Нова реальність, яка формується навколо нас, вимагає по новому жити і діяти. Міська громада звикла чекати рішень звідкись «зверху», від «начальників», від «влади». Те, що абстрактна «влада» невмотивована та страшенно некомпетентна, ми ніби знаємо, проте висновків не робимо. В умовах реальної конкуренції з такою позицією ми опинимось на руїнах. Адже тепер матимемо лише стільки грошей, скільки зможемо притягнути до міста.
Громада не повинна чекати ані виборів, ані манни небесної. Перед нами чіткий і всім зрозумілий виклик: потрібно зробити Івано-Франківськ цікавим для інвесторів, цікавим для тих грошей, що крутяться світом.
Відповідно, потрібно відповісти на питання: «Що цікавить інвесторів?»
Інвесторів цікавить міській простір, де створені умови для сучасного виробництва, куди тягнуться креативні люди, де зручно жити та здійснювати проекти. В Івано-Франківську є багато відносно недорогої та освіченої робочої сили. Але відсутня воля громади до творчих змін та сучасна інфраструктура.
Ситуацію можна було зламати кілька років тому, коли молода генерація бізнесменів спробувала втілити в місті проривні проекти, такі як проект «Ю-Тіму» зробити центр Івано-Франківська суцільною зоною вай-фай-покриття. Але влада виявилась байдужою до таких речей.
Тепер, в критичний момент, коли від інвестицій в прямому сенсі залежить виживання міста, ми повинні змусити нашу консервативну владу рушити Івано-Франківськ в напрямі до перетворення усього міста в інвестиційний парк. З найкращими умовами для людей з дівайсами, з максимальними пільгами для працівників ІТ-індустрії, з низкою фестивалів для приваблення туристів, з розвиненою мережею готелів і гест-хаусів.
Нам потрібне місто, в якому людина з Європи почувалась би невимушено і затишно. Місто, в кав’ярнях якого можна не лише відпочивати, але й комунікувати зі всім світом, працювати та генерувати творчі ідеї.
Потрібно негайно збирати громадський «круглий стіл» з ініціативних містян та громадських активістів. Сьогодні ми маємо йти до Білого Дому не з шинами, а з чіткими планами формування в Івано-Франківську інвестиційного поля.
Виглядає на те, що місцева влада вичерпала свій творчий потенціал. Влада наче спить тоді, коли все – від зламаних лавочок до цифр на обмінних пунктах – волає про необхідність кризового менеджменту. Реформи потрібні не лише на національному рівні. Реформи потрібні на рівні міста. Негайні реформи, перша з яких – зміна системного підходу до формування міського бюджету.
Якщо ми в найближчі тижні не сформулюємо чіткої програми розвитку міста в умовах європейської інтеграції, поїзд піде без нас.
ЗАКЛИКАЮ ВСІХ ПРИТОМНИХ ФРАНКІВЦІВ ВИСТУПИТИ З ІНІЦІАТИВНИМИ ПРОЕКТАМИ КРИЗОВИХ РЕФОРМ МІСТА.
Сподіваюсь, що і «Фіртка» стане тим майданчиком, де розгорнеться серйозна розмова про майбутнє Івано-Франківська. Вже нема чого чекати. Історія не дає нам ані дня на замріяну передсвяткову бездіяльність.
Час настав!