Звичайний садизм

 

Після того, як охоронці ринку по-звірячому познущалися над чоловіком, івано-франківська міліція упродовж місяця не знаходила підстав для порушення кримінальної справи.

 

Андрія побили двічі. Вперше - за те, що він увечері вихідного дня стояв поблизу базарчику на вулиці Тролейбусній в Івано-Франківську і чимось не сподобався чоловікові, який назвав себе заступником начальника охорони. Вдруге - за те, що написав заяву в міліцію з приводу першого побиття. Опис його синців та забоїв судмедекспертом тривав доволі довго, зайнявши майже цілий аркуш. Однак в міліції відмовили в порушенні кримінальної справи через невстановлену ступінь тяжкості нанесених тілесних ушкоджень.

 

Тільки після втручання "Галицького кореспондента" начальник служби дільничих інспекторів Івано-Франківського міськвідділу міліції Ігор Полив'яний пообіцяв, що проти кривдників Андрія все-таки буде порушено кримінальну справу - за хуліганство.

 

 

«Побиваний» понеділок

 

Це сталося у перший післявеликодній день - так званий "поливаний" понеділок. Близько сьомої години вечора 39-річний івано-франківець Андрій П. проходив вулицею Тролейбусною біля невеличкого ринку ПП "Керен", на якому він часом підробляє підсобником та вантажником. Треба сказати, що територія ринку нічим не обгороджена, тільки залізний ланц перекриває проїзд автомобілів, а будки та палатки тутешніх торговців стоять практично на тротуарі неподалік торгового комплексу згаданої фірми.

 

 

Окрик якогось чоловіка "Чого ти тут ходиш?" викликав у Андрія зрозуміле здивування. Він зупинився і спитав, чому тут, власне, не можна ходити і хто йому це забороняє. Невідомий назвався заступником начальника охорони і, мабуть, на підтвердження свого статусу кілька разів огрів перехожого кулаком по лиці.

 

"Я перебіг на інший бік вулиці, з мобільного набрав "102" і встиг повідомити, що на ринку на Пасічній якийсь чоловік неадекватно себе поводить, - розповідав згодом потерпілий репортеру "ГК". - Але коли він побачив, що я кудись телефоную, то підбіг до мене і знову почав бити. Я утікав, але він загнав мене між будками і, коли я впав, почав добивати ногами і гумовим кийком".

 

Все це сталося на очах у продавців, які саме збирали свій крам перед закриттям роботи ринку. Коли знавіснілий охоронець вгамував свою лють, вони викликали до Андрія "швидку", допомогли йому підвестися, посадили на лавочку.

 

"Отак загнати чоловіка, як пса, між будки і ногами і дубінкою відлупити? - обурювалася потім у розмові з репортером "ГК" продавчиня Ліля, яка була очевидцем побиття Андрія. - За що? Чи він вкрав щось, чи оббрехав когось? Він нікого не чіпав: стояв тверезий, біла футболочка, джинси. За то, що обличчя його не сподобалося? Бог людину цю створив, дав їй ноги ходити по землі, і нема ніякого права руку на неї піднімати. Якщо він нині має тільки одного тата-пенсіонера, без грошей і без зв'язків, то вже його можна забити?! Ми платимо 145 гривень в місяць за оренду, а вони нас так охороняють - збивають наших грузчиків".

 

Ось тут на

 

Як розповіли торговці, Іван, який так жорстоко відлупцював Андрія, раніше на ринку майже не з'являвся - охороною тут займалися інші люди. Кажуть, він прийшов того дня нетверезий і попросив охоронця Сашка, який чергував на базарі, відвезти його дітей додому, пообіцявши посторожити тут замість нього.

 

"Сашко, коли повернувся, то вже не радий був, що згодився на це, стільки проблем той Іван створив за якусь годину, - розказували на ринку. - Коли він побачив, як Андрія б'ють, хотів втрутитися, але сам получив кийком по руці так, що вся рука потім була синя. Іван ще й кричав йому: "Ти на мене робиш, то мовчи". А якби Сашко руку не підставив, то получив би Андрій по голові і не знати, чи вижив би".

