28 — непридатні для перебування: у якому стані захисні споруди Івано-Франківська (ФОТО)

У 20 захисних спорудах Івано-Франківська можуть вміститися приблизно 4 500 людей. Однак у цих укриттях можуть сховатися лише працівники підприємств та організацій, на території яких вони розміщені.

Про це Суспільному розповів начальник міського управління з питань надзвичайних ситуацій Ігор Влізло, передає Фіртка.

Бомбосховище, яке розташоване на одному із підприємств в Івано-Франківську, здали в експлуатацію на початку 1990-х років. Воно розраховане на 200 людей.

Перебувати тут можна дві доби, каже головний спеціаліст міського управління з питань надзвичайних ситуацій Андрій Ковальчук. Тут є електро-, газо- та водопостачання, а також — відпочинкові кімнати із 2-поверховими ліжками.

"Є також приміщення — штаб. Тут є телефон, радіо, аптечка, рупор, про всяк випадок, якщо треба буде оповістити ще когось, хто має прибути сюди. Тут є чергові, вони змінюються і також можуть відпочити. Захисна споруда облаштована вентиляційною трубою, яка подає кисень", — розповів Андрій Ковальчук.

Ця захисна споруда — готова для користування. Таких на території Івано-Франківська є 10, каже начальник міського управління з питань надзвичайних ситуацій Ігор Влізло.

З його слів, ще 10 споруд — обмежено готові, а 28 — непридатні для перебування. Вони розташовані на території підприємств, які вже не працюють або банкрутують. За словами Ігоря Влізла, останню захисну споруду в Івано-Франківську здали в експлуатацію у 1992 році.

"Роками нічого не робили, вода підходила до споруд, тому в нас є деякі укриття, у яких всередині — вода. Якщо там висота 2 м, то вони 15-20 років у воді стоять повністю. Туди навіть неможливо зайти.

Підприємства, у яких є такі захисні споруди, стоять на обліку у Державному фонді майна. Для того, щоб їх відновити, потрібна серйозна державна політика. Треба створити відповідний фонд на рівні держави. Споруди треба ще раз обстежити, тоді фахівці зможуть сказати", — говорить Ігор Влізло.

Захисні споруди будували у радянський період на території підприємств, які мали стратегічне значення, для того, щоб у разі війни там могла заховатися чергова зміна. Інші жителі міста можуть укритися у підвалах будинків, розповідає Ігор Влізло.

Приблизно 160 підвальних приміщень будинків, які перебувають на балансі "Комфортного дому", є придатними для того, щоб там заховатися, каже заступник директора підприємства Ростислав Котович. Однак, за його словами, підвали люди упорядковують, тому ця цифра поступово зростає.

"У кожному нашому укритті-підвалі на дверях і позначках на стінах будинку є написані квартири, у яких є ключі від підвалу. Також дублюються номери телефонів жителів цих помешкань.

Завжди можна перетелефонувати та підійти у ту квартиру, якщо підвал зачинений, — розповідає Ростислав Котович. — Є проблемні підвали, які потребують капітальних ремонтів. Тому не всі підвали можуть слугувати укриттям".

В одній із багатоповерхівок на вулиці Вовчинецькій — 107 квартир. У кожному з трьох під’їздів є підвал. Ключі від них є у мешканки будинку Оксани Мітченко. Жінка каже, що стежить за тим, аби підвальне приміщення не засмічували.

"Люди знають, що тут є укриття з 2014 року. Тільки люди так собі ставляться до того. Тут чисто, прибрали, але хотілося б, щоб тут трохи було охайніше", — сказала жінка.

Зі слів начальника міського управління з питань надзвичайних ситуацій міськради Ігоря Влізла, усі підвали розраховані на те, щоб там перебувати кілька годин.

Переглянути адреси з укриттями в Івано-Франківську можна на інтерактивній карті на сайті міської ради. Де розташовані укриття в Івано-Франківській області, можна переглянути за посиланням.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!  


Читайте також: 

В Івано-Франківську перевіряють стан бомбосховищ (ВІДЕО)

«Любий, мене мобілізували»: як реагують на військовий облік для жінок у соцмережах

В Івано-Франківську створили інтерактивну карту бомбосховищ


Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1178
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2907
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1016
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1074
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1081 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3202 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

957

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

813

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

375

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1109
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

189
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2378
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1169
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

474
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15092
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7402
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

836
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

399
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

310
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

394
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

681
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1132