Аби медики могли відпочити: центри масової вакцинації 1 та 2 січня не працюватимуть

Першого та другого січня пункти та центри вакцинації проти COVID-19 в Україні не працюватимуть.

Про це під час брифінгу заявила заступниця міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Марія Карчевич, передає Фіртка.

За словами посадовиці, у перші дні після святкування Нового року медичним працівникам дадуть можливість відпочити.

«Водночас в решту інших днів пункти вакцинації працюватимуть за звичайним розкладом», — пояснила Марія Карчевич.

Заступниця міністра нагадала, що дізнатися графік роботи та записатися на щеплення можна на офіційному сайті кампанії вакцинації проти COVID-19 або через контакт-центр МОЗ за номером 0 800 60 20 19.

Посадовиця також попередила, що з 10 січня Європейський Союз планує ухвалити скорочення терміну дії COVID-сертифікатів з 365 до 270 днів.

  читайте також: Відомо, що забезпечує «суперімунітет» до COVID-19


Зазначимо, що першу дозу вакцини проти COVID-19 отримали 29,6% прикарпатців. Водночас пройшли повний курс вакцинації — 25,2%.

В Україні працює понад три тисячі пунктів щеплень та 400 центрів масової вакцинації. Йдеться про лікарні, торгово-розважальні та культурні центри, деякі відділення Укрпошти та залізничні вокзали.

До слова, категорія респондентів, які взагалі не хочуть вакцинуватися, головною причиною називають недовіру до будь-яких вакцин — 48%. Ця мотивація переважає над усіма іншими.

Також 15% українців переконані, що вакцинація — досліди над людьми, а 5% вважають, що в принципі будь-які щеплення шкодять.

На противагу — основним аргументом на користь вакцинації для українців найчастіше є бажання вберегти себе та оточення — 42%.

Своєю чергою засновник та генеральний директор німецької біотехнологічної компанії BioNTech Угур Шахін припускає, що в майбутньому вакцинуватись проти COVID-19 потрібно буде щороку.

Нагадаємо, що Україні схвалили додаткове щеплення проти COVID-19.
 
Так, міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко підписав наказ щодо введення додаткової дози вакцини проти COVID-19 відповідно до рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ).
 
Отримати додаткову дозу щеплення рекомендовано:
 
— особам із ВІЛ-інфекцією;
— особам із раком крові;
— після трансплантації органів;
— особам, які проходять імуносупресивну або імуномодулюючу терапію;
— особам із низкою інших імунодефіцитних станів.
 
Повний перелік станів та показань для отримання додаткової дози антиковідної вакцини можна знайти в рекомендаціях НТГЕІ.

Додамо, що деякі банки вже почали виплачувати українцям, які пройшли повний курс вакцинації, «ковідну тисячу». Так, monobank та Альфа-банк 16 грудня розпочали перші виплати за програмою «єПідтримка».

Наразі єдиною альтернативою локдауну є масова вакцинація. Уряд не планує вводити повний локдаун. Навіть у «червоних» зонах бізнес і громадські заклади працюватимуть при повній вакцинації всіх працівників і відвідувачів.

Зауважимо, що японські вчені провели попередні дослідження штаму «Omicron» та виявили, що він у чотири рази заразніший, ніж «Delta».

Вперше «Omicron» виявили в листопаді на півдні Африки. Як зауважили у ВООЗ, штам може поширитися й спричинити хвилю хвороби.

Водночас новий штам коронавірусу «Omicron» легше протікає у вакцинованих.

Проте, британські вчені виявили, що дві дози вакцини проти COVID-19 не забезпечують достатньої кількості антитіл проти штаму «Omicron».


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Дослідження: наскільки ефективні комбінації різних вакцин проти COVID-19

Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють

Дослідження: скільки доз COVID-вакцин потрібно для захисту від штаму «Omicron»


Коментарі ()

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

360
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1200
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2120 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1021
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2930
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2016

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

791

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

959

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1382

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1987
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26234 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

674
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

875
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2896
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1149
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

864
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1115
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1117
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

311
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4083
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

983
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1552