Зустрічі з Богом не уникнути

 

Кожна людина колись зустрінеться віч-на-віч зі своїм Творцем. Цієї зустрічі не уникнути нікому. Тому не можна цього забувати і слід якнайкраще приготуватися до неї.

 

Є чимало дивних і повчальних історій про те, що Господь ще тут, на Землі, з’являвся праведникам і святим. В одній з них мова йде про ігумена, який постійно молився і щиро благав Бога, щоб ченці його монастиря удостоїлися Небесного Царства. Якось братію запросили на празник до сусіднього монастиря і всі вирушили в дорогу, а ігумен затримався у справах. Дорогою вони натрапили на старенького чоловіка, покусаного звірами, що через велику втрату крові вже не міг рухатися. Монахи підійшли до нього, порозпитували, поспівчували і поспішили далі, залишивши його лежати в лісі. Вони хотіли встигнути на Службу Божу, а особливо на обід, бо надто рідко випадало їм бути у гостях та на святковому обіді. Вони поспішали, не було часу перев’язати потерпілого і віднести його до поселення.

 


Цією ж дорогою наздоганяв монахів їхній ігумен. Старець усе ще нерухомо лежав, і здавалося, що от-от помре. Серце ігумена пройнялося співстражданням, він зупинився, перев’язав нещасному рани, трохи підняв, намагаючись поставити його на ноги. Залишити помираючого він не міг. «Чи зможеш ти йти?» — запитав пораненого, але у відповідь почув лише глухий стогін. «Зіпрись на мене, будемо рухатися повільно, тут недалеко є хатина». Він обійняв страждальця старечою рукою, але той не тримався на ногах. Тоді ігумен став на коліна, затягнув помираючого собі на плечі і, напруживши всі свої сили, повільно підвівся. Та ноша була надто тяжка, він ледве робив крок за кроком. Аби прогнати думки, що він, людина похилого віку і немічна, не зможе донести знесиленого, почав молитися. і диво: чим далі він ішов, тим легшою ставала його ноша. Врешті відчуття важкості зникло взагалі, ігумен оглянувся й остовпів — на плечах старця не було. Лише здалеку почувся голос: «Неможливо сповнити молитву твою, бо діла твоїх братів інші, ніж твої. Спонукай їх іти твоїми слідами, інакше не ввійти їм у Царство Боже».

 


Отже, навіть жертва святої Літургії не є більшою за жертву любові, яка виявляється у служінні ближнім. Монахи повинні були допомогти помираючому, навіть якщо вони й молилися дорогою за нього, то цього було замало. Однак вони вирішили, що важливіше бути на святковій відправі, на якій Господь закликає заради спасіння сповнювати заповіді любові. Але важливіше не слухати, а виконувати. Однак цю нагоду вони втратили...

 


А як чинимо ми? Сьогодні, здається, егоїзм, самолюбство, гонор і пиху, вважають необхідним, тим, що підносить людину на висоту. А простота, скромність, покора, смирення, співчуття, співстраждання і жертовність заради ближніх стають старомодними. «Тільки б мені було добре, а до інших діла немає!» — таке лицемірне «правило» життя. А як бути слабшим, меншим, біднішим у цьому житті? Чи можуть байдуже проходити повз них ті, що сильніші, більші й багатші?

 


Праведність і побожність праведного Симеона, постійне служіння при храмі пророчиці Анни — ось вибраність і  честь бачити і навіть тримати на руках самого Спасителя світу. Ця подія і для нас є спонукою до праведного життя в дієвій любові до ближнього, є гідним приготуванням до зустрічі з нашим Господом.

 

Михайло МЕЛЬНИК. Протоієрей,

Галичина

 

 


Коментарі (0)

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

512
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1284
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2221 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1094
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3022
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2077

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

854

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1006

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1435

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2042
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26326 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

729
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

926
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2964
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1214
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

909
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1173
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1177
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

381
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4203
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1039
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1607