Чому, коли діють графіки вимкнення, світла менше, але платіжка за електроенергію навіть більша?
У "Прикарпаттяобленерго" відповіли на це питання, передає Фіртка.
"На перший погляд, парадоксально, але з іншого боку — цілком логічно.
Наприкінці місяця питання про оплату комуналки турбують багатьох споживачів, а про електроенергію тим паче, оскільки вже тривалий час на Прикарпатті діють графіки погодинних вимкнень. То чому ж із введенням ГПВ рахунки за світло не стали меншими?
Перш за все нагадуємо, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 31.05.2024, для всіх жителів України діє єдиний фіксований тариф на електроенергію — 4,32 кВт∙год незалежно від обсягу споживання.
Таким чином уже другий місяць сплачувати за світло потрібно за новою ціною", — зазначають енергетики.
Як вказують в пресслужбі установи, споживання самої електроенергії фактично не змінилося.
"Якщо раніше споживачі здебільшого робили прання ввечері, то зараз його роблять у той час, коли є електроенергія.
Аналогічно відбувається з використанням інших побутових приладів: пилосос, електроплита, електрочайник, телевізор, бойлер, що нагрівається в години зі світлом тощо.
Таким чином використання приладів залишається таким же, просто в час, коли не застосовуються ГПВ", — говорять в "Прикарпаттяобленерго".
У відомстві також нагадують, що графіки погодинних вимкнень вводять для того, щоб стабілізувати стан енергосистеми й зменшити навантаження на неї.
"Але цей факт не означає, що споживання для населення стає меншим.
Проте можна дотримуватися простих порад, щоб рахунок за спожиту електроенергію і справді був меншим. До прикладу, завжди вимикати прилади з розетки, коли не використовуєте їх, користуватися енергоефективною технікою, замінити лампи розжарювання на LED-лампи тощо", — вказують в "Прикарпаттяобленерго".
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Вимкнення світла: що прогнозують енергетики та чому прикарпатцям радять звикнути до графіків