Журнал "Дзвіночок" отримав нагороду за краще видання для дітей у 2016 році

 

 

Журнал "Дзвіночок" отримав Диплом переможця Всеукраїнського конкурсу на краще періодичне видання для дітей та юнацтва, який щорічно проводить Держкомтелерадіо.

 

Урочиста церемонія нагородження відбулася 1 червня, в Міжнародний день захисту дітей, у Києві.

 

Відзнаку за краще дитяче видання головному редактору "Дзвіночка" Лесі Пилип’юк-Деркалець вручив заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак. "Періодичні видання для дітей не просто існують як факт в Україні, а вже давно стали фактором впливу на свідомість українців, відіграють особливу роль у формуванні їх національної свідомості і є окрасою української літератури", - підкреслив Богдан Червак.

 

Журнал "Дзвіночок" був заснований у 1931 році в Львові. Однак вже через вісім років його закрили, а редактора видання Юрія Шкрумеляка згодом засудили на 10 років ув’язнення в радянських концтаборах. Нове життя часопис отримав у 1992 році завдяки подвижницькій праці письменниці Лесі Пилип’юк-Деркалець, яка очолила видання і є його беззмінним редактором. 

 

"На "Дзвіночку" виховалося покоління тих, хто згодом поповнив ряди ОУН і УПА, хто дійсно боровся за незалежність Української держави. І цей дух, зароджений в 40-их роках, передався наступним поколінням. Пригадую своє навчання у Львівському університеті на факультеті журналістики. Саме тоді я глибше пізнала історію цього часопису і мріяла відродити журнал.  Визнання "Дзвіночка" кращим виданням для дітей у 2016 році є авансом для нас, попереду – ще більше праці, щоб запропонувати нашому молодому українському поколінню хороше дитяче видання", - розповіла головний редактор.

 

Відродитись і розвиватись "Дзвіночку" неабияк допомагає Івано-Франківська обласна рада, яка стала співзасновником видання. А її очільник Олександр Сич є шеф-редактором дитячого часопису.

 

"Якби цей журнал зайшов у кожну українську домівку, то діти виростали б набагато кращими і щасливішими, бо саме видання створює атмосферу чарівної казки. Виховуватися на ній набагато краще, аніж на тій жорсткості, яка лине з телеекранів і з усіх можливих засобів масової інформації", - наголосив Олександр Сич.

 

За вагомий внесок у розвиток дитячої літератури голова облради вручив Лесі Пилип’юк-Деркалець медаль "За заслуги перед Прикарпаттям". А також передав сертифікати на отримання офісних меблів та комп’ютера для редакції журналу.

 

"Депутатський корпус обласної ради  одноголосно підтримує видання дитячого журналу, розуміючи, що сьогодні в Україні є катастрофічний брак дитячої літератури. Робимо все для того, аби журнал був популярним, щоб його читали дітки по всій Україні. Сьогодні науковці спостерігають погану тенденцію до зниження рівня читання в нашій державі. Це проблема і її треба вирішувати, починаючи з дитячого садочка та школи", - додав Олександр Сич.

 

"Дзвіночок" навчає юних читачів рідної мови, розповідає про народні традиції і звичаї, розкриває сторінки історії, знайомить з творами сучасних українських письменників та світовою класикою у перекладі українською. На шпальтах видання друкуються творчі доробки юних читачів і відомих письменників.

 

"Цей часопис – дивовижний за своїм виглядом та змістовим наповненням. Він універсальний і цікавий не лише для дітей, а й для дорослих. Важливо й те, що в часописі публікується усна народна творчість", - відзначила Заслужений вчитель України, депутат обласної ради Оксана Тебешевська.


03.06.2017 1743 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1353 1
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1687 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2482
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2309 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7552
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15272 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

328

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1047

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1114

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1904
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

289
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

666
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

905
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3133
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

926
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1961
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1012
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35163 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

279
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

490
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

636
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

953