COVID-19: чи варто планувати різдвяні подорожі у європейські країни

Влада Швеції заявила, що люди повинні готуватися до обмежень щодо поїздок 


Ряд європейських країн попередили, що поки рано планувати різдвяні поїздки, оскільки випадки коронавірусу продовжують наростати по всьому континенту.

У Швеції людям сказали готуватися до можливих обмежень на поїздки під час канікул.

Тим часом влада Ірландії та Франції заявила, що ще рано говорити, чи можуть люди домовлятися про подорожі.

Впродовж шести тижнів до святкового сезону в кількох країнах діють карантинні обмеження.

Португалія значно розширила кількість місць, де діє нічна комендантська година. З понеділка три чверті країни будуть під найсуворішими обмеженнями уряду.

Головний шведський епідеміолог Андерс Тегнелл сказав громадянам підготуватися до можливості обмежених поїздок між різними районами в різдвяний період, щоб не перевантажувати регіональні служби охорони здоров'я.

Рішення, швидше за все, приймуть за тиждень-два, сказав він, додавши, що шведам потрібно бути до того, що все ще може змінитися "прямо перед Різдвом".

Тегнелл також сказав, що "велика частина" нових випадків Covid-19 зараз внаслідок організації приватних заходів. Він заявив, що сподівається, що заборона продавати алкоголь у пабах та барах після 22:00 год, яка діятиме у вихідні, не призведе до зростання приватних зібрань.

Тим часом віцепрем'єр-міністр Ірландії Лео Варадкар заявив, що поки що не радить громадянам Ірландії, які проживають за кордоном, замовляти авіаквитки додому, додавши, що давати такі поради "занадто рано".

Подібним настроєм поділився і прем'єр-міністр Франції Жан Кастекс, який заявив, що "зарано" говорити, чи можуть громадяни купувати квитки на поїзди для поїздок на Різдво.

Він додав, що пом'якшення карантинних обмежень не відбуватиметься принаймні протягом двох тижнів.

"Було б безвідповідально пом'якшити локдаун. Досягнення є нестійкими", - сказав він на пресконференції.


Які останні правила міжнародних поїздок?

Згідно з карантинними обмеженнями, люди у Франції можуть виходити з дому на роботу, якщо не можуть працювати вдома, купувати товари першої необхідності, звертатися за медичною допомогою або займатися спортом протягом однієї години на день. Усі непродуктові магазини, ресторани та бари зачинені, але школи та ясла залишаються відкритими.

Кастекс додав, що деяким магазинам може бути дозволено відновити роботу з 1 грудня, залежно від кількості випадків нових захворювань. Але він наголосив, що бари та ресторани повинні залишатися закритими.

У четвер влада оголосила про 40 нових смертей, що є найвищим показником смертності за день впродовж останніх п'яти місяців.


Згідно з підрахунками Університету Джона Хопкінса, у Франції зараз спостерігається різке зростання кількості випадків, підтверджено інфікування понад 1,9 мільйона осіб.

У четвер французькі органи охорони здоров'я оголосили про рекордну кількість госпіталізацій - 32 638 - майже на 350 більше, ніж у пік, який досягнули у квітні.

В Італії більша частина країни перебуває на локдауні, але є заклики до більш жорстких заходів, оскільки кількість інфекцій продовжує зростати. У четвер зареєстровано 636 смертей. Міністр регіональних справ Франческо Бочча заявив, що люди повинні святкувати Різдво лише в колі близьких членів сім'ї.

У Великобританії відбулися дискусії про те, щоб чотири країни спільно діяли щодо карантинних правил на Різдво.

за матеріалами ВВС


18.11.2020 7428
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

359
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1200
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2120 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1021
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2930
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2016

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

791

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

959

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1382

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1987
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26234 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

674
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

875
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2896
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1149
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

864
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1115
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1117
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

311
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4083
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

983
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1552