Зробимо місто інвестиційним парком

 

Нова реальність, яка формується навколо нас, вимагає по новому жити і діяти. Міська громада звикла чекати рішень звідкись «зверху», від «начальників», від «влади». Те, що абстрактна «влада» невмотивована та страшенно некомпетентна, ми ніби знаємо, проте висновків не робимо. В умовах реальної конкуренції з такою позицією ми опинимось на руїнах. Адже тепер матимемо лише стільки грошей, скільки зможемо притягнути до міста.

Громада не повинна чекати ані виборів, ані манни небесної. Перед нами чіткий і всім зрозумілий виклик: потрібно зробити Івано-Франківськ цікавим для інвесторів, цікавим для тих грошей, що крутяться світом.

Відповідно, потрібно відповісти на питання: «Що цікавить інвесторів?»

Інвесторів цікавить міській простір, де створені умови для сучасного виробництва, куди тягнуться креативні люди, де зручно жити та здійснювати проекти. В Івано-Франківську є багато відносно недорогої та освіченої робочої сили. Але відсутня воля громади до творчих змін та сучасна інфраструктура.

Ситуацію можна було зламати кілька років тому, коли молода генерація бізнесменів спробувала втілити в місті проривні проекти, такі як проект «Ю-Тіму» зробити центр Івано-Франківська суцільною зоною вай-фай-покриття. Але влада виявилась байдужою до таких речей.

Тепер, в критичний момент, коли від інвестицій в прямому сенсі залежить виживання міста, ми повинні змусити нашу консервативну владу рушити Івано-Франківськ в напрямі до перетворення усього міста в інвестиційний парк. З найкращими умовами для людей з дівайсами, з максимальними пільгами для працівників ІТ-індустрії, з низкою фестивалів для приваблення туристів, з розвиненою мережею готелів і гест-хаусів.

Нам потрібне місто, в якому людина з Європи почувалась би невимушено і затишно. Місто, в кав’ярнях якого можна не лише відпочивати, але й комунікувати зі всім світом, працювати та генерувати творчі ідеї.

Потрібно негайно збирати громадський «круглий стіл» з ініціативних містян та громадських активістів. Сьогодні ми маємо йти до Білого Дому не з шинами, а з чіткими планами формування в Івано-Франківську інвестиційного поля.

Виглядає на те, що місцева влада вичерпала свій творчий потенціал. Влада наче спить тоді, коли все – від зламаних лавочок до цифр на обмінних пунктах – волає про необхідність кризового менеджменту. Реформи потрібні не лише на національному рівні. Реформи потрібні на рівні міста. Негайні реформи, перша з яких – зміна системного підходу до формування міського бюджету.

Якщо ми в найближчі тижні не сформулюємо чіткої програми розвитку міста в умовах європейської інтеграції, поїзд піде без нас.

ЗАКЛИКАЮ ВСІХ ПРИТОМНИХ ФРАНКІВЦІВ ВИСТУПИТИ З ІНІЦІАТИВНИМИ ПРОЕКТАМИ КРИЗОВИХ РЕФОРМ МІСТА.

Сподіваюсь, що і «Фіртка» стане тим майданчиком, де розгорнеться серйозна розмова про майбутнє Івано-Франківська. Вже нема чого чекати. Історія не дає нам ані дня на замріяну передсвяткову бездіяльність.

Час настав!


22.12.2014 Тарас Гурик 1396 1
30.11.2022
Тетяна Дармограй

Журналістка Фіртки поспілкувалась з коучем та психологинею Наталією Сігурйонссон про те, як рідні військовослужбовців можуть подбати про свій психологічний стан, як пояснити дитині, чому вона тривалий час не бачить рідних та як підтримати захисника чи захисницю, які боронять Україну на фронті.

376
26.11.2022
Тіна Любчик

Цьогоріч в рамках проєкту «Прикарпаття – регіон для релокації», який розпочався в Івано-Франківській області, організували серію круглих столів, тобто зустрічей, де підприємці релокованого бізнесу мали можливість познайомитися з підприємцями Прикарпаття.

