Covid-19: світова спільнота допомагає Індії подолати катастрофічну ситуацію із захворюваністю

Поки Індія бореться із руйнівною другою хвилею Covid-19, яка щодня вбиває тисячі людей, міжнародні зусилля щодо подолання кризи прискорюються, і Великобританія, і США зобов'язуються допомогти вкрай необхідними медичними засобами.

Друга хвиля, яка розпочалася в березні, швидко загострилася, і Індія зафіксувала понад мільйон нових випадків всього за три дні. Протягом останніх двох тижнів у медичних закладах закінчуються ліжка для госпіталізації, кисень для інтенсивної терапії, багато пацієнтів залишаються за межами лікарень, чекаючи на медичну допомогу.

У понеділок Індія повідомила про 352 991 нових випадків захворювання та 2812 смертей через вірус, що є п'ятим найбільшим щоденним навантаженням у світі.

Ситуація особливо страшна в столиці Нью-Делі, де запровадили локдаун до 3 травня. У місті наразі у лікарнях стикнулися з серйозною нестачею кисню. Делі не виробляє власний кисень і покладається на ресурси, що постачаються центральним урядом, за словами головного міністра Делі Арвінда Кейріваля.

Впродовж вихідних днів кілька лікарень Делі написали у Твітті повідомлення SOS із закликом щодо постачання кисню. У суботу щонайменше 20 важкохворих пацієнтів померли після затримки у постачанні кисню в одній лікарні Делі.

У неділю прем'єр-міністр Нарендра Моді заявив, що його адміністрація створить 551 завод з виробництва кисню "в кожному районі, щоб забезпечити достатню доступність кисню".

Центральний уряд зазнав жорстокої критики в країні за боротьбу зі спалахом захворювання, через що переповнені лікарні та мешканці публікували в соціальних мережах прохання про збільшення постачання кисню від державних і федеральних чиновників. Багато хто звернувся до чорного ринку у відчайдушній спробі врятувати своїх близьких.

Родичі людини, яка померла через Covid-19 під час кремації в Джамму, Індія, 25 квітня 2021 року.

Лише минулого тижня Моді вперше звернувся до нації щодо кризи, провівши політичні мітинги та значною мірою применшивши актуальність другої хвилі за попередні тижні.

Під час щомісячної радіопрограми у неділю Моді заявив, що провів зустрічі з експертами фармацевтичної галузі, виробниками вакцин та виробниками кисню щодо того, як боротися з другою хвилею.

"Я розмовляю з вами в той час, коли Covid-19 перевіряє наше терпіння і здатність терпіти біль. Багато наших близьких залишили нас несвоєчасно", - сказав він в ефірі радіо. "Після успішної боротьби з першою хвилею моральний дух нації був високим, вона була впевнена в собі. Але ця буря сколихнула націю".


Глобальна допомога

Вражені катастрофічною ситуацією щодо перебігу захворювання та кризою у медичній системі Індії та зростанням щоденної кількості загиблих, що потрапляють у світові заголовки, країни у всьому світі активізували свою критичну допомогу.

Адміністрація Байдена та Міністерство оборони США розгорнуть постачання та підтримку для Індії, включаючи надсилання вентиляторів, ЗІЗ, наборів для швидкої діагностики та терапевтичних засобів.

"Сполучені Штати також планують надати термінову партію кисню та інші відповідні запаси", - йдеться в повідомленні, яким обмінялися радники з питань національної безпеки двох країн.

На початку цього року США ввели тимчасову заборону на експорт сировини, що має вирішальне значення для виробництва вакцин. Це суперечливе рішення означало, що виробники вакцин у всьому світі, включаючи Інститут сироватки крові (Індія), стикаються з браком матеріалів для виготовлення вакцин Covid-19 і змушені шукати деінде.

Мітинг щодо дефіциту вакцин проти Covid-19 біля воріт центру вакцинації в Мумбаї, Індія, 20 квітня.


