Covid-19: світова спільнота допомагає Індії подолати катастрофічну ситуацію із захворюваністю

Поки Індія бореться із руйнівною другою хвилею Covid-19, яка щодня вбиває тисячі людей, міжнародні зусилля щодо подолання кризи прискорюються, і Великобританія, і США зобов'язуються допомогти вкрай необхідними медичними засобами.

Друга хвиля, яка розпочалася в березні, швидко загострилася, і Індія зафіксувала понад мільйон нових випадків всього за три дні. Протягом останніх двох тижнів у медичних закладах закінчуються ліжка для госпіталізації, кисень для інтенсивної терапії, багато пацієнтів залишаються за межами лікарень, чекаючи на медичну допомогу.

У понеділок Індія повідомила про 352 991 нових випадків захворювання та 2812 смертей через вірус, що є п'ятим найбільшим щоденним навантаженням у світі.

Ситуація особливо страшна в столиці Нью-Делі, де запровадили локдаун до 3 травня. У місті наразі у лікарнях стикнулися з серйозною нестачею кисню. Делі не виробляє власний кисень і покладається на ресурси, що постачаються центральним урядом, за словами головного міністра Делі Арвінда Кейріваля.

Впродовж вихідних днів кілька лікарень Делі написали у Твітті повідомлення SOS із закликом щодо постачання кисню. У суботу щонайменше 20 важкохворих пацієнтів померли після затримки у постачанні кисню в одній лікарні Делі.

У неділю прем'єр-міністр Нарендра Моді заявив, що його адміністрація створить 551 завод з виробництва кисню "в кожному районі, щоб забезпечити достатню доступність кисню".

Центральний уряд зазнав жорстокої критики в країні за боротьбу зі спалахом захворювання, через що переповнені лікарні та мешканці публікували в соціальних мережах прохання про збільшення постачання кисню від державних і федеральних чиновників. Багато хто звернувся до чорного ринку у відчайдушній спробі врятувати своїх близьких.

Родичі людини, яка померла через Covid-19 під час кремації в Джамму, Індія, 25 квітня 2021 року.

Лише минулого тижня Моді вперше звернувся до нації щодо кризи, провівши політичні мітинги та значною мірою применшивши актуальність другої хвилі за попередні тижні.

Під час щомісячної радіопрограми у неділю Моді заявив, що провів зустрічі з експертами фармацевтичної галузі, виробниками вакцин та виробниками кисню щодо того, як боротися з другою хвилею.

"Я розмовляю з вами в той час, коли Covid-19 перевіряє наше терпіння і здатність терпіти біль. Багато наших близьких залишили нас несвоєчасно", - сказав він в ефірі радіо. "Після успішної боротьби з першою хвилею моральний дух нації був високим, вона була впевнена в собі. Але ця буря сколихнула націю".


Глобальна допомога

Вражені катастрофічною ситуацією щодо перебігу захворювання та кризою у медичній системі Індії та зростанням щоденної кількості загиблих, що потрапляють у світові заголовки, країни у всьому світі активізували свою критичну допомогу.

Адміністрація Байдена та Міністерство оборони США розгорнуть постачання та підтримку для Індії, включаючи надсилання вентиляторів, ЗІЗ, наборів для швидкої діагностики та терапевтичних засобів.

"Сполучені Штати також планують надати термінову партію кисню та інші відповідні запаси", - йдеться в повідомленні, яким обмінялися радники з питань національної безпеки двох країн.

На початку цього року США ввели тимчасову заборону на експорт сировини, що має вирішальне значення для виробництва вакцин. Це суперечливе рішення означало, що виробники вакцин у всьому світі, включаючи Інститут сироватки крові (Індія), стикаються з браком матеріалів для виготовлення вакцин Covid-19 і змушені шукати деінде.

Мітинг щодо дефіциту вакцин проти Covid-19 біля воріт центру вакцинації в Мумбаї, Індія, 20 квітня.


