Зустрічі з Богом не уникнути

 

Кожна людина колись зустрінеться віч-на-віч зі своїм Творцем. Цієї зустрічі не уникнути нікому. Тому не можна цього забувати і слід якнайкраще приготуватися до неї.

 

Є чимало дивних і повчальних історій про те, що Господь ще тут, на Землі, з’являвся праведникам і святим. В одній з них мова йде про ігумена, який постійно молився і щиро благав Бога, щоб ченці його монастиря удостоїлися Небесного Царства. Якось братію запросили на празник до сусіднього монастиря і всі вирушили в дорогу, а ігумен затримався у справах. Дорогою вони натрапили на старенького чоловіка, покусаного звірами, що через велику втрату крові вже не міг рухатися. Монахи підійшли до нього, порозпитували, поспівчували і поспішили далі, залишивши його лежати в лісі. Вони хотіли встигнути на Службу Божу, а особливо на обід, бо надто рідко випадало їм бути у гостях та на святковому обіді. Вони поспішали, не було часу перев’язати потерпілого і віднести його до поселення.

 


Цією ж дорогою наздоганяв монахів їхній ігумен. Старець усе ще нерухомо лежав, і здавалося, що от-от помре. Серце ігумена пройнялося співстражданням, він зупинився, перев’язав нещасному рани, трохи підняв, намагаючись поставити його на ноги. Залишити помираючого він не міг. «Чи зможеш ти йти?» — запитав пораненого, але у відповідь почув лише глухий стогін. «Зіпрись на мене, будемо рухатися повільно, тут недалеко є хатина». Він обійняв страждальця старечою рукою, але той не тримався на ногах. Тоді ігумен став на коліна, затягнув помираючого собі на плечі і, напруживши всі свої сили, повільно підвівся. Та ноша була надто тяжка, він ледве робив крок за кроком. Аби прогнати думки, що він, людина похилого віку і немічна, не зможе донести знесиленого, почав молитися. і диво: чим далі він ішов, тим легшою ставала його ноша. Врешті відчуття важкості зникло взагалі, ігумен оглянувся й остовпів — на плечах старця не було. Лише здалеку почувся голос: «Неможливо сповнити молитву твою, бо діла твоїх братів інші, ніж твої. Спонукай їх іти твоїми слідами, інакше не ввійти їм у Царство Боже».

 


Отже, навіть жертва святої Літургії не є більшою за жертву любові, яка виявляється у служінні ближнім. Монахи повинні були допомогти помираючому, навіть якщо вони й молилися дорогою за нього, то цього було замало. Однак вони вирішили, що важливіше бути на святковій відправі, на якій Господь закликає заради спасіння сповнювати заповіді любові. Але важливіше не слухати, а виконувати. Однак цю нагоду вони втратили...

 


А як чинимо ми? Сьогодні, здається, егоїзм, самолюбство, гонор і пиху, вважають необхідним, тим, що підносить людину на висоту. А простота, скромність, покора, смирення, співчуття, співстраждання і жертовність заради ближніх стають старомодними. «Тільки б мені було добре, а до інших діла немає!» — таке лицемірне «правило» життя. А як бути слабшим, меншим, біднішим у цьому житті? Чи можуть байдуже проходити повз них ті, що сильніші, більші й багатші?

 


Праведність і побожність праведного Симеона, постійне служіння при храмі пророчиці Анни — ось вибраність і  честь бачити і навіть тримати на руках самого Спасителя світу. Ця подія і для нас є спонукою до праведного життя в дієвій любові до ближнього, є гідним приготуванням до зустрічі з нашим Господом.

 

Михайло МЕЛЬНИК. Протоієрей,

Галичина

 

 


Коментарі (0)

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

856 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

793
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1608
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2239
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4215 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3216

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

218

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

446

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

386

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

858
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

624
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

671
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

959
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1072
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

672
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6252
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1747
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31761 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1542
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

755 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

720