100 днів роботи Ради: як фракції виконують програмні обіцянки (ІНФОГРАФІКА)

Завтра, 6 грудня, минає сто днів роботи Верховної ради IX скликання. З огляду на те, в якому «турборежимі» кілька місяців працювали народні депутати, можна вже проаналізувати проміжні підсумки виконання обіцянок. «Слово і Діло» пропонує подивитися, як фракції реалізовують свою програму.

Очікувано, що найбільший прогрес у виконанні передвиборчої програми у «Слуги народу». Користуючись своєю більшістю, фракція диктує порядок денний у Раді та успішно ухвалює всі обіцяні законопроєкти. «Слово і Діло» зафіксувало в програмі партії 91 обіцянку, на цю мить 8 вже виконані (провалених немає).

Насамперед була виконана обіцянка скасувати недоторканність народних депутатів. 3 вересня парламент вніс відповідні зміни до Конституції України. Закон набуде чинності з 1 січня 2020 року. Виконана обіцянка провести радикальне очищення і перезавантаження прокуратури. У вересні Рада проголосувала за президентський законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів щодо реформи органів прокуратури». Він, зокрема, передбачає проведення атестації прокурорів.

У жовтні Рада ухвалила законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського управління». Проголосувавши за нього, «слуги народу» виконали відразу дві обіцянки – перезавантажити Вищу рада правосуддя і Вищу кваліфікаційну комісію суддів. За допомогою закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з управління безпекою автомобільних доріг» виконана обіцянка запровадити незалежний контроль якості будівництва і ремонту доріг.

Виконані обіцянки повернути відповідальність чиновників за незаконне збагачення і впровадити обов'язкову конфіскацію майна корупціонерів. Обидва пункти прописані в ухваленому законі «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за надбання таких активів». Крім того, «Слуга народу» виконала обіцянку запровадити систему грошової винагороди для викривачів корупції.

У передвиборчій програмі «Голосу» була найбільша кількість обіцянок серед партій, що пройшли в Раду – 124. Зараз виконана тільки одна – про скасування недоторканності нардепів, а провалені – 3, це поки рекорд серед фракцій.

Фракція повним складом проголосувала проти закону про імпічмент президента. Депутати заявили, що закон пропонує «фасадну реформу», а справжню процедуру імпічменту можна ухвалити лише шляхом внесення змін до Конституції.

Також «Голос» не виконав обіцянку відновити та модернізувати систему прокуратури та повернути вимогу про наявність юридичної освіти у генпрокурора. Обидва пункти були в законі «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів щодо реформи органів прокуратури», але фракція утрималася під час голосування, а своїх ініціатив не вносила.

«Опозиційна платформа – За життя» в програмі дала 70 обіцянки, не виконали ще жодної та одна вже провалена – домогтися зняття недоторканності з депутатів. Фракція практично повним складом не голосувала за відповідні зміни до Конституції, вважаючи запропонований закон неконституційним.

Аналогічна ситуація з програмними обіцянками у «Батьківщини» – 70 обіцянок, жодна не виконана, одна вже провалена. Фракція Юлії Тимошенко не змогла в перші 100 днів роботи Ради реалізувати перший етап невідкладних дій програми «Новий курс». Повинно було бути забезпечено вирішення таких питань: створити максимально широку коаліцію дій, скасувати корупційні рішення старої влади, ухвалити справедливий бюджет, знизити тарифи, ухвалити зміни до Податкового кодексу щодо скасування 20% податкової ставки, підвищити пенсії та зарплати, повернути грошову допомогу при народженні дитини, ухвалити законопроєкт про страхову медицину. Жоден з пунктів не вдалося втілити в життя за 100 днів.

За 100 днів жодної програмної обіцянки не виконала «Європейська солідарність», всього їх у партії 49. Зважаючи на те, що фракція не підтримує більшість законопроєктів у залі, невдовзі, ймовірно, будуть провалені зобов’язання.


05.12.2019 1242
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1197
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

413
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14293 19
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1649
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

933
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6280

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

696

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1522

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1326

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1208
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

569
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

714
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1629
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

647
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

937
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5981
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13933
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

316
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

609
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

539
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

853 2