 

 

Автобус поїхав без них

 

Зазвичай, коли до лікарні потрапляють пацієнти із явними слідами насильства на тілі, лікарі повідомляють про це в міліцію. Можливо, цього й не вимагає закон, але така практика існує. Андрія оглянули в обласній клінічній лікарні, втішили тим, що жити він буде, і відправили лікуватися амбулаторно. Заяву про скоєний проти нього злочин Андрій написав особисто, через день - у середу, 18 квітня, попередньо засвідчивши побої в обласному бюро судово-медичної експертизи. Того ж дня йому подзвонили...

 

"Мені зателефонував знайомий із базару і сказав, що той Іван хоче зі мною зустрітися, - розповідав потерпілий. - Я думав, може, вибачитися надумав. Я прийшов, а він привів з собою двох "шакалів" і починає вимагати, щоб я написав, що не маю до нього ніяких претензій. Я все написав, щоб він мене відпустив від гріха подальше, і пішов на зупинку - їхати додому. А ті два мене доганяють, затягують за гаражі - один волосся палить, другий добиває, в мене все лице - в крові".

 

Від жорстокої розправи Андрія порятували базарні працівники та торговці, які лишили свій товар і надбігли на місце події. Побачивши, що привертають увагу людей, нападники, один з яких розмахував посвідченням приватного охоронця фірми «Альфа-гарант», облишили бити закривавленого чоловіка і на зупинці обидва сіли у маршрутку. Обурені такою жорстокістю «базарники» заблокували рух на дорозі, змусили бусик зупинитися, витягли з салону кривдників Андрія і викликали міліцію.

 

«У мене взяли покази на місці, а потім ще викликали у Пасічнянське відділення, - розповідала продавчиня Ліля. - Але нема їм покарання ніякого, шкода, що ми стільки ходимо, пишемо заяви. Міліція безсильна. Дільничний ще й звинуватив нас, що ми перетримали автобус і зробили самосуд. А що, як завтра мого тата поб'ють, як він буде випивший йти попри базар? Або чоловіка мого, якщо його лице комусь не сподобається? Сьогодні - на нього, завтра на мене, ще на когось, бо в них сила і влада, а ми - чорновий, робочий народ».

 

 

Злочин без кари?

 

Як пояснив у розмові з репортером "ГК" у п'ятницю, 18 травня, начальник служби дільничих інспекторів Івано-Франківського міськвідділу міліції Ігор Полив'яний, постанову про відмову в порушенні кримінальної справи було винесено 26 квітня тільки тому, що за відведених законом 10 днів не вдалося встановити ступінь тяжкості нанесених Андрієві тілесних ушкоджень.

 

«Поки робився акт судмедекспертизи, у нас вийшов термін розгляду і ми зробили відмовний матеріал, - виправдовувався старший лейтенант міліції. - Після цього ми звернулися в прокуратуру, щоб продовжити термін, 8 травня нам направили матеріали на додаткову перевірку. На даний час у нас так само є 10 днів, щоб все з'ясувати. Зараз забираємо акт судово-медичного обстеження і збираємося порушувати кримінальну справу. Нам пообіцяли, що сьогодні буде акт».

 

Дивно, але напередодні цієї розмови в обласному бюро судмедекспертизи потерпілому, який перебував у супроводі репортера «ГК», повідомили, що всі медичні документи щодо Андрія П. уже забрали працівники Пасічнянського відділку міліції. А коли ми навідалися в міліцейський постерунок, черговий з цього приводу порадив звернутися до дільничного Сергія Воробія, який саме поїхав на виклик. «Там, біля дерев'яної церкви, можете його пошукати», - зауважив він.

