Третього жовтня у Бурштині відбулися загальні збори Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.
Про це з місця події повідомляє журналістка Фіртки.
Під час зборів обговорили фінансове забезпечення власних і делегованих повноважень в проєкті Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік", адміністрування місцевих податків, зокрема, які зміни потрібні органам місцевого самоврядування та хід реалізації ініціативи Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України "Взаємодопомога громад Прикарпаття у кризових ситуаціях".
Міський голова Бурштина Василь Андрієшин зазначив, що вже неодноразово збиралися для обговорення подальших дій після обстрілів.
"27 березня внаслідок чергових обстрілів Бурштинська ТЕС зазнала дуже значних руйнувань. Теплопостачання міста тоді припинилося, коли середньодобова температура становила п'ять градусів. А це досить холодно.
Тому довелося ввести надзвичайну ситуацію з 27 березня до 5 квітня. І ми зрозуміли, що потрібно з цим щось робити, адже з опалювальним сезоном можуть виникнути проблеми.
Це також підтвердили спеціалісти з Бурштинської ТЕС, направивши нам листа. Тому ми відразу почали шукати альтернативу".
За словами Василя Андрієшина, відразу розпочали залучати спеціалістів, які б могли допомогти з проєктом альтернативної системи опалення міста.
"Рішення знайшли, спеціалісти нам підказали, куди рухатися.
Сьогодні маємо наступну ситуацію — у нас є угоди на будівництво двох газових блочно-модульних котелень потужністю 8 і 10 МВт, що забезпечать опаленням споживачів Бурштина.
А також заплановано будівництво чотирьох твердопаливних блочно-модульних котелень потужністю 1 МВт кожна для забезпечення опаленням соціально важливих об’єктів, а саме — закладу охорони здоров’я та закладів загальної та дошкільної освіти.
Для реалізації цих заходів Кабінетом Міністрів України виділено кошти з резервного фонду державного бюджету у сумі майже 210 млн грн для забезпечення послугами з теплопостачання населення на території Бурштинської міської територіальної громади, Івано-Франківська обласна рада відповідно до розпорядження Івано-Франківської обласної державної адміністрації виділила 10 млн грн, Київська міська рада надала субвенцію у розмірі 10 млн грн.
А 36 громад Прикарпаття, які приєдналися до ініціативи «Взаємодопомога громад Прикарпаття у кризових ситуаціях», започаткованої Івано-Франківським регіональним відділенням Асоціації міст України, виділили 6 756 000 грн для нашої громади".
Також міський голова Бурштина додав, що цих коштів цілком достатньо, аби виконати всі заплановані роботи.
"Ми дякуємо Президенту України Володимиру Зеленському, очільниці Івано-Франківської військової адміністрації Світлані Онищук.
Зараз ці котельні на такому етапі, що підводиться спочатку електропостачання, поступили до газопостачання до цих котелень. Вже наступного тижня почнеться саме будівництво, а саме заливання фундаментів для них.
Ситуація непроста. Адже такі котельні будують довго. У нас є кілька місяців для цього. Порадившись з постачальниками, нам вдасться це зробити до 20 грудня. Проте, опалювальний сезон розпочнеться 15 жовтня", — підкреслив Василь Андрієшин.
Читайте також: