Журнал "Дзвіночок" отримав нагороду за краще видання для дітей у 2016 році

 

 

Журнал "Дзвіночок" отримав Диплом переможця Всеукраїнського конкурсу на краще періодичне видання для дітей та юнацтва, який щорічно проводить Держкомтелерадіо.

 

Урочиста церемонія нагородження відбулася 1 червня, в Міжнародний день захисту дітей, у Києві.

 

Відзнаку за краще дитяче видання головному редактору "Дзвіночка" Лесі Пилип’юк-Деркалець вручив заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак. "Періодичні видання для дітей не просто існують як факт в Україні, а вже давно стали фактором впливу на свідомість українців, відіграють особливу роль у формуванні їх національної свідомості і є окрасою української літератури", - підкреслив Богдан Червак.

 

Журнал "Дзвіночок" був заснований у 1931 році в Львові. Однак вже через вісім років його закрили, а редактора видання Юрія Шкрумеляка згодом засудили на 10 років ув’язнення в радянських концтаборах. Нове життя часопис отримав у 1992 році завдяки подвижницькій праці письменниці Лесі Пилип’юк-Деркалець, яка очолила видання і є його беззмінним редактором. 

 

"На "Дзвіночку" виховалося покоління тих, хто згодом поповнив ряди ОУН і УПА, хто дійсно боровся за незалежність Української держави. І цей дух, зароджений в 40-их роках, передався наступним поколінням. Пригадую своє навчання у Львівському університеті на факультеті журналістики. Саме тоді я глибше пізнала історію цього часопису і мріяла відродити журнал.  Визнання "Дзвіночка" кращим виданням для дітей у 2016 році є авансом для нас, попереду – ще більше праці, щоб запропонувати нашому молодому українському поколінню хороше дитяче видання", - розповіла головний редактор.

 

Відродитись і розвиватись "Дзвіночку" неабияк допомагає Івано-Франківська обласна рада, яка стала співзасновником видання. А її очільник Олександр Сич є шеф-редактором дитячого часопису.

 

"Якби цей журнал зайшов у кожну українську домівку, то діти виростали б набагато кращими і щасливішими, бо саме видання створює атмосферу чарівної казки. Виховуватися на ній набагато краще, аніж на тій жорсткості, яка лине з телеекранів і з усіх можливих засобів масової інформації", - наголосив Олександр Сич.

 

За вагомий внесок у розвиток дитячої літератури голова облради вручив Лесі Пилип’юк-Деркалець медаль "За заслуги перед Прикарпаттям". А також передав сертифікати на отримання офісних меблів та комп’ютера для редакції журналу.

 

"Депутатський корпус обласної ради  одноголосно підтримує видання дитячого журналу, розуміючи, що сьогодні в Україні є катастрофічний брак дитячої літератури. Робимо все для того, аби журнал був популярним, щоб його читали дітки по всій Україні. Сьогодні науковці спостерігають погану тенденцію до зниження рівня читання в нашій державі. Це проблема і її треба вирішувати, починаючи з дитячого садочка та школи", - додав Олександр Сич.

 

"Дзвіночок" навчає юних читачів рідної мови, розповідає про народні традиції і звичаї, розкриває сторінки історії, знайомить з творами сучасних українських письменників та світовою класикою у перекладі українською. На шпальтах видання друкуються творчі доробки юних читачів і відомих письменників.

 

"Цей часопис – дивовижний за своїм виглядом та змістовим наповненням. Він універсальний і цікавий не лише для дітей, а й для дорослих. Важливо й те, що в часописі публікується усна народна творчість", - відзначила Заслужений вчитель України, депутат обласної ради Оксана Тебешевська.


03.06.2017 1737 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1238
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

561
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

915
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1975
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3492
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2385 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

741

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

642

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

621

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

644
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10274
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1121
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5189
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

930
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2732
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1129
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

323
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

648
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

558
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

611
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

964 2