Зробимо місто інвестиційним парком

 

Нова реальність, яка формується навколо нас, вимагає по новому жити і діяти. Міська громада звикла чекати рішень звідкись «зверху», від «начальників», від «влади». Те, що абстрактна «влада» невмотивована та страшенно некомпетентна, ми ніби знаємо, проте висновків не робимо. В умовах реальної конкуренції з такою позицією ми опинимось на руїнах. Адже тепер матимемо лише стільки грошей, скільки зможемо притягнути до міста.

Громада не повинна чекати ані виборів, ані манни небесної. Перед нами чіткий і всім зрозумілий виклик: потрібно зробити Івано-Франківськ цікавим для інвесторів, цікавим для тих грошей, що крутяться світом.

Відповідно, потрібно відповісти на питання: «Що цікавить інвесторів?»

Інвесторів цікавить міській простір, де створені умови для сучасного виробництва, куди тягнуться креативні люди, де зручно жити та здійснювати проекти. В Івано-Франківську є багато відносно недорогої та освіченої робочої сили. Але відсутня воля громади до творчих змін та сучасна інфраструктура.

Ситуацію можна було зламати кілька років тому, коли молода генерація бізнесменів спробувала втілити в місті проривні проекти, такі як проект «Ю-Тіму» зробити центр Івано-Франківська суцільною зоною вай-фай-покриття. Але влада виявилась байдужою до таких речей.

Тепер, в критичний момент, коли від інвестицій в прямому сенсі залежить виживання міста, ми повинні змусити нашу консервативну владу рушити Івано-Франківськ в напрямі до перетворення усього міста в інвестиційний парк. З найкращими умовами для людей з дівайсами, з максимальними пільгами для працівників ІТ-індустрії, з низкою фестивалів для приваблення туристів, з розвиненою мережею готелів і гест-хаусів.

Нам потрібне місто, в якому людина з Європи почувалась би невимушено і затишно. Місто, в кав’ярнях якого можна не лише відпочивати, але й комунікувати зі всім світом, працювати та генерувати творчі ідеї.

Потрібно негайно збирати громадський «круглий стіл» з ініціативних містян та громадських активістів. Сьогодні ми маємо йти до Білого Дому не з шинами, а з чіткими планами формування в Івано-Франківську інвестиційного поля.

Виглядає на те, що місцева влада вичерпала свій творчий потенціал. Влада наче спить тоді, коли все – від зламаних лавочок до цифр на обмінних пунктах – волає про необхідність кризового менеджменту. Реформи потрібні не лише на національному рівні. Реформи потрібні на рівні міста. Негайні реформи, перша з яких – зміна системного підходу до формування міського бюджету.

Якщо ми в найближчі тижні не сформулюємо чіткої програми розвитку міста в умовах європейської інтеграції, поїзд піде без нас.

ЗАКЛИКАЮ ВСІХ ПРИТОМНИХ ФРАНКІВЦІВ ВИСТУПИТИ З ІНІЦІАТИВНИМИ ПРОЕКТАМИ КРИЗОВИХ РЕФОРМ МІСТА.

Сподіваюсь, що і «Фіртка» стане тим майданчиком, де розгорнеться серйозна розмова про майбутнє Івано-Франківська. Вже нема чого чекати. Історія не дає нам ані дня на замріяну передсвяткову бездіяльність.

Час настав!


22.12.2014 Тарас Гурик 896 1
03.07.2020
Марія Лутчин

Для відновлення зруйнованої інфраструктури: доріг, мостів, берегоукріплювальних дамб, за попередніми підрахунками, потрібно понад два мільярди гривень.

485
01.07.2020
Марія Лутчин

У розмові про коронавірус, імунітет, переповнені лікарні, пацієнтів, емоційне виснаження медпрацівників та те, чому не варто забувати про карантин.

3533
26.06.2020
Люся Грибик

Лазерна епіляція — популярна апаратна процедура, яка проводиться для видалення небажаного волосся на обличчі та тілі.

1142
23.06.2020
Марія Лутчин

Фахівці намагаються знайти різні методи, щоб максимально зберегти міцність, рівність та покращити зчеплення автомобіля з дорожнім покриттям.

1314
22.06.2020
Тетяна Дармограй

Що ж так манить людей у ці магазини, чи не бояться вони відшукати там коронавірус? Ми поцікавились у франківців – відповіді читайте нижче.  

6510
19.06.2020
Олена Британська

Досі міська влада не могла дійти згоди з мешканцями однієї із квартир на вул. Сонячна, 51А, який є останньою перепоною на шляху до об’єднання Північного та Південного бульварів.

2860 1

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

1204

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві. 

4608

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

7726

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

6021 2
23.06.2020

У перший рік життя малюка все змінюється доволі динамічно. Здавалося б, тільки недавно матуся спіткала усі тонкощі грудного вигодовування, і ось вже настає новий етап – введення першого прикорм. Це їжа, що суттєво відрізняється від материнського мол

7322
16.06.2020

На ферму з виробництва фуа-гри в місті Снятин влаштувався хлопець, який таємно знімав на відео свої робочі будні, а опісля анонімно передав матеріали зоозахисній організації "Відкриті клітки Україна", яка їх опублікувала. Ці кадри сколихнули світ, призве

61354 2
10.06.2020

«У нас немає вільних місць! Столики тільки за бронюванням! Вибачте, щоб присісти Вам доведеться зачекати!» - вже понад два місяці ці, раніше щоденні, фрази ніхто не говорить. А все через карантин.

5347
25.06.2020

На останню декаду червня, що у 2001 році, припала непересічна для історії Львова та й України загалом подія. Це багатьом видавалося неможливим і до останнього існували сумніви, але папа таки прибув поспілкуватися з українцями. Тоді це все просто видавал

579
16.06.2020

Акція триває вже понад два роки і наближається до своєї кульмінації. Сьогодні, 16 червня, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин долучився до історичного заходу – створення рукописної Біблії, пише Фіртка з посиланням

1051
08.06.2020

Для того щоб усвідомити справжність наших прохань до Господа Бога про власні потреби, потрібно спочатку перейнятися, серцем відчути потреби інших людей.

1422
29.05.2020

28 травня, на свято Вознесіння Господнього за юліанським календарем, в Україні з’явилася в продажу всесвітньо відома книжка «Католицизм: мандрівка до серця віри» американського проповідника, письменника і богослова єпископа Роберта Баррона.

1402
25.06.2020

Український прозаїк та поет Юрій Іздрик знявся у тизері фільму режисерки та письменниці Ірини Цілик «Я і Фелікс». Проєкт набрав найбільшу кількість балів за результатами першого етапу 13-го пітчингу Держкіно, пише Фіртка. «Я і Фелікс&r

386
03.07.2020

Єлісейський палац заявив, що Філіпп буде займатися урядовими справами доти, доки не буде призначено новий уряд.

109
03.07.2020

У бюлетені з відкритими списками можна буде проголосувати як за партію, так і за конкретного кандидата, щоб підняти його в партійному списку Профільний комітет Верховної Ради затвердив нову форму бюлетеня для голосування на місцевих виборах за відкритими

164
26.06.2020

Партія "Голос" проголосувала за припинення депутатських повноважень Святослава Вакарчука. Перед цим він вийшов із фракції «Голос» у Верховній Раді. Про це повідомляє пресслужба партії «Голос», інформує Фіртка. Водн

402
26.06.2020

Він був ветераном Аль-Каїди, чия кар'єра джихадиста почалася з 1990-х років. Те, як він помер, було вражаючим.

672