано-Франківській області провели 828 943 щеплення.

На Івано-Франківщині функціонують дев'ять центрів масової вакцинації населення. Перелік, контакти та графік роботи пунктів та центрів, а також іншу інформацію про вакцинацію проти COVID-19 можна отримати за номером контакт-центру 0 800 60 20 19 та на сайті.

«Не плутаймо додаткову дозу вакцини проти COVID-19 з бустерною дозою. Додаткова доза рекомендована лише людям із проблемами з імунітетом як частина основного курсу вакцинації. Її введення не впливає на термін дії COVID-сертифіката. 

А бустерна потрібна всім щепленим проти коронавірусу, щоб посилити ефективність вакцини, яка з часом знижується», — пояснив регіональний координатор з питань вакцинації Микола Стовбан.

Зазначимо, що від початку вакцинальної кампанії щеплено 15 141 199 людей, з них отримали першу дозу – 15 141 197 людей, отримали дві дози – 14 443 593 людини, отримали додаткову дозу – 12 689 людей, бустерну дозу – 193 211 людей.

Загалом провели 29 790 690 щеплень.

  читайте також: Спалах захворюваності на COVID-19. Як вберегтись від штаму «Omicron»

Нагадаємо, з 6 січня Україна дозволила бустерну дозу вакцини для всіх, хто раніше вакцинувався проти COVID-19.

«Підписав наказ МОЗ про введення бустерної дози вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих від 18 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися», — зазначив очільник МОЗ Віктор Ляшко.

За його словами, бустерна доза вакцини має посилити ефективність вакцини та дати кращий захист від нового штаму коронавірусу «Omicron».

Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам — Moderna або Comirnaty від Pfizer, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer. 

Рекомендований період введення бустерної дози — від 6 до 9 місяців із дати отримання другого щеплення. 

Чи не єдиним протипоказанням до бустерного щеплення є важка алергічна реакція на попередню дозу. Якщо реакція була на другу дозу, тоді для ревакцинації можна використати іншу вакцину.

Також в Україні схвалили додаткове щеплення проти COVID-19.
 
Зокрема, Віктор Ляшко підписав наказ щодо введення додаткової дози вакцини проти COVID-19 відповідно до рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ).
 
Отримати додаткову дозу щеплення рекомендовано:
 
— особам із ВІЛ-інфекцією;
— особам із раком крові;
— після трансплантації органів;
— особам, які проходять імуносупресивну або імуномодулюючу терапію;
— особам із низкою інших імунодефіцитних станів.
 
Повний перелік станів та показань для отримання додаткової дози антиковідної вакцини можна знайти в рекомендаціях НТГЕІ.

До слова, наприкінці січня у «Дії» можна буде згенерувати новий COVID-сертифікат після вакцинації бустерною дозою. Доти усі, хто вакцинувався бустером, зможуть користуватися зеленим сертифікатом про повну вакцинацію. 

Щоб отримати новий цифровий документ, достатньо надіслати запит на порталі чи у застосунку Дія не раніше останніх чисел січня, звісно, вже після самого щеплення.

Порядок генерації сертифікату нічим не відрізнятиметься від того, як створюються COVID-сертифікати на підставі одужання чи вакцинації. Єдиною відмінністю є термін дії нового документу — він буде чинним 270 днів.

Крім того, особи, щеплені бустерною дозою, зможуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію за місцем щеплення чи у сімейного лікаря. Цей документ, як і COVID-сертифікат, буде чинним 270 днів.


Додамо, що в Україні розпочався черговий спалах коронавірусу з епіцентром в західному регіоні. 

Наразі у «помаранчевому» рівні епіднебезпеки знаходяться десять областей України: Вінницька, Хмельницька, Житомирська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Чернігівська та Чернівецька області. 

«Це очікувана і прогнозована ситуація щодо розвитку подій. Зараз висхідна динаміка спостерігається майже у всьому світі. І ми готові оперативно реагувати», — зауважив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Проте, з понеділка, 24 січня, Прикарпаття переходить до «червоної» карантинної зони.

Поки що єдиною альтернативою локдауну є масова вакцинація. Уряд не планує вводити повний локдаун. Навіть у «червоних» зонах бізнес і громадські заклади працюватимуть при повній вакцинації всіх працівників і відвідувачів.

Нагадаємо, що штам коронавірусу «Omicron» виявили на Прикарпатті. 

«Симптоми цього штаму схожі на грип та ГРВІ. Тому нерідко люди думають, що вони хворіють на звичайну застуду та не звертаються за необхідною медичною допомогою, що надалі спричиняє госпіталізацію пацієнтів, а іноді й летальні випадки.

При підвищенні температури, частій втомі та появі кашлю не відкладайте звернення до свого сімейного лікаря», — каже головний державний санітарний лікар області Руслан Савчук.

Ще тривають дослідження цього штаму, проте вже можна виокремити симптоми, які найчастіше зустрічаються у хворих:

  • нежить (73%);
  • головний біль (67,5%);
  • втома (63,5);
  • чхання (60%);
  • біль у горлі (59,6%).

Водночас не виявили суттєвої відмінності від симптомів штаму «Delta», який наразі домінує в Україні. У разі зараження на цей штам, разом із вказаними вище симптомами, також спостерігається кашель (43,5%), хриплий голос (35,7%), озноб чи тремтіння (30%), лихоманка (29,4%), втрата/спотворення нюху та/або смаку (23,7%) тощо.

До слова,  невакцинованих медиків, працівників органів місцевого самоврядування та комунальників відсторонюватимуть від роботи з 31 січня без збереження заробітної плати. Це правило не поширюватиметься на працівників, які мають протипоказання до вакцинації та надали відповідний документ.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Дослідження: скільки доз COVID-вакцин потрібно для захисту від штаму «Omicron»

Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють

Рідкісна побічна реакція від вакцини Johnson & Johnson: що відомо


Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

465
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

370
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14029 9
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1606
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

897
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6197

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

663

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1488

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1299

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1184
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

542
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

682
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1606
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

621
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

912
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5946
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13756
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

279
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

575
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

504
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

818 2