Через ожеледицю та травматизацію на ній навантаження травмпунктів збільшується у чотири рази. Звернення від пацієнтів лікарі приймають цілодобово.
Про це під час пресбрифінгу ОВА розповів Андрій Голинський, лікар ортопед-травматолог та експерт ДОЗ ОВА Івано-Франківської області, пише Фіртка.
Найважливіше при падінні на ожеледиці - не робити фіксаційну точку опори.
"Як правило, при падінні пацієнти намагаються підставити руку чи ногу для полегшення удару. Це неправильно. Повинна бути точка групування.
Не можна падати на лікоть, розігнутий променево-зап'ястковий суглоб чи нижні кінцівки. Тобто повинна бути згрупованість м'язів", - каже Андрій Голинський.
Зі слів лікаря, у зимовий період також посилилися травми внаслідок ДТП, що пов'язані з пішоходами.
Нагадаємо, що за останні десять днів травматизація внаслідок ожеледиці на Прикарпатті збільшилася в десять разів. Приблизно 850 звернень за добу від мешканців області до лікарів.
Всі травми можна розділити на декілька характерів, тобто якраз зимою внаслідок падіння більшість травм пов'язані із забоями кінцівок, це приблизно 70%. Інші 30% - переломи.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Сильний туман та ожеледиця: на Прикарпатті оголосили штормове попередження