"Чому світла менше, а платіжка за електроенергію навіть більша?" — у "Прикарпаттяобленерго" відповіли на запитання

Чому, коли діють графіки вимкнення, світла менше, але платіжка за електроенергію навіть більша?

У "Прикарпаттяобленерго" відповіли на це питання, передає Фіртка.

"На перший погляд, парадоксально, але з іншого боку — цілком логічно.

Наприкінці місяця питання про оплату комуналки турбують багатьох споживачів, а про електроенергію тим паче, оскільки вже тривалий час на Прикарпатті діють графіки погодинних вимкнень. То чому ж із введенням ГПВ рахунки за світло не стали меншими?

Перш за все нагадуємо, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 31.05.2024, для всіх жителів України діє єдиний фіксований тариф на електроенергію — 4,32 кВт∙год незалежно від обсягу споживання.

Таким чином уже другий місяць сплачувати за світло потрібно за новою ціною", — зазначають енергетики.

Як вказують в пресслужбі установи, споживання самої електроенергії фактично не змінилося.

"Якщо раніше споживачі здебільшого робили прання ввечері, то зараз його роблять у той час, коли є електроенергія.

Аналогічно відбувається з використанням інших побутових приладів: пилосос, електроплита, електрочайник, телевізор, бойлер, що нагрівається в години зі світлом тощо.

Таким чином використання приладів залишається таким же, просто в час, коли не застосовуються ГПВ", — говорять в "Прикарпаттяобленерго".

У відомстві також нагадують, що графіки погодинних вимкнень вводять для того, щоб стабілізувати стан енергосистеми й зменшити навантаження на неї.

"Але цей факт не означає, що споживання для населення стає меншим.

Проте можна дотримуватися простих порад, щоб рахунок за спожиту електроенергію і справді був меншим. До прикладу, завжди вимикати прилади з розетки, коли не використовуєте їх, користуватися енергоефективною технікою, замінити лампи розжарювання на LED-лампи тощо", — вказують в "Прикарпаттяобленерго".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Чому в один день певну чергу вимикають на більшу кількість годин, ніж іншу, пояснили у "Прикарпаттяобленерго"

Вимкнення світла: що прогнозують енергетики та чому прикарпатцям радять звикнути до графіків


Коментарі ()

01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1001
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1038
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

4888
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7227 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

10073 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

4045 5

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

377

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1051

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

1817

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

1932
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3383
31.08.2024

Майже вся піца в Івано-Франківську, особливо та, що можна замовити на сайті donatellopizza.com.ua, представлена неаполітанською стравою. А яка вона насправді, які її особливості й у чому різниця між іншими трикутничками — далі у статті.

544
29.08.2024

На Прикарпатті завершили збирання ранніх зернових культур.    

817
06.09.2024

Християн запрошують на міжнародну прощу Вервиці до Базиліки Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні.  

565
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

454
29.08.2024

У четвер, 29 липня, християни відзначають Усікновення голови святого пророка Івана Хрестителя.  

1606
23.08.2024

У християнстві подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

1576 1
04.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

25537 1
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

769 4
02.09.2024

Президент Володимир Зеленський оцінив, чи можливо повернути Запорізьку атомну електростанцію під контроль України військовим шляхом.  

1021
29.08.2024

Мінекономіки напрацьовує кілька моделей економічного бронювання, а запрацювати воно має у жовтні-листопаді.  

707
28.08.2024

"Військовий" ПДФО був вилучений з бюджетів громад у 2023 році разом із "силовим" ПДФО.  

617