Звільнення від газового зашморгу або як отримати 1 ГКал за 20$

До зими потрібно готуватись влітку, щоб потім не шукати вихід із «газового капкану» просто посеред Новорічних свят та Різдва.

Геополітична ситуація в країні та монополія на ринку газу та енергоресурсів посприяли посиленому пошуку альтернативних джерел тепла. Не виняток у цьому плані є Івано-Франківська область.

Про найбільш прийнятну альтернативу замислюються не лише мешканці міста та області, які прагнуть обігріти власне житло, а й місцеві підприємці, які жадають бути енергонезалежними та оптимізувати власні витрати на обігрів комерційних об’єктів (магазинів, готелів, ресторанів, офісів тощо). Такий запит суспільства не міг залишитись не почутим.

Так, цього року Інженерно-виробничим центром «Європрилад», для широкого загалу, була презентована блочно-модульна твердопаливна котельня, яка працює на базі котла Heizomat HSK-RA 75. Це високотехнологічний котел німецького виробництва, що виробляє тепло шляхом спалення біомаси та відходів деревообробки (в цьому випадку шкарлупи насіння соняшника).

Як розповів директор Руслан Федорів, основним напрямком діяльності підприємства є розробка та впровадження енергозберігаючих технологій, будівництво котелень, виготовлення та монтаж індивідуальних теплових пунктів, автоматизація та диспетчеризація технологічних процесів.

Така установка є єдина у нашій області. ТОВ «ІВЦ Європрилад» є ексклюзивним дистриб’ютором компанії «Heizomat» в Україні.

Дана котельна установка може працювати не лише на відходах зернових культур. У якості палива можна використовувати подрібнену солому, тирсу, щепу, пелети та ін. Обслуговування котельні – одна з основних витратних статей, яка формує собівартість одиниці виробленого тепла. Саме тут проявляється найбільша перевага котельного обладнання «Heizomat», котельня повністю автоматизована і практично не потребує обслуговуючого персоналу. Огляд достатньо здійснювати раз на 5-7 днів.

Також проведені роботи по диспетчеризації, що дає змогу дистанційно знімати показники приладів та керувати режимами роботи котла за допомогою комп’ютера або смартфону. Потужність установки на відео – 75 кВт (лінійка потужності обладнання: 15 кВт – 3 МВт).

Цього сповна вистачить для опалення споруд площею до 750 кв. м.  Регулярність обслуговування залежить від обсягу бункера та якості біомаси і може проводитися від 1 разу на тиждень до 1 разу на місяць. Оперативний бункер, вбудований у мобільній котельні, вміщує 10 м³ шкарлупи насіння соняшника. Цього запасу вистачить для роботи котла впродовж тижня.

При оптимальній схемі логістики та грамотному підборі сировини собівартість 1 ГКал може знизитись до небачених 20$! Середній термін експлуатації обладнання складає не менше ніж 15 років. Тому ми з впевненістю можемо сказати: «Альтернатива – є!», і вона доступна кожному.

партнерський матеріал


11.03.2020 5268
26.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

154
16.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

5038 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2278 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1714
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2204
05.04.2023
Тетяна Дармограй

Востаннє воєнний стан та мобілізацію продовжили щонайменше до 20 травня 2023 року. Внаслідок цього військовозобов'язаним чоловікам заборонено виїжджати за кордон, та є винятки.

4100

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

221

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

311

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

394

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

777
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

133
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

270
17.05.2023

Коза все одно недооцінена тварина в Україні, хоча її ефективність вища в два з половиною рази, ніж у корови. Основа – молоко. Бо м’ясних кіз на цілу Україну, мабуть, є два-три господарства, ділиться прикарпатський фермер.  

446
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

143
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

300 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

614
12.05.2023

Віра, молитва, Слово Боже, одновірці та добрі приятелі – ті ліки, які дійсно допомагають.

914
27.05.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5463
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

188
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

223
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

338
16.05.2023

Повідомлено про підозру голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.  

514