Внаслідок цієї заборони значно зросла критика дій уряду, дехто характеризує її як накопичення ресурсів, оскільки прискорилася друга хвиля Індії - особливо з огляду на покращення ситуації, що склалася в США, та ефективну програму вакцинації там.

Адар Поонавалла, генеральний директор SII, звернувся безпосередньо до президента США Джо Байдена 16 квітня в час поглиблення національної кризи.

"Якщо ми хочемо по-справжньому об'єднатись у боротьбі з цим вірусом, від імені вакцинної галузі за межами США, я покірно прошу вас скасувати ембарго на експорт сировини з США, щоб виробництво вакцин можна було пришвидшити", - написав Поонавалла у своєму Twitter.

У неділю Білий дім оголосив, що частково скасує заборону, та визначить "конкретну сировину, яка терміново необхідна для виробництва в Індії вакцини Covishield, яка негайно стане доступною для Індії".

Однак в оголошенні не згадується про розподіл доз вакцин AstraZeneca, яких у США накопичено десятки мільйонів. Дози, які не були дозволені Адміністрацією США з питань харчових продуктів і медикаментів та залишились невикористаними, за винятком кількох мільйонів вакцин, які надіслали до Канади та Мексики.

У неділю доктор Ентоні Фаучі, директор Національного інституту алергії та інфекційних хвороб, заявив, що надсилання надлишку вакцин до Індії було "на столі", хоча він не запропонував графіку та плану такого кроку.

Він також попередив, що, хоча США, здається, перебувають на шляху до одужання, щоденні випадки постійно трапляються, а щеплення зростають, вірус є глобальною проблемою.

"Це причина, чому нам та іншим багатим країнам доводиться нести, на мою думку, моральну відповідальність, щоб допомогти решті світу взяти це під контроль", - сказав Фочі. "Через рік ми будемо в справді набагато кращому стані, ніж зараз, але будуть інші країни, у яких цього не буде. Чим швидше ми захистимо решту світу, тим безпечнішим буде наш захист."

Великобританія також відправляє до Індії 600 одиниць медичного обладнання, включаючи кисневі концентратори та вентилятори, заявив уряд країни у неділю. Допомога випливає із прямого запиту Моді до Великобританії.

Очікується, що перша партія надійде до Делі у вівторок.

Люди чекають, щоб поповнити медичні балони на кисневій заправній станції в Аллахабаді, Індія, 24 квітня.


Індія також отримає з Німеччини 23 системи та контейнери для мобільних пристроїв, які доставлять повітряним транспортом та прибудуть до Індії протягом тижня. Постачання будуть направляти у військові лікарні для лікування пацієнтів Covid-19, заявило міністерство оборони Індії в п'ятницю.

Сусідній Пакистан оголосив, що надаватиме "допомогу" в рамках "жесту солідарності", йдеться в заяві міністерства закордонних справ країни.

Дві ядерні збройні держави мають довгу і ворожу історію, а напруженість між ними значно зросла за останній рік. Пакистан пропонує направити апарати штучної вентиляції легенів, ЗІЗ та іншу медичну допомогу.

"Я хочу висловити нашу солідарність з жителями Індії, коли вони борються з небезпечною хвилею Covid-19", - заявив прем'єр-міністр Пакистану Імран Хан в опублікованій у суботу заяві. "Ми молимось про швидке одужання всіх, хто страждає від пандемії", - сказав Хан. "Ми повинні боротися з цією глобальною проблемою, з якою стикнулося людство, разом".

Технічні гіганти Microsoft і Google також запропонували підтримку Індії, включаючи фінансування медичних засобів, таких як пристрої для концентрації кисню.

за матеріалами CNN


27.04.2021 1041
22.06.2021
Тетяна Дармограй

Фіртка спробувала з’ясувати, скільки внутрішньо переміщених осіб проживає на Прикарпатті, чим вони забезпечені та як адаптувались до умов життя у новому середовищі.

479
22.06.2021
Лідія Вітранчик

Фіртка поцікавилась у місцевих жителів, які виїхали за кордон, як змінилося їхнє життя та дізналась чимало цікавої інформації.

