Зробимо місто інвестиційним парком

 

Нова реальність, яка формується навколо нас, вимагає по новому жити і діяти. Міська громада звикла чекати рішень звідкись «зверху», від «начальників», від «влади». Те, що абстрактна «влада» невмотивована та страшенно некомпетентна, ми ніби знаємо, проте висновків не робимо. В умовах реальної конкуренції з такою позицією ми опинимось на руїнах. Адже тепер матимемо лише стільки грошей, скільки зможемо притягнути до міста.

Громада не повинна чекати ані виборів, ані манни небесної. Перед нами чіткий і всім зрозумілий виклик: потрібно зробити Івано-Франківськ цікавим для інвесторів, цікавим для тих грошей, що крутяться світом.

Відповідно, потрібно відповісти на питання: «Що цікавить інвесторів?»

Інвесторів цікавить міській простір, де створені умови для сучасного виробництва, куди тягнуться креативні люди, де зручно жити та здійснювати проекти. В Івано-Франківську є багато відносно недорогої та освіченої робочої сили. Але відсутня воля громади до творчих змін та сучасна інфраструктура.

Ситуацію можна було зламати кілька років тому, коли молода генерація бізнесменів спробувала втілити в місті проривні проекти, такі як проект «Ю-Тіму» зробити центр Івано-Франківська суцільною зоною вай-фай-покриття. Але влада виявилась байдужою до таких речей.

Тепер, в критичний момент, коли від інвестицій в прямому сенсі залежить виживання міста, ми повинні змусити нашу консервативну владу рушити Івано-Франківськ в напрямі до перетворення усього міста в інвестиційний парк. З найкращими умовами для людей з дівайсами, з максимальними пільгами для працівників ІТ-індустрії, з низкою фестивалів для приваблення туристів, з розвиненою мережею готелів і гест-хаусів.

Нам потрібне місто, в якому людина з Європи почувалась би невимушено і затишно. Місто, в кав’ярнях якого можна не лише відпочивати, але й комунікувати зі всім світом, працювати та генерувати творчі ідеї.

Потрібно негайно збирати громадський «круглий стіл» з ініціативних містян та громадських активістів. Сьогодні ми маємо йти до Білого Дому не з шинами, а з чіткими планами формування в Івано-Франківську інвестиційного поля.

Виглядає на те, що місцева влада вичерпала свій творчий потенціал. Влада наче спить тоді, коли все – від зламаних лавочок до цифр на обмінних пунктах – волає про необхідність кризового менеджменту. Реформи потрібні не лише на національному рівні. Реформи потрібні на рівні міста. Негайні реформи, перша з яких – зміна системного підходу до формування міського бюджету.

Якщо ми в найближчі тижні не сформулюємо чіткої програми розвитку міста в умовах європейської інтеграції, поїзд піде без нас.

ЗАКЛИКАЮ ВСІХ ПРИТОМНИХ ФРАНКІВЦІВ ВИСТУПИТИ З ІНІЦІАТИВНИМИ ПРОЕКТАМИ КРИЗОВИХ РЕФОРМ МІСТА.

Сподіваюсь, що і «Фіртка» стане тим майданчиком, де розгорнеться серйозна розмова про майбутнє Івано-Франківська. Вже нема чого чекати. Історія не дає нам ані дня на замріяну передсвяткову бездіяльність.

Час настав!


22.12.2014 Тарас Гурик 962 1
23.10.2020

Нове виборче законодавство, нова виборча система, нові бюлетені, можуть завести у політичне життя Івано-Франківської області й нові обличчя.  

937
22.10.2020
Марія Лутчин

Про ситуацію в Івано-Франківській ЦМКЛ, карантин, резерви, вакцину та як жити далі з коронавірусом у розмові із заступником головного лікаря.

4197
20.10.2020

Рівень смертності й травматизму в Україні внаслідок ДТП є одним із найвищих у Європі. Досить непроста ситуація з безпекою дорожнього руху спостерігається і на автошляхах Прикарпаття.  

