Зустрічі з Богом не уникнути

 

Кожна людина колись зустрінеться віч-на-віч зі своїм Творцем. Цієї зустрічі не уникнути нікому. Тому не можна цього забувати і слід якнайкраще приготуватися до неї.

 

Є чимало дивних і повчальних історій про те, що Господь ще тут, на Землі, з’являвся праведникам і святим. В одній з них мова йде про ігумена, який постійно молився і щиро благав Бога, щоб ченці його монастиря удостоїлися Небесного Царства. Якось братію запросили на празник до сусіднього монастиря і всі вирушили в дорогу, а ігумен затримався у справах. Дорогою вони натрапили на старенького чоловіка, покусаного звірами, що через велику втрату крові вже не міг рухатися. Монахи підійшли до нього, порозпитували, поспівчували і поспішили далі, залишивши його лежати в лісі. Вони хотіли встигнути на Службу Божу, а особливо на обід, бо надто рідко випадало їм бути у гостях та на святковому обіді. Вони поспішали, не було часу перев’язати потерпілого і віднести його до поселення.

 


Цією ж дорогою наздоганяв монахів їхній ігумен. Старець усе ще нерухомо лежав, і здавалося, що от-от помре. Серце ігумена пройнялося співстражданням, він зупинився, перев’язав нещасному рани, трохи підняв, намагаючись поставити його на ноги. Залишити помираючого він не міг. «Чи зможеш ти йти?» — запитав пораненого, але у відповідь почув лише глухий стогін. «Зіпрись на мене, будемо рухатися повільно, тут недалеко є хатина». Він обійняв страждальця старечою рукою, але той не тримався на ногах. Тоді ігумен став на коліна, затягнув помираючого собі на плечі і, напруживши всі свої сили, повільно підвівся. Та ноша була надто тяжка, він ледве робив крок за кроком. Аби прогнати думки, що він, людина похилого віку і немічна, не зможе донести знесиленого, почав молитися. і диво: чим далі він ішов, тим легшою ставала його ноша. Врешті відчуття важкості зникло взагалі, ігумен оглянувся й остовпів — на плечах старця не було. Лише здалеку почувся голос: «Неможливо сповнити молитву твою, бо діла твоїх братів інші, ніж твої. Спонукай їх іти твоїми слідами, інакше не ввійти їм у Царство Боже».

 


Отже, навіть жертва святої Літургії не є більшою за жертву любові, яка виявляється у служінні ближнім. Монахи повинні були допомогти помираючому, навіть якщо вони й молилися дорогою за нього, то цього було замало. Однак вони вирішили, що важливіше бути на святковій відправі, на якій Господь закликає заради спасіння сповнювати заповіді любові. Але важливіше не слухати, а виконувати. Однак цю нагоду вони втратили...

 


А як чинимо ми? Сьогодні, здається, егоїзм, самолюбство, гонор і пиху, вважають необхідним, тим, що підносить людину на висоту. А простота, скромність, покора, смирення, співчуття, співстраждання і жертовність заради ближніх стають старомодними. «Тільки б мені було добре, а до інших діла немає!» — таке лицемірне «правило» життя. А як бути слабшим, меншим, біднішим у цьому житті? Чи можуть байдуже проходити повз них ті, що сильніші, більші й багатші?

 


Праведність і побожність праведного Симеона, постійне служіння при храмі пророчиці Анни — ось вибраність і  честь бачити і навіть тримати на руках самого Спасителя світу. Ця подія і для нас є спонукою до праведного життя в дієвій любові до ближнього, є гідним приготуванням до зустрічі з нашим Господом.

 

Михайло МЕЛЬНИК. Протоієрей,

Галичина

 

 


Коментарі (0)

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

613
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1156
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2471
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1335
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1964 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2911

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

657

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

740

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1651

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1635
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

331
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

440
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18358
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7465
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3648
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1034
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10772
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

279
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

274
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

467
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

443
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

675