515
17.06.2021
Галина Бородайкевич

Фіртка поспілкувалась із директором закладу для літніх і самотніх людей, щоб дізнатись про побут, дозвілля і роботу під час пандемії.    

1193
16.06.2021
Ілона Шевченко

Кожного року на міському озері гине кілька, деколи буває і десятки особин товстолоба. Фіртка спробувала з’ясувати причини.

1230
15.06.2021
Катерина Черкашина

Чоловік каже, приїхав воювати за справедливість. І щоб допомогти українцям будувати нормальну державу. Фіртка поспілкувалася з добровольцем, який в Україні з червня 2014 року і хоче залишитися жити в Івано-Франківську.

1590
15.06.2021
Лідія Вітранчик

Фіртка спробувала з’ясувати, якою мірою зачепили футбольні пристрасті франківчан і хто їхні фаворити, окрім національної збірної.

1710

У 2011 році мене, як історика, рекомендували українсько-німецькій режисерці Уті Кільтер аби я показав і розказав про будівлі та визначні місця Франика. Ну якщо чисто технічно, то її скоріше цікавила «станиславівська» архітектура, а не «і

1224

Встигала тільки дивитися як міняються дати запланованих прем’єр. Але попри всі перенесення виставу таки показали. Це було важливо: її герой Анатолій Гаркавенко («Морячок)» – з Франківщини.

3092

Днями відвідала унікальний фестиваль борщу в селі Кричка Солотвинської територіальної громади, який є не тільки рекреаційним заходом, а й чудовою соціальною атракцією для розвитку «зеленого туризму» у громаді.

5981

Про нічний клуб - просто в серці COVID-реактора; відставки; очікування шалених фінансових стягнень і вірогідно - міжнародний скандал...

11837
18.06.2021

В Україні, за останні 12 місяців кількість пошукових запитів українських користувачів зі словом "рецепт" зросла на 29%.

703
22.04.2021

Про це йдеться у звіті Міжнародної організації виноградарства і виноробства.

7318 1
16.04.2021

Пагони цибулі - унікальна комбінація корисних речовин, потрібних саме навесні, і їх набагато більше навіть ніж у цибулі ріпчастій.

8631
05.05.2021

У третій день Великодніх свят Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин завітав на парафію святого Апостола Юди Тадея, що в Івано-Франківську, на вул. Стуса, 29.  

5997
03.05.2021

Поливаний понеділок у 2021 році відзначають 3 травня, на другий день після Великодня.  

6515
02.05.2021

На Христове Воскресіння, яке відзначається 2 травня, очільники Православної церкви України та Української греко-католицької церкви звернулися до українців зі святковими посланнями.  

6100
02.05.2021

У переддень світлого празника Воскресіння Христового Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин звернувся до вірних з Великоднім привітанням.  

6159
10.06.2021

Київський апеляційний суд постановив стягнути з кума Путіна і нардепа від ОПЗЖ Віктора Медведчука близько 300 тисяч гривень на користь видавництва "Віват" у судовому процесі, ініційованому ним самим щодо книги Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса".    

1730
30.04.2021

Вона визначала життя в Німеччині майже 16 років. Але зараз політична стабільність, якою країна користувалася так довго за часів Ангели Меркель, підходить до кінця, політик готується відмовитись від посади канцлера.  

7005
25.04.2021

Міністерства закордонних справ Литви, Латвії та Естонії 23 квітня оголосили у своїх країнах персонами нон ґрата чотирьох російських дипломатів.

7892
15.04.2021

Президент США Джо Байден оголосив про запровадження у США загальнонаціонального надзвичайного стану у зв’язку з "надзвичайною загрозою" через зовнішню діяльність уряду Російської Федерації.  

8724
11.04.2021

Велика Британія та США вважають, що Росія повинна негайно «послабити напругу» і жити у відповідності з її міжнародними зобов’язаннями.  

8223 1