Світова економіка стоїть на порозі ще одного великого спаду. Глобальний економічний ріст почав сповільнюватися на широкому фронті в середині 2011 року і за оцінками, склав в середньому 2,8 відсотка в порівнянні з минулим роком. Це уповільнення економічного зростання, як очікується, продовжиться в 2012 і 2013 роках. Організація Об'єднаних Націй прогнозує зростання світового валового продукту 2,6 відсотка в 2012 році і 3,2 відсотка на 2013 рік, що нижче докризових темпів зростання світової економіки.
Стійкі високий рівень безробіття в США і низькі темпи зростання заробітної плати стримує сукупний попит і, разом з перспективою тривалого зниження цін на житло, це підвищує ризик нової хвилі іпотечної кризи.
Зростання в єврозоні істотно сповільнилася з початку 2011 року і постійно вируюча суверенна боргова криза сильно тисне на споживчу та ділову активність в Європі. Провал політики в розвинених країнах для боротьби з безробіттям і не допущенням краху суверенного боргу поставив найгостріший ризик для світової економіки в перспективі на 2012-2013 роки, аж до можливої новою глобальної рецесії.
Тим часом, країни, що розвиваються та країни з перехідною економікою, як очікується, продовжать утримувати стан світової економіки, зростаючи в середньому на 5,4 відсотка в 2012 році і 5,8 відсотка в 2013 році. Серед великих країн, економічне зростання в Китаї та Індії, як очікується, залишиться стійким. Зростання ВВП в Китаї сповільнилося з 10,3 відсотка у 2010 році до 9,3 відсотка в 2011 році і, згідно з прогнозами, передбачається подальше сповільнення зростання до рівня нижче 9 відсотків у 2012-2013 роках. Економіка Індії, як очікується, збільшиться на 7,7-7,9 відсотка в 2012¬2013 року, в порівнянні з 8,5 відсотка в 2010 році.
Країни з низьким доходом отримали тільки м'який спад. У розрахунку на душу населення, зростання доходів сповільнилося з 3,8 відсотка в 2010 році до 3,5 відсотка в 2011 році і, незважаючи на глобальний економічний спад, бідніші країни можуть побачити середнє зростання доходів на рівні або трохи вищому за свій показник у 2012 році і 2013 роках. Те ж саме стосується середнього зросту серед категорій Організації Об'єднаних Націй найменш розвинених країн (НРС).
На цьому тлі, у доповіді розглядається декілька напрямків політики, які могли б уникнути подвійної рецесії, у тому числі:
- оптимального проектування податкової політики, щоб стимулювати більш пряме створення робочих місць та інвестицій в інфраструктуру,
- підвищення енергоефективності та сталого забезпечення в галузях енергетичної та продовольчої безпеки;
- сильну фінансову політику соціального захисту,
- поліпшення координації між фіскальною та монетарною політики,
- а також забезпечення достатньої підтримки країнам, що розвиваються в боротьбі з наслідками кризи і координацію політичних заходів на міжнародному рівні.