Знімали до пізньої ночі: в Івано-Франківську презентували короткометражний фільм «Янгол у пітьмі» (ФОТО)

В Івано-Франківську презентували короткометражний фільм під назвою «Янгол у пітьмі». Митці передали реалії непростого життя дітей з вулиці, яким щодня доводиться боротися за виживання, тиняючись у пошуках харчів, даху над головою та навіть наркотиків, пише Фіртка.

Прем’єра соціальної кінокартини «Янгол у пітьмі» відбулася в середу, 18 серпня, у кінотеатрі «Люм’єр». Основними локаціями для зйомок фільму стали приміщення підвалу, де перебувають бездомні діти, Палац Потоцьких, квартири учасників знімальної групи, а також дах багатоповерхівки та тролейбус.

«Можливо, ви вже неодноразово чули назву «Янгол у пітьмі», адже попередньо це була вистава, яку показували в театральній школі «ЖИВБУВПЕС». Звичайно, ми виношували думку та бажання її екранізувати. Згодом, коли отримали цей проєкт від Українського культурного фонду, зрозуміли, що будемо знайомити дітей з мистецтвом не тільки з театрального боку, а й щоб вони спробували себе у кіно. Коли я вчу дітей, то сам від них вчуся», - розповідає Ігор Захарчук, режисер та сценарист короткометражного фільму.

Фільм розповідає про двох сиріт, Максима та Ольку, що опинилися на вулиці. Здавалось би, ситуація для дітей безнадійна, проте на їхньому шляху з’являється художник Сергій. Попри те, що в основі п'єси та фільму один твір - різниця між виставою та кінострічкою суттєва. Якщо в першому випадку головний герой  - маленький хлопчик, то у фільмі в центрі сюжету вже дорослий чоловік, який через допомогу дитині знаходить та рятує себе.

За словами учасників проєкту, це і є головним меседжем, що тільки рятуючи та допомагаючи комусь, людина рятує себе.

«Створення цього сценарію схоже на диво з самого початку. Це була, скажімо так, чужа для мене територія, бо до цього здебільшого я працювала над гумористичними сюжетами. Насправді дуже перейнялася цим сценарієм, тому що спочатку було багато складних, морально важких матеріалів. І я практично впала в депресивний стан, але водночас розуміла, що ми не можемо в цей же стан занурити глядачів», - ділиться Таїсія Веселкова-Люта, сценаристка та викладачка театральної школи «ЖИВБУВПЕС».

Крім того, за словами сценаристів, ще однією метою екранізації є не лише підняти соціально важливу тему, але й дати можливість талановитим дітям побачити себе на великому екрані. Кінострічку фільмували сім днів та сім ночей. За цей час діти дуже згуртувалися, невдовзі навіть чай робили одне одному та пледи носили.

«Сім учасників, які зіграли в короткометражці – це наші діти театральної школи «ЖИВБУВПЕС» і ще сім дітей – це вихованці Центру психологічної допомоги дітям «Серденько», які теж вже наші (сміється). Насправді в нас були деякі суперечки щодо головних героїв. Ми влаштовували кастинг і шукали по всіх театральних школах міста. Пропонували хлопцям відповідного віку зняти відео і тоді вже відбирали. Зупинилися на Григорію Веремко і, я впевнений, не помилилися», - додає Ігор Захарчук.

Самі ж юні актори розповідають, що спочатку було дещо складно, адже інколи сцена знімали до пізньої ночі, а окремі – взагалі до ранку. Однак з часом юні актори звикли до насиченого графіку. Крім того, дітей залучали не лише до акторської гри, але й давали можливість спробувати себе в інших театральних професіях, зокрема помічника та асистента режисера чи костюмера.

За словами Таїсії Лютої окремою гордістю колективу є Данило Савка, 13-річний композитор. Сценаристка каже, що хлопець створив для стрічки дуже тонке недитяче музичне полотно.

«Це було досить непросто. Ми кілька разів переробляли написане за першим разом. Щоб написати до картини музику, насамперед, треба відчути цей момент та настрій. В окремих моментах було таке, що передавали емоції без музики, а лише з музичним оформленням або підкреслювали емоції актора однією нотою», - ділиться Данило.

Зі свого боку, Василь Серденько, генеральний партнер проєкту, каже, що такий задум є дуже гарним напрямком психології, який показав свій результат, адже під час роботи над виставою, під час знімання фільму діти кардинально змінилися. Тож подібну драмо-терапію рекомендує розвивати далі.

«Нас запросили на відкриття українсько-ізраїльського фонду для допомоги онкохворим дітям. Ми вже маємо партнерські домовленості про те, що з виставами робитимемо покази і збиратимемо кошти для цих діток», - говорить Ігор Захарчук.

Відомо, що після прем’єри короткометражну стрічку ніде не транслюватимуть, окрім кінофестивалів. У фільмі окрім учасників театральних шкіл  обласного центру зіграли і знані актори Івано-Франківського драмтеатру.

«Коли до мене звернулися і попросили допомогти у такій роботі, то я, ще навіть не читаючи матеріал, одразу погодилася. Хай у мене був лише один знімальний день, зате виявився настільки цікавим, наповненим та гармонійним. Від цього я отримала колосальну насолоду», - ділиться враженнями Вікторія Юрців, актриса івано-франківського драмтеатру.


19.08.2021 Тіна Любчик 6548
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

777
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

774
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1589
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2214
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4193 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3196

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

195

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

424

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

366

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

836
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

605
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

649
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

935
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1045
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

652
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6237
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1729
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31742 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1510
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

739 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

699