ЗРАДА. Нотатки з виїзної сесії міської ради…

5 червня 2012 року депутати Івано-Франківської міської ради і Івано-Франківської обласної ради провели у місті Києві свої позачергові виїзні сесії. 

Вже зранку о 8 годині, коли ми прийшли під Верховну Раду, її околиці було не впізнати. «Регіонали» професійно підійшли до справи. Під щільним щитом міліції та спецпідрозділів «регіонали» зайняли найбільш зручні майданчики навколо Верховної Ради. Активісти Партії регіонів були розставлені вздовж всього периметру будівлі Ради по вулиці Грушевського – від вулиці Липської до Шовковичної, а також зайняли частину Маріїнського парку прямо напроти парламенту. 

Опозиційним силам був виділений майдан перед Маріїнським палацом, закритий від очей колонною автобусів з «беркутом» та подвійним залізним парканом, а також невелика частина вулиці Грушевського на розі Садової. Ми готувались до тривалої акції протесту. 

Головним героєм «регіоналів» під Верховною Радою був Олег Калашников. Для нього перед Верховною Радою була змонтована сцена і поставлені потужні гучномовці. Постійно діючий «цирк шапіто» під керівництвом Олега Калашникова вкотре давав показовий концерт. Їхній звук заглушував усе… Міліція ретельно охороняла «артистів», які зі сцени розповідали своїм прихильникам про мовних фашистів по той бік живого ланцюга «беркуту». Цікаво, що мовне  протистояння опозиційних та провладних сил під Верховною Радою, крім антиукраїнських виступів російською мовою, супроводжувалося україномовними піснями і гімном України у виконанні україноненависників… 

Ми пікетували Верховну Раду, яка нині фактично нічого не вирішує, а лише штампує рішення попередньо ухвалені в Адміністрації Президента В.Януковича. 

На сесію міської ради прибули: фракція ВО «Свободи» у майже повному складі, два з двох депутатів від «Нашої України», по одному від «Фронту змін» (Р.Гасімов) і «Удару» (І.Росипайло), два з п'яти від Батьківщини (В.Бойчук і В.Ревчук). Де і кого пікетували решта членів фракцій «Фронту змін» і «Удару»? Не було міського голови В.Анушкевичуса…

Маріїнський палац вже давно перебуває на ремонті і огороджений тимчасовим дерев’яним парканом. Хтось через щілину паркана подивився у двір палацу. За парканом у резерві стояло близько 100 бійців спецпідрозділів… 

Першою, ще о 9 годині розпочала сесію Івано-Франківська обласна рада. На сесію приїхало 60 депутатів з 114. Це депутати від ВО "Свобода", "Батьківщини", фракції "Нашої України", "Фронту змін" і НРУ, партії "УДАР" (всього в національно-демократичній коаліції 68 депутатів) та Української партії. Хоча в обласній раді «всі за Україну та за українську мову», та інші депутати не приїхали, - не було команди…

Голова обласної ради О.Сич зачитав, а депутати схвалили звернення обласної ради до Президента України В.Януковича, Верховної Ради України щодо недопущення запровадження в Україні другої державної мови. За відповідне рішення проголосувало 59 депутатів, один утримався. 

Другим, з подачі представників об’єднання «За Батьківщину» В.Шкварилюка і В.Гладія, було поставлене питання про ініціювання висловлення недовіри голові облдержадміністрації М.Вишиванюку. Питання не пройшло, - «ЗА» проголосувало тільки 54 чи 52  депутати. Не секрет, що на Івано-Франківщині велика кількість депутатів ненавидить правлячий режим, відверто висловлюється проти Президента В.Януковича, але всі люблять і поважають голову обласної державної адміністрації М.Вишиванюка… 

Потім, десь близько 10 години розпочала свою сесію Івано-Франківська міська рада. Проте, не встигли ще міські депутати відспівати гімн «Ще не вмерла Україна» закриваючи свою позачергову сесію, як до нас підійшов народний депутат України З.Шкутяк і сповістив, що антиукраїнський законопроект прийнятий у першому читанні. Причина прийняття, - «тушковані депутати» і як завжди, зрада під час планованого зриву голосування. 

Ідея зриву голосування полягала в тому, що будь-яким шляхом не дати проголосувати карткам тих парламентарів, які сидять найближче до опозиції. Жертвами мали стати «тушки»: «Позафракційні депутати» та група "Реформи заради майбутнього"… 

Нічого не вийшло. Зрада… Маємо повну дезорганізацію та безсилля опозиції у Верховній Раді. Нездатність витримати позицію під час голосування мовного законопроекту – це вже другий "дивний" провал опозиції. Перший був під час прийняття регіоналами «Харківських угод» у 2010 році. І  знову нинішні керівники опозиції нездатні пояснити причини такого провалу…   І знову відповідальних за провал немає, - винних не названо і не покарано... 

А де був Віктор Ющенко? Віктор Ющенко і Партія регіонів, що у них спільного? - пригадуєте «говорім Лєнін подразумєваєм партія, кто болєє матері історіі ценен»? Зрештою, лідер помаранчевої революції – Віктор Ющенко цей день провів невідомо де. Мабуть він «переховувався від переслідувань з боку влади» на державній дачі з якої він ніяк не може з’їхати, а «регіонали» не можуть його примусово виселити, зважаючи на його визначні заслуги перед Партією регіонів і особисто В.Януковичем…

А як проголосували депутати Верховної Ради від Івано-Франківщини? Зварич І.Т. – ЗА; Личук В.І. – ЗА. 

