Знаємо

 

 

Люди мало не про все знають наперед. А всі люди однакові, ми це знаємо, знали, знатимемо.  Більш і менш пасіонарні суміші людей – народи –  свято і ревно вірять у пророцтва і доктрини, хто б їх не виголошував, хто б їх не формував, завжди знайдеться місце  для  волею-неволею чіпкого засвоєння.   І наш народ у цій справі не пасе задніх.

 

Китайці століттями пам’ятають  вислів начебто Конфуція  про те, що наступить той день, коли Китай завоює цілий світ без жодної краплини крові…  Крім того, вони з невичерпним ентузіазмом, як і годиться країні, що блискавичними темпами розвивається, вірять своїм все менш «червоніючим» соціал-капіталістичним керманичам, що вони невдовзі досягнуть глобальної гегемонії і тим самим потіснять ліберал-капіталістичні США на світовій арені, - начебто Піднебесна покликана самими крилатими і безкрилими істотами – драконами – верховодити цілим світом, нібито за ветхих часів це вже було, і не завше в таких випадках аргументують вони, чому це зникло, якщо було, на достатньо тривалий період часу, і чи не зникне знову, після того, коли виникне раптом-не-раптом заново…

 

Японці розсудком медитують на позачасові і не де-факто позатериторіальні афоризми: «Той, хто тікає, не обирає дороги»; «Людське добро і зло усвідомлюєш з помочі друзів»; «Потопаючий хапається й за соломинку»;  «Вкушений змій боїться шнурка»;  «Впущена риба, видається дуже великою»; «У спостерігача – вісім очей»; « Ніж самому чекати, ліпше хай тебе почекають, а ще краще – спробують наздогнати». Арабів не перестає гріти намір про тотальне утвердження у світі ісламу. Євреї знають, що, окрім як з Ізраїлю, визволитель прийде з Америки, Великобританії, Франції, потенційно, з будь-якої країни, навіть котроїсь, чи більше, арабських.

 

У британців вічні інтереси, вічна монархія, вічний парламент, вічний футбол і вічні SEX PISTOLS.  У німців невічний Гітлер, невічний Путін,  невічне навіть Пиво, невічні рудуваті і біляві красуні , невічна криза, невічне терпіння з благодіяннями.  

 

Американці апріорі в курсі, що вони і їхня країна – виняткові, що американська мрія – реальність, що американський автомобіль все рівно кращий за японський чи німецький, хоч і менш економний, що американський кінематограф – єдиний, що американська свобода – єдина, що різноманіття – єдине. Що Обама, або не Обама, не єдиний…

 

Росіяни… о, цей народ чи не найбільше з-поміж усіх обізнаний в питаннях майбутнього, свого і чужого, причому часто-густо не розмірюючись на не завжди і не зовсім зрозуміле йому своє/чуже.  Великорос добре знає, що йому напророчив Едгар Кейсі небувалий розквіт, а східному і західному узбережжях Америки руйнівні катаклізми. Що Ванга обіцяла, що Росія буде рулити всім. Парацельс – золотий вік,  а Нострадумус – народження месії людства. Своїх оракулів теж шанує. Ну не може він забути ні про те, що Ульянов пообіцяв йому, ані Джугашвілі, Брєжнєв, Єльцин, Мавроді, Коля Басков і Анастасія Валачкова. Останнім часом, щоправда, трохи озлоблено забуваючи обіцянки Путіна, не забуде того, якою повинна бути Росія від можливо майбутніх  проповідників. А повинна вона бути завжди такою, якою, посутньо, є зараз і була завжди від часу свого становлення. «Россия есть, была и будет». Хоч тут ніхто не виголошує своїх пророцтв…

 

А що українці знають про своє прийдешнє ? Погодьтеся, що також не мало. Наприклад, що Євро 2012 вже точно не заберуть. Що пам’ятники Сталіну ще чи вже  точно  не заберуть