 

Зрештою, тяжкість побоїв у теперішній ситуації, як виявляється, не така вже важлива - справу проти трьох кривдників Андрія збираються порушувати не за нанесення тілесних ушкоджень, а за хуліганство, вчинене групою осіб. Чому цього не зробили відразу? У працівників міліції немає аргументованих пояснень.

 

 

Колишні охоронці

 

Як розповів старший лейтенант Ігор Полив'яний, під час перевірки обставин цієї справи були встановлені особи усіх трьох чоловіків, які били Андрія. Двоє з них, як виявилося, були працівниками приватної служби «Альфа-гарант», яка надає охоронні послуги, зокрема, на ринку ПП «Керен». Але...

 

«Було опитано директора охоронної служби "Альфа-Гарант", який пояснив, що ці особи попередньо були звільнені за власним бажанням, але форму і посвідчення не поздавали», - зауважив дільничний Олег Костюк, який безпосередньо займався розглядом заяви потерпілого Андрія П. про побиття.

 

Поспілкуватися із керівництвом охоронної фірми "Альфа-гарант" щодо колишніх працівників, які, навіть звільнившись за власним бажанням, продовжували фанатично охороняти територію ринку, репортеру «ГК» , на жаль, не вдалося. З офісу фірми журналіста прогнав охоронець, який зіслався на те, що тут - приватна територія. Прізвище директора фірми виявилось засекреченим.

 

У телефонній розмові керівник фірми, який назвався Євгеном Костянтиновичем, відмовився розповідати будь-що про своїх колишніх, за його словами, працівників, тільки ще раз ствердив, що обидва звільнилися з роботи ще в березні. Не важко здогадатися, що, рятуючи честь мундира, приватних охоронців звільнили, як то кажуть, заднім числом та ще й видали їм для пред'явлення в міліцію доволі позитивні характеристики з місця роботи. Чи допоможе це їм уникнути покарання? «ГК» стежитиме за розслідуванням цієї справи.

 

Богдан СКАВРОН,

Галицький кореспондент

 

 


26.05.2012 Богдан СКАВРОН 1623 5
Коментарі (5)

Цюняк В.В. 2012.05.26, 18:16
проте наша так звана міліція може спокійно запхати Афоніну Руслану 50 гривень у кишеню і незаконно тримати у СІЗО.ВОЛЮ ПОЛІТИЧНИМ ВЯЗНЯМ ВО "СВОБОДА"."ЗАКАЗАВ" АФОНІНА Р., за його активну громадську позицію мер-свободівець м.Бурштин Курляк П.І., а виконували перевертні в пагонах Галицького райвідділу.
555 2012.05.26, 23:12
УКРАЇНЦІ-НАЙДОРОЖЧІ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ПСИ,ПАДОНКИ---яка УКРАЇА,який НАРОД!де депутпти всіх рівнів де ви Шкутяки,Ткачі,Круці і всі решта.ВИ що цього не читаєте і не бачите?ЦЕ ж ВАШ НАРОД,УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД!Чекаєте на результат Оксани Макар,а потім будете лізти в адвокати,як КАтеринчук.СМІХОТА і ПОЗОРИЩЕ,ГАНЬБА І СОРОМ!
буль-буль 2012.05.26, 23:20
та кому ми потрібні................!дурний ми народ і одні амбіції,дурний і то дуже.і що характерно і бідні дурні і багаті мудаки!
Володя 2012.05.27, 18:58
Цюняк В.В. з Бурштина - бандит. Ще з 90-х бандитизмом займається. Хоча рацію має - Галицькі, як і Бурштинські менти це такі ж бандити в погонах...
Цюняк В.В. 2012.05.27, 19:53
дійсно Цюняк Сергій- бандит і рекетир,якого кришують перевертні у пагонах, але при чому тут я.
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

922 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

818
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1632
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2268
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4244 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3249

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

235

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

470

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

412

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

877
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

653
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

694
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

979
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1106
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

692
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6277
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1768
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31787 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1577
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

782 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

742