970
16.10.2020

Щоби змінити правила гри, нам не потрібне чудо. Достатньо сформувати владу, яка вміє слухати людей і не боїться порад професіоналів. Потрібне перезавантаження всього місцевого політикуму.

1957
15.10.2020
Христина Чаплинська

Відомо, що існують не лише вдалі, але й побачення з категорії “epic fail”. Ми вирішили піти у «розвідку» і розпитати представників різної статі про їх досвід у цій справі.

1371
10.10.2020
Марія Лутчин

Наша історія про подружжя лікарів Уляни та Віталія, яке 12 років чекало на свою Даринку.

18968 2

Україна зараз нагадує людину, яка потрапила в автотрощу, лежить серед покрученого залізяччя і з її розірваних жил фонтанує кров, а над нею схилилося кілька гнид і кажуть: зараз ми поставимо вам п'ять питань і вам стане легше.

860

Кілька слів про сьогоднішню соціологію від "Рейтингу". Іноді достатньо співставити два-три факти, щоб картковий будинок розвалився.

6622

Через масштаби стихії на Західній Україні парламентський екологічний комітет за моєї ініціативи створив робочу групу, яка напрацює стратегію протипаводкових заходів.

4611 1

Під час волонтерства, медики міста неодноразово скаржились мені, зосібна, на несправедливість розподілу надбавок міської влади для медиків лікувальних установ, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом. Щоб хоч якось підстрахувати медиків ви

11044
15.10.2020

Прикарпатські крафтові господарства ініціюють створення гастрономічної стежки. Для цього ініціатори громадської спілки "Дорога смаку Прикарпаття" залучили сім крафтових господарств.  

1028
12.10.2020

Борщ є об'єднавчим чинником. Водночас приготування цієї страви, як і її походження, викликає чимало суперечок. То яким має бути правильний борщ?  

1572
07.10.2020

Культура приготування борщу увійде до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини. Всього до Нацпереліку елементів нематеріальної культурної спадщини рекомендовано включити п'ять елементів, серед яких - "Культура приготування укра

1791
21.10.2020

Це сталося у вівторок, 20 жовтня, коли він та інші релігійні лідери відвідали молебень за мир у всьому світі.

416
14.10.2020

У суботу, 10 жовтня, урочисто відкрили електронні аудіогіди для Хресної дороги на території Погінського монастиря Успіння Матері Божої в селі Погоня.  

1228
14.10.2020

14 жовтня – свято Покрови Пресвятої Богородиці або, як кажуть в народі, Святої Покрови.

1242 1
13.10.2020

У суботу, 17 жовтня, в костелі Ісуса Христа Царя Всесвіту, що по вул. Вовчинецька, 92, відбудуться події під назвою «Святий Йоан Павло II – речник діалогу».  

1070
20.10.2020

Проєкт спрямований на збереження і розвиток нематеріальної культурної спадщини та, зокрема, косівської мальованої кераміки, що внесена до Національного переліку НКС України та до Репрезентативного списку НКС ЮНЕСКО.

594
19.10.2020

Під час засідання ЦВК розглянула окремі питання діяльності Івано-Франківської обласної територіальної виборчої комісії.  

1745 1
19.10.2020

У місцевих виборах 25 жовтня не братимуть участь 11 чинних депутатів Івано-Франківської міської ради – вони не фігурують у жодному з партійних списків. Крім того, 7 чинних депутатів ради змінили свою партійну приналежність.  

1145
19.10.2020

Правоохоронцями Прикарпаття зареєстровано 108 повідомлень про порушення виборчого законодавства.  

660
19.10.2020

Президент Володимир Зеленський доручив прем'єр-міністру Денису Шмигалю "сформувати конкурентний ринок електричної енергії" на Бурштинському острові, залучивши Антимонопольний комітет.  

5648