Звичайне рейдерство? або Якщо здобич опинилась в зубах хижака, він її вже не випустить

 

Там, де немає права, панує сила. Цей принцип є універсальним і діє навіть у тих країнах, які симулюють на своїй території простір законності і правопорядку. Історія, викладена нижче, нагадує типовий випадок з життя джунглів - якщо здобич опинилась в зубах хижака, він її вже не випустить. Вона ілюструє рівень законності в нашій державі, а радше рівень пануючого в нас беззаконня та «права сильного».

 

Днями в Івано-Франківському міському суді відбулося засідання за позовом ПАТ «Укрсоцбанк» до місцевих підприємців, які заборгували банку майже 14 мільйонів гривень.  Здавалося  б звичайна справа, батько з сином взяли у кредит для розвитку ресторанно-готельного бізнесу близько 10 мільйонів гривень, але вже більше двох років його не сплачують. Тому  зараз Укрсоцбанк намагається за рахунок боргу забрати у них станцію технічного обслуговування, яку вони передали в іпотеку банку, як гарантію виконання зобов’язань за кредитними договорами. Проте у справі несподівано з’явилася третя сторона – Володимир Дмитрів, який стверджує, що саме він є власником СТО, а договір іпотеки з Укрсоцбанком є недійсним.

 

Адвокат Сергій Наливайко, який представлятиме Володимира Дмитріва в суді, розповів, що у 2005 році Євген Настенко (батько) та Євген Настенко (син) вирішили викупити у Дмитріва нежитлове приміщення. Однак, у договорі купівлі-продажу, який був укладений між сторонами, зазначалося, що покупці, тобто Настенки, зобов’язуються сплатити повну вартість приміщення у день нотаріального посвідчення цього договору. А у випадку не проведення повного розрахунку у вказаний термін – договір вважається неукладеним.

 

Пункти 4 і 5 чітко вказують про те, що без оплати цей договір вважається не укладеним

 

«Зазвичай сторони можуть прописати у договорі, що кошти можуть бути передані до або після нотаріального посвідчення цього договору, і тоді право власності визначається окремою умовою, - пояснює нотаріус Ігор Фріс. – Відповідно до вимог статті 334 Цивільного кодексу редакції 2004 року право власності на нерухоме майно дійсне з моменту державної реєстрації у реєстрі правочинів. Відтак, у цьому договорі сторони чітко визначили правовий режим щодо оплати цього нерухомого майна і державна реєстрація мала б відбутися лише після передачі коштів. Якщо ж гроші не були передані – угода вважається нікчемною».

 

В зазначений термін Володимир Дмитрів гроші так і не отримав тож згідно договору покупці мали повернути йому майно та відшкодувати збитки. Натомість, Настенки всупереч домовленостям  через Бюро технічної інвентаризації перереєстрували приміщення та віддали його в іпотеку банку, а Дмитрів залишився ні з чим.

 

Чому БТІ зареєструвало право власності на покупців без виконання особливої умови договору – виконання оплати за майновий комплекс – залишається загадкою. Та й запитати вже ні в кого, адже такої структури як БТІ вже не існує через реорганізацію.

 

У 2014 році Володимир Дмитрів звернувся до суду з позовом скасувати рішення державного реєстратора та визнати за ним право власності на СТО. Суд вже навіть ухвалив законне рішення на користь позивача (копія судового рішення нижче).

 

Але тут несподівано в справу втрутився «Укрсоцбанк».

 

Тоді і стало відомо, що майно було незаконно передане в іпотеку, а оскільки при судовому розгляді цей момент не врахували, рішення було скасоване Апеляційним судом Івано-Франківської області та Вищим спеціалізованим судом з розгляду цивільних та кримінальних справ.

 

Сьогодні ж Володимир Дмитрів вкотре намагається повернути своє майно. Якраз на днях має розпочатись розгляд справи щодо визнання за ним права власності на СТО.

 

Варто зазначити, що у суді ПАТ «Укрсоцбанк» представляє юридична компанія «АлєксєєвБоярчуков та партнери». За інформацією, опублікованою в ЗМІ, ця компанія, діє далеко не правовими методами. Як кажуть в народі – за нею «золоті верби». Тож «в інтернеті» існує думка, що «АлєксєєвБоярчуков та партнери» займається рейдерством та відмиванням коштів. А боротися з фірмою, засновником якої є народний депутат України, та ще й заступник голови Комітету з питань правової політики і правосуддя, Сергій Алєксєєв – справа нелегка.

 

Адвокат Сергій Наливайко запевняє, шахрайські схеми цієї компанії можна прослідкувати і в справі по СТО. Адже, за його словами, навіть експертна оцінка станції технічного обслуговування зроблена із порушенням законодавства. Оскільки, пояснює Наливайко, проводиться експертиза на основі фото, які були зроблені ще у 2008 році (!!!). Сам же експерт на місце навіть не виїжджав, тому оцінив майно на власний розсуд, й так як це вигідно банку. …Навіть не банку, а «АлєксєєвуБоярчукову та партнерам», які діють від імені банку.

 

Виглядає на те, що ми стаємо свідками одного з типових прийомів рейдерського захоплення майна з використанням суду.

 

«Законом передбачено, що при зверненні стягнення предмету іпотеки набуття у власність вказаного нерухомого майна не може бути меншим його експертної оцінки ринкової вартості. Тому зазвичай при укладанні договору іпотеки має бути зроблена оціночна вартість погоджена між двома сторонами. Звичайно, що за 10 років експертна оцінка цього приміщення змінилась тому вона має бути проведена повторно, і знову ж таки погоджена між двома сторонами», -  зазначає Ігор Фріс.

 

Так би мало бути у цивілізованому суспільстві. Але ж у наших «правових джунглях» може статись все що завгодно. Вірніше, буде так, як вигідно хижакові. Варто нагадати не лише задіяним у цій брудній історії, але усім, що у випадку, коли нагромадження таких випадків перевищить рівень терпіння народу, жодна рейдерська контора не відсидиться за броньованими дверима своїх офісів та маєтків.

 

Зрештою у власника майнового комплексу Володимира Дмитріва залишається питання: «Як так може бути в правовій державу, що моє майно ділять між собою люди, які до нього не мають жодного відношення? Є банк, є кредитор – нехай вони розбираються поміж собою! Було ж навіть рішення суду, який повернув мені моє майно!»



 

 

Cуд в 2014 році повернув майно його власнику, ...але тут в справу втрутився банк...

 

  


30.11.2015 3065 0
Коментарі (0)

02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

284
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

662
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1186
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2517
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1368
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2018 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

701

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

760

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1663

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1648
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

350
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

460
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18369
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7486
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3661
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1048
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10782
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

298
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

295
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

488
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

452
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

687