Жнива-2017: Аграрії Прикарпаття зібрали уже 85% ранніх зернових

 

 

Прикарпатські аграрії підбивають перші підсумки цьогорічної посівної кампанії і з впевненістю стверджують: будемо з хлібом, бо зібрали його у нашій області значно більше, ніж минулого року.

 

Не стали на заваді ані аномальна спека, ані грозові дощі. Результати посівної підсумовує директор департаменту агропромислового розвитку Івано-Франківської обласної державної адміністрації Іван Андріїшин, пише Фіртка з посиланням на ЗК.

 

"Цього року у нашій області склалися насправді достатньо сприятливі погодні умови. Хоча весна була трішки прохолодною, з дощами у травні-червні, це дало змогу виповнитися зерну, не згоріти. Інший фактор – сучасні технології, які застосовують у роботі аграрії", - каже головний аграрій області.

 

У результаті врожайність становить 7-10 тонн врожаю з одного гектара. Є лише окремі райони, де врожай пошкодили буревії та грози – в Ілінцях на Снятинщині та Букачівцях Рогатинського району.

 

"Загалом в області зібрано вже 85 відсотків ранніх зернових. Намолочено 344 тисячі тонн збіжжя при середній врожайності майже 53 центнери з гектара, в минулому році було 46 – це озима пшениця, озиме жито, горох, яра пшениця, ріпак площі посівів якого збільшилися з 16 тисяч гектарів до 26 тисяч. Валовий збір цієї культури зараз – майже 77 тисяч тонн. Нам залишилося зібрати осінні культури – кукурудзу, сою", – розповідає Іван Андріїшин.

 

– Чи всі сільськогосподарські землі у нашій області використовуються у повному обсязі?

– Маємо навіть конкуренцію в тому, щоб взяти в оренду землю. Наприклад, в одного з господарників договір закінчується і одразу появляється декілька охочих її орендувати і кожен пропонує кращі умови роботи. Отже, необроблених земельних ділянок у нашій області майже не залишилося. Цьогоріч загалом посівні площі зросли на 13 тисяч гектарів. Традиційно сіємо зернову групу, технічну, кормову. Але як у державі, так і на Прикарпатті зростає тенденція до збільшення вирощування більш прибуткових культур. Найвищу рентабельність дає соняшник, соя, ріпак.

 

– Як і де реалізується продукція сільгоспвиробників?

– На сьогодні маємо вільний ринок без обмежень. І до цього необхідно звикнути. Є обмін продукцією – до нас завозять з інших областей, ми експортуємо за межі регіону. Зараз в області не існує державної форми господарювання в аграрному комплексі. Залишилася лише одна Прикарпатська науково-дослідна станція, яка має понад три тисячі гектарів державної землі. Всі інші господарства – приватні, особисті селянські та фермерські. Їх у нас є 734, 518 з них – фермерські. Взагалі краще, коли переважають дрібні господарства, бо в такому випадку розвивається також загальна інфраструктура територій, де вони працюють. Такі господарники беруть під опіку, до прикладу, школи, дитячі садки, лікарні, укладають різноманітні угоди соціального партнерства. А великі холдинги мають на місцях лише своїх представників, які переважно нічого не вирішують, а лише питання – посіяти, зібрати, продати.


20.08.2017 1083 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2112
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

983
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

979
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2116
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3583
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2507 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

814

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

715

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

675

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

681
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10345
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1192
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5291
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1019
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2822
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1188
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

413
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

252 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

722
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

617
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

664