1415 1
19.11.2022
Уляна Мокринчук

Як харчуватись під час війни, аби не нашкодити своєму здоров’ю, а також, як підготувати свій організм до зимового періоду та запобігати вірусним захворювання Фіртка поцікавилась у лікарки-терапевта, дієтологині Тетяни Чевалюк.  

1178
18.11.2022

Фіртка поспілкувалася з Олегом Доскачем, директором з розвитку девелоперської компанії про те, чим «живе» ринок первинного житлового будівництва на заході України та Івано-Франківська, зокрема? З якими викликами стикнулася компанія і як їх вирішила? Як ефективно вести управління під час війни, економічної кризи та шаленої конкуренції?

1365
14.11.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка підготувала актуальну інформацію про пошуки зниклих безвісти в Україні та що не варто робити, щоб не нашкодити зниклому.

1602
10.11.2022
Тіна Любчик

Своєю історією поділився Василь Джердж, військовий, який служив у 75 батальйоні територіальної оборони, при цьому маючи громадянство росії та тимчасове посвідчення громадянина України.

2733 9

Постараємось зрозуміти чому, маючи традицію дарування подарунків в ніч на Св. Миколая, ми також приймаємо до себе в гості Діда Мороза та Санта Клауса.  

64

За інформацією міністра оборони України Олексія Резнікова, від 24 лютого росія нанесла по нашій території понад 16 тисяч ракетних ударів. Кожна із цих випущених ракет в бік України доводить: росія — країна-терорист.

261

Останні свої публічні виступи Урсула фон дер Ляєн символічно проводить в синьо-жовтому вбранні, або в сорочках з українською вишивкою. Її виступи в підтримку України викликають дуже хвилюючі емоції. Хотілося б ще раз їх пригадати...

1230

Останнім часом з наближенням зими в українському суспільстві серед християн східного обряду підіймається «календарне питання», а саме - дата святкування Різдва Христового: традиційно (за юліанським календарем) – 7 січня, чи за григоріанським календарем – 25 грудня.

2274
25.11.2022

Раціональне харчування – це харчування, що забезпечує зростання, нормальний розвиток і життєдіяльність людини, що сприяє поліпшенню його здоров’я і профілактиці захворювань.  

460
23.11.2022

Рекомендації щодо профілактики захворювання на COVID-19 та гострих респіраторних захворювань та  грипу Фіртка дізнавалась у лікарки-терапевта, дієтологині Тетяни Чевалюк.  

635
18.11.2022

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

890
28.11.2022

У результаті огляду комплексу приміщень правоохоронці виявили проросійську та антиукраїнську агітаційну літературу, у якій заперечується існування українського народу і мови та право України на державність.

375
20.11.2022

Сьогодні в Україні триває чимало дискусії з приводу, коли святкувати Різдво. Чимало громадян хотіли б перенести святкування Різдва із 7 січня на 25 грудня, щоб відзначати свято за григоріанським календарем – разом з усім християнським світом.  

5846
14.11.2022

Парафія села Криворівня Івано-Франківської області вирішила перенести святкування Різдва із 7 січня на 25 грудня, щоб відзначати свято за григоріанським календарем – разом з усім християнським світом.  

1222
06.11.2022

Найвищий рівень довіри до Церкви в західному регіоні (86%), у центральному регіоні їй довіряють 72%.    

1372
14.11.2022

Історія сюжету заснована на реальних подіях. Захід присвячений 80-річчю створення УПА.  

949
27.11.2022

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що поразка Росії у війні проти України матиме позитивні наслідки для всього світу.  

414
19.11.2022

Білий дім заявив, що тільки президент України Володимир Зеленський може прийняти рішення про початок мирних переговорів з Росією, відкинувши думку про те, що США тиснуть на Київ для переговорів.

818
14.11.2022

Міністерство закордонних справ України відреагувало на заяви Росії, яка "не сприймає попередніх умов щодо України.  

944
06.11.2022

Адміністрація президента США Джо Байдена приватно закликає українську владу заявити про свою готовність вести переговори з Росією.  

1259