Чверть мільйона на розвиток. Стартував Конкурс ініціатив місцевих карпатських громад – 2022

Виграти до 250 тисяч гривень гранту на розвиток громади дає можливість Конкурс ініціатив місцевих карпатських громад-2022, який офіційно стартував 13 жовтня.

Конкурс проводиться в рамках проєкту «Карпатська мережа ініціативного розвитку», повідомляє Фіртка з посиланням на пресслужбу Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна».

Проєкт є спільною ініціативою Міністерства розвитку громад та територій, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Чернівецької обласних державних адміністрацій та Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна».

Свої напрацювання на розгляд конкурсної комісії можуть подавати громадські організації, агенції регіонального розвитку, благодійні організації та комунальні підприємства у партнерстві з органами місцевого самоврядування.

Проте, є умова: проєкти повинні відповідати одному із п’яти затверджених пріоритетів, а саме:

  • історико-культурна спадщина;
  • природна спадщина;
  • розвиток спорту в гірських громадах;
  • безпека громад Карпатського регіону;
  • подолання наслідків COVID-19 для закладів охорони здоров’я та суб’єктів підприємництва.

Іншими головними умовами є обов’язкова співпраця заявників з органом місцевого самоврядування, на території якого реалізовуватиметься проєкт та реалізація проєкту на умовах співфінансування.

«Готуючи проєктну заявку, потенційні заявники повинні пам’ятати про обов’язкову наявність угоди чи декларації партнерства з органом місцевого самоврядування, на території якого реалізуватиметься проєкт. Окрім цього необхідно врахувати, що за грантові кошти фінансуватимуться лише капітальні видатки, а всі проєкти мають бути реалізовані до 31 грудня 2022 року», - наголосила Наталя Савка, з даного приводу керівниця Асоціації «Єврорегіон Карпати-Україна». 

Максимальна сума гранту, яку може виграти конкурсний проєкт становить 250 тисяч гривень. При цьому сума власного внеску заявників повинна бути не меншою, ніж 20%. Фінансування грантів здійснюється з коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу у рамках виконання Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримки регіональної політики України.

«Конкурс ініціатив місцевих карпатських громад – це своєрідний конкурс стартапів, оскільки в умовах обмеженого бюджету для органів місцевого самоврядування є викликом підготувати якісні проекти, які за передбачену суму гранту можуть бути реалізовані і головне позитивно впливати на територіальні громади», – прокоментував конкурс Іван Лукеря, заступник Міністра розвитку громад та територій.

Як повідомили в Асоціації «Єврорегіон Карпати - Україна», цьогорічний конкурс – вже шостий. За період з 2018 по 2021 роки представники місцевих громад подали 1 069 конкурсних заявок, які спрямовані на розв'язання проблем розвитку гірських територій, з яких профінансовано 230 проєктів загальним бюджетом майже 60 мільйонів гривень.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Відомі алгоритм дій та зразки документів щодо постачання природного газу для бюджетних установ за пільговими цінами

Інклюзивна освіта: громади Прикарпаття налагоджують співпрацю


14.10.2021 Сергій Білий 1832
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

622
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3220
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21328
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2109
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1599 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2479

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

427

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

279

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

865

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2276
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

289
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

568
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1113
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

271
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

891
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

860
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

770
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8348
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

443
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1269 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2293 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1003