Чверть мільйона на розвиток. Стартував Конкурс ініціатив місцевих карпатських громад – 2022

Виграти до 250 тисяч гривень гранту на розвиток громади дає можливість Конкурс ініціатив місцевих карпатських громад-2022, який офіційно стартував 13 жовтня.

Конкурс проводиться в рамках проєкту «Карпатська мережа ініціативного розвитку», повідомляє Фіртка з посиланням на пресслужбу Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна».

Проєкт є спільною ініціативою Міністерства розвитку громад та територій, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Чернівецької обласних державних адміністрацій та Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна».

Свої напрацювання на розгляд конкурсної комісії можуть подавати громадські організації, агенції регіонального розвитку, благодійні організації та комунальні підприємства у партнерстві з органами місцевого самоврядування.

Проте, є умова: проєкти повинні відповідати одному із п’яти затверджених пріоритетів, а саме:

  • історико-культурна спадщина;
  • природна спадщина;
  • розвиток спорту в гірських громадах;
  • безпека громад Карпатського регіону;
  • подолання наслідків COVID-19 для закладів охорони здоров’я та суб’єктів підприємництва.

Іншими головними умовами є обов’язкова співпраця заявників з органом місцевого самоврядування, на території якого реалізовуватиметься проєкт та реалізація проєкту на умовах співфінансування.

«Готуючи проєктну заявку, потенційні заявники повинні пам’ятати про обов’язкову наявність угоди чи декларації партнерства з органом місцевого самоврядування, на території якого реалізуватиметься проєкт. Окрім цього необхідно врахувати, що за грантові кошти фінансуватимуться лише капітальні видатки, а всі проєкти мають бути реалізовані до 31 грудня 2022 року», - наголосила Наталя Савка, з даного приводу керівниця Асоціації «Єврорегіон Карпати-Україна». 

Максимальна сума гранту, яку може виграти конкурсний проєкт становить 250 тисяч гривень. При цьому сума власного внеску заявників повинна бути не меншою, ніж 20%. Фінансування грантів здійснюється з коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу у рамках виконання Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримки регіональної політики України.

«Конкурс ініціатив місцевих карпатських громад – це своєрідний конкурс стартапів, оскільки в умовах обмеженого бюджету для органів місцевого самоврядування є викликом підготувати якісні проекти, які за передбачену суму гранту можуть бути реалізовані і головне позитивно впливати на територіальні громади», – прокоментував конкурс Іван Лукеря, заступник Міністра розвитку громад та територій.

Як повідомили в Асоціації «Єврорегіон Карпати - Україна», цьогорічний конкурс – вже шостий. За період з 2018 по 2021 роки представники місцевих громад подали 1 069 конкурсних заявок, які спрямовані на розв'язання проблем розвитку гірських територій, з яких профінансовано 230 проєктів загальним бюджетом майже 60 мільйонів гривень.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Відомі алгоритм дій та зразки документів щодо постачання природного газу для бюджетних установ за пільговими цінами

Інклюзивна освіта: громади Прикарпаття налагоджують співпрацю


14.10.2021 Сергій Білий 1241
Коментарі ()

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1072
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

878
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2009
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3377
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2620
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2617

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

357

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

800

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

757

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1718
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

446
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

800
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

779
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

428
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

459
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27115
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

906
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19749
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

509
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

465
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

793
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1528 5