ЗНО чи мультипредметний тест у 2024 році: прикарпатцям пояснили, у якому форматі абітурієнти складатимуть іспит

У 2024 році абітурієнти, ймовірно, знову складатимуть національний мультипредметний тест. До ЗНО у такому форматі, як проводилося раніше, радше за все не повернуться.

Про це у коментарі Суспільному повідомив голова комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак під час візиту на Івано-Франківщину, передає Фіртка.

"Найбільша проблема для всіх нас — це логістика: як довезти, як забезпечити, щоб тести не розкрили до початку іспиту, як забезпечити їхнє збереження. Я думаю, що під час воєнного стану до паперової форми навряд чи зможемо повернутися", — каже Сергій Бабак.

Очільник комітету ВРУ говорить, що найважчі проблеми з логістикою — у прифронтових зонах.

"Це питання того, що всі абітурієнти повинні одночасно в один часовий проміжок складати тест. І ця проблема виникатиме, коли лунатиме повітряна тривога. Бо хтось уже складе на той момент у регіонах, де її не буде, а хтось - піде у сховище і муситиме повернутися назад незалежно від того, скільки триватиме тривога, щоб продовжити заповнювати паперову форму. Це — дуже важливо", — пояснює Сергій Бабак.

За словами посадовця, наступного року абітурієнти теж, імовірно, складатимуть мультипредметний тест.

"У якій формі він буде – побачите, бо у нас все динамічно змінюється. Якщо минулого року вперше у нас був НМТ з трьох дисциплін, які були однаковими для всіх, то цього року ми пішли за програмою "2+1" для того, щоб можна було обрати предмет для спеціальності", — розповідає Сергій Бабак.

Він додає, що й після війни до ЗНО у такому форматі, як це було раніше, ймовірно, не повернуться. Хоча все залежатиме від того, наскільки довго триватимуть бойові дії, і коли повернуться діти з-за кордону. Це — найголовніші умови при вирішенні, яку форму оберуть для тестування — паперову чи електронну.

"Хочемо, щоб до 1 вересня 2023 року всім був зрозумілим алгоритм вступу на наступний рік і формат проведення НМТ. Щоб усі мали час підготуватися" — говорить Сергій Бабак.

З його слів, національний мультипредметний тест — це електронний замінник ЗНО.

"Приблизно до 2027 року весь формат ЗНО ми планували перевести в електронну форму, бо це — зручніше і дешевше для держави тестувати всіх. Але через повномасштабне вторгнення ми були змушенні його впровадити швидше. Я підозрюю, що згодом у нас буде змішаний формат, коли ДПА може бути у формі НМТ", — каже Сергій Бабак.

Він схиляється до думки, що ДПА для учнів 9, 11 класів повинна проводитися у форматі НМТ. Тобто, щоб до закінчення школи "у дитини був НМТ з чотирьох дисциплін, а при вступі буде враховуватися НМТ + одна чи дві спеціалізовані дисципліни для якоїсь конкретної спеціальності".

Зараз команда Міністерства освіти і науки та члени комітету Верховної ради з питань освіти, науки та інновацій обговорюють кілька альтернативних моделей складання тесту.

"Ми будемо орієнтуватися не лише на своє бачення чи бажання дітей і батьків, ми будемо враховувати, наскільки держава спроможна максимально якісно це зробити. Вважаємо, що поки НМТ — найбільш ефективна форма, враховуючи школи, близькість до бойових дій, величезну кількість ВПО і дітей за кордоном", — пояснює Сергій Бабак.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Провели опитування серед батьків: що відомо про роботу івано-франківських дитсадків влітку

"Маємо бути напоготові щодня, а не лише 9 травня". В Івано-Франківську навчальні заклади самостійно вирішуватимуть, як працюватимуть цього дня

Знайшли прихисток в Івано-Франківську: скільки дітей-переселенців навчаються в місцевих школах


30.06.2023 Іван Муканик 499
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

315
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2912
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21067
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1976
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1347 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2362

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

697

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2137

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

816

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1405
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

139
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

465
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

997
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

141
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

756
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

736
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

679
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8211
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

820 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

874
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2165 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

817