ЗРАДА. Нотатки з виїзної сесії міської ради…

5 червня 2012 року депутати Івано-Франківської міської ради і Івано-Франківської обласної ради провели у місті Києві свої позачергові виїзні сесії. 

Вже зранку о 8 годині, коли ми прийшли під Верховну Раду, її околиці було не впізнати. «Регіонали» професійно підійшли до справи. Під щільним щитом міліції та спецпідрозділів «регіонали» зайняли найбільш зручні майданчики навколо Верховної Ради. Активісти Партії регіонів були розставлені вздовж всього периметру будівлі Ради по вулиці Грушевського – від вулиці Липської до Шовковичної, а також зайняли частину Маріїнського парку прямо напроти парламенту. 

Опозиційним силам був виділений майдан перед Маріїнським палацом, закритий від очей колонною автобусів з «беркутом» та подвійним залізним парканом, а також невелика частина вулиці Грушевського на розі Садової. Ми готувались до тривалої акції протесту. 

Головним героєм «регіоналів» під Верховною Радою був Олег Калашников. Для нього перед Верховною Радою була змонтована сцена і поставлені потужні гучномовці. Постійно діючий «цирк шапіто» під керівництвом Олега Калашникова вкотре давав показовий концерт. Їхній звук заглушував усе… Міліція ретельно охороняла «артистів», які зі сцени розповідали своїм прихильникам про мовних фашистів по той бік живого ланцюга «беркуту». Цікаво, що мовне  протистояння опозиційних та провладних сил під Верховною Радою, крім антиукраїнських виступів російською мовою, супроводжувалося україномовними піснями і гімном України у виконанні україноненависників… 

Ми пікетували Верховну Раду, яка нині фактично нічого не вирішує, а лише штампує рішення попередньо ухвалені в Адміністрації Президента В.Януковича. 

На сесію міської ради прибули: фракція ВО «Свободи» у майже повному складі, два з двох депутатів від «Нашої України», по одному від «Фронту змін» (Р.Гасімов) і «Удару» (І.Росипайло), два з п'яти від Батьківщини (В.Бойчук і В.Ревчук). Де і кого пікетували решта членів фракцій «Фронту змін» і «Удару»? Не було міського голови В.Анушкевичуса…

Маріїнський палац вже давно перебуває на ремонті і огороджений тимчасовим дерев’яним парканом. Хтось через щілину паркана подивився у двір палацу. За парканом у резерві стояло близько 100 бійців спецпідрозділів… 

Першою, ще о 9 годині розпочала сесію Івано-Франківська обласна рада. На сесію приїхало 60 депутатів з 114. Це депутати від ВО "Свобода", "Батьківщини", фракції "Нашої України", "Фронту змін" і НРУ, партії "УДАР" (всього в національно-демократичній коаліції 68 депутатів) та Української партії. Хоча в обласній раді «всі за Україну та за українську мову», та інші депутати не приїхали, - не було команди…

Голова обласної ради О.Сич зачитав, а депутати схвалили звернення обласної ради до Президента України В.Януковича, Верховної Ради України щодо недопущення запровадження в Україні другої державної мови. За відповідне рішення проголосувало 59 депутатів, один утримався. 

Другим, з подачі представників об’єднання «За Батьківщину» В.Шкварилюка і В.Гладія, було поставлене питання про ініціювання висловлення недовіри голові облдержадміністрації М.Вишиванюку. Питання не пройшло, - «ЗА» проголосувало тільки 54 чи 52  депутати. Не секрет, що на Івано-Франківщині велика кількість депутатів ненавидить правлячий режим, відверто висловлюється проти Президента В.Януковича, але всі люблять і поважають голову обласної державної адміністрації М.Вишиванюка… 

Потім, десь близько 10 години розпочала свою сесію Івано-Франківська міська рада. Проте, не встигли ще міські депутати відспівати гімн «Ще не вмерла Україна» закриваючи свою позачергову сесію, як до нас підійшов народний депутат України З.Шкутяк і сповістив, що антиукраїнський законопроект прийнятий у першому читанні. Причина прийняття, - «тушковані депутати» і як завжди, зрада під час планованого зриву голосування. 

Ідея зриву голосування полягала в тому, що будь-яким шляхом не дати проголосувати карткам тих парламентарів, які сидять найближче до опозиції. Жертвами мали стати «тушки»: «Позафракційні депутати» та група "Реформи заради майбутнього"… 

Нічого не вийшло. Зрада… Маємо повну дезорганізацію та безсилля опозиції у Верховній Раді. Нездатність витримати позицію під час голосування мовного законопроекту – це вже другий "дивний" провал опозиції. Перший був під час прийняття регіоналами «Харківських угод» у 2010 році. І  знову нинішні керівники опозиції нездатні пояснити причини такого провалу…   І знову відповідальних за провал немає, - винних не названо і не покарано... 

А де був Віктор Ющенко? Віктор Ющенко і Партія регіонів, що у них спільного? - пригадуєте «говорім Лєнін подразумєваєм партія, кто болєє матері історіі ценен»? Зрештою, лідер помаранчевої революції – Віктор Ющенко цей день провів невідомо де. Мабуть він «переховувався від переслідувань з боку влади» на державній дачі з якої він ніяк не може з’їхати, а «регіонали» не можуть його примусово виселити, зважаючи на його визначні заслуги перед Партією регіонів і особисто В.Януковичем…

А як проголосували депутати Верховної Ради від Івано-Франківщини? Зварич І.Т. – ЗА; Личук В.І. – ЗА. 

ПРОТИ - «регіонали» дозволили проголосувати тільки Чуднову В.М 

Додатки. 

Поіменне голосування  про проект Закону про засади державної мовної політики (№9073) - за основу. Дата голосування : 05/червень /2012 10:01 За: 234  Проти: 2  Утрималось: 0  Не голосувало:12  Всього: 248  Рішення прийнято http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radac_gs09/gol_karta_zal3?g_id=28680 

 

 

 

Стефанко С.Л.

 

 


07.06.2012 Сергій Стефанко 1798 15
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

283
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

422
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2287
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1693
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1985
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5594 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1095

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1108

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1620

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1098
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

851
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

711
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14525
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

501
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10373
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6041
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

593
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7419
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2694
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

493
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

596
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

431