ПРОТИ - «регіонали» дозволили проголосувати тільки Чуднову В.М 

Додатки. 

Поіменне голосування  про проект Закону про засади державної мовної політики (№9073) - за основу. Дата голосування : 05/червень /2012 10:01 За: 234  Проти: 2  Утрималось: 0  Не голосувало:12  Всього: 248  Рішення прийнято http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radac_gs09/gol_karta_zal3?g_id=28680 

 

 

 

Стефанко С.Л.

 

 


07.06.2012 Сергій Стефанко 1282 15
10.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки поспілкувалася зі Святославом Балакою, головою Асоціації інтервенційних онкологів України, який приїхав в Івано-Франківськ із Харкова. 

1752
04.08.2022
Тетяна Дармограй

Повномасштабне російське вторгнення майже повністю витіснило коронавірусну хворобу з інформаційного простору України. Проте, як констатують медики, українці продовжують хворіти та помирати через цю недугу.

1422
31.07.2022
Тіна Любчик

Про пережите внаслідок російського вторгнення журналістці Фіртки розповіла киянка, яка працює дитячою психологинею, Ксенія Дичко. У перші дні повномасштабної війни жінка переїхала із сім’єю до Івано-Франківська.

1850 4
28.07.2022
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки розпитала у психологині, як війна впливає на стосунки, як зберегти шлюб в умовах постійного стресу чи тривалої розлуки та чому сьогодні особливо важлива підтримка та щира розмова.  

1801
26.07.2022
Мар'яна Цимбалюк

У перші дні війни в село одразу зайшли російські війська, які розгорнули штаб неподалік їхнього дому. Ворожі солдати  використовували місцевих, як живий щит для захисту. Життя нагадувало сценарій фільму жахів. Як родині вдалося живими втекти на Прикарпаття, читайте в інтерв’ю для Фіртки.

1947
17.07.2022
Тетяна Дармограй

В Україні вже 144-й день триває повномасштабна війна. Через російську агресію процес загальної мобілізації продовжили до 23 серпня.

5862

Яблуневий чи Медовий Спас? Доволі, часто народні назви християнських свят відривають нас від суті та розуміння глибини свята. Яскравим прикладом цього є «Яблуневий Спас» та «Маковія», що це, про кого це?

187

Неодноразово доводилось зустрічатися з бабусями або жіночками в церкві, на невеликих парафіях різних конфесій, які знають все і навіть деколи більше за священника. А потім священники дивуються: «чому в храмі немає молоді?». А вони і не знали, що молодь не витримала прискіпливих зауважень «церковного менеджменту».  

243

Коли люди стикаються із Національною Хокейною Лігою, вони, в першу чергу, дивляться крізь призму інших турнірів та видів спорту. Наприклад, футбол й Англійська Прем’єр Ліга, Чемпіонат Світу чи Європи, Ліга Чемпіонів та інші. 

554

Питання грошей і релігії завжди хвилювало людей, ймовірно в її більш вузькому розумінні «грошей і церкви», «скільки жертвувати на церкву», «скільки давати священнику?». Періодично по селах чи містах вибухають скандали, пов'язані із майном чи фінансами тієї, чи іншої парафії, але з часом все затихає до наступного скандалу. Чому віряни повинні утримувати священників і церкву? Виявляється це питання таке ж древнє, як і сам світ, у якому живемо.

2227
09.08.2022

Перш за все фахівець радить виключити із щоденного раціону жирну та смажену їжу.

410
30.07.2022

Літо – та пора року, коли потрібно їсти максимально корисні та насичені вітамінами продукти  

1167
27.07.2022

В літній період радять пити теплу воду, вона краще засвоюється організмом.  

1170
15.08.2022

В Івано-Франківську представники УПЦ Московського патріархату через суд намагаються повернути храм Різдва Христового, що на вулиці Довженка.

930
11.08.2022

Для вирішення та недопущення різноманітних конфліктних ситуацій та непорозумінь, в Івано-Франківську створять Раду церков.  

276
09.08.2022

Після православ’я найбільше респондентів із Заходу України ідентифікували себе як греко-католиків (26%), протестантів та атеїстів (4%) і. Інші релігії та конфесії називалися рідше.  

381
05.06.2022

У Храмі Царя Христа (відомому, як церква на Майзлях) Святу літургію провів Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

4625
05.08.2022

Першого липня на п'ятому позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини за зверненням Міністерства культури та інформаційної політики України внесено елемент “Культура приготування українського б

570
15.08.2022

Президент Володимир Зеленський усунув начальників управлінь Служби безпеки України у трьох областях.

227
12.08.2022

На запитання, чи підтримують українці дії президента Володимира Зеленського, 59% відповіли, що рішуче підтримують та 32% — скоріше підтримують.  

212
11.08.2022

Рішення про подовження мобілізації ухвалює парламент.

303
09.08.2022

Президент Володимир Зеленський закликає країна Заходу заборонити в’їзд всім громадянам росії на тлі її агресії проти України.  

374