Внаслідок цієї заборони значно зросла критика дій уряду, дехто характеризує її як накопичення ресурсів, оскільки прискорилася друга хвиля Індії - особливо з огляду на покращення ситуації, що склалася в США, та ефективну програму вакцинації там.

Адар Поонавалла, генеральний директор SII, звернувся безпосередньо до президента США Джо Байдена 16 квітня в час поглиблення національної кризи.

"Якщо ми хочемо по-справжньому об'єднатись у боротьбі з цим вірусом, від імені вакцинної галузі за межами США, я покірно прошу вас скасувати ембарго на експорт сировини з США, щоб виробництво вакцин можна було пришвидшити", - написав Поонавалла у своєму Twitter.

У неділю Білий дім оголосив, що частково скасує заборону, та визначить "конкретну сировину, яка терміново необхідна для виробництва в Індії вакцини Covishield, яка негайно стане доступною для Індії".

Однак в оголошенні не згадується про розподіл доз вакцин AstraZeneca, яких у США накопичено десятки мільйонів. Дози, які не були дозволені Адміністрацією США з питань харчових продуктів і медикаментів та залишились невикористаними, за винятком кількох мільйонів вакцин, які надіслали до Канади та Мексики.

У неділю доктор Ентоні Фаучі, директор Національного інституту алергії та інфекційних хвороб, заявив, що надсилання надлишку вакцин до Індії було "на столі", хоча він не запропонував графіку та плану такого кроку.

Він також попередив, що, хоча США, здається, перебувають на шляху до одужання, щоденні випадки постійно трапляються, а щеплення зростають, вірус є глобальною проблемою.

"Це причина, чому нам та іншим багатим країнам доводиться нести, на мою думку, моральну відповідальність, щоб допомогти решті світу взяти це під контроль", - сказав Фочі. "Через рік ми будемо в справді набагато кращому стані, ніж зараз, але будуть інші країни, у яких цього не буде. Чим швидше ми захистимо решту світу, тим безпечнішим буде наш захист."

Великобританія також відправляє до Індії 600 одиниць медичного обладнання, включаючи кисневі концентратори та вентилятори, заявив уряд країни у неділю. Допомога випливає із прямого запиту Моді до Великобританії.

Очікується, що перша партія надійде до Делі у вівторок.

Люди чекають, щоб поповнити медичні балони на кисневій заправній станції в Аллахабаді, Індія, 24 квітня.


Індія також отримає з Німеччини 23 системи та контейнери для мобільних пристроїв, які доставлять повітряним транспортом та прибудуть до Індії протягом тижня. Постачання будуть направляти у військові лікарні для лікування пацієнтів Covid-19, заявило міністерство оборони Індії в п'ятницю.

Сусідній Пакистан оголосив, що надаватиме "допомогу" в рамках "жесту солідарності", йдеться в заяві міністерства закордонних справ країни.

Дві ядерні збройні держави мають довгу і ворожу історію, а напруженість між ними значно зросла за останній рік. Пакистан пропонує направити апарати штучної вентиляції легенів, ЗІЗ та іншу медичну допомогу.

"Я хочу висловити нашу солідарність з жителями Індії, коли вони борються з небезпечною хвилею Covid-19", - заявив прем'єр-міністр Пакистану Імран Хан в опублікованій у суботу заяві. "Ми молимось про швидке одужання всіх, хто страждає від пандемії", - сказав Хан. "Ми повинні боротися з цією глобальною проблемою, з якою стикнулося людство, разом".

Технічні гіганти Microsoft і Google також запропонували підтримку Індії, включаючи фінансування медичних засобів, таких як пристрої для концентрації кисню.

за матеріалами CNN


27.04.2021 1975
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1350
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1033
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2050
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3537
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1329
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1314

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1644

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

479

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1122

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1284
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

323
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24242
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

491
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

373
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

601
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1488
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

665
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

2129
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

573
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1448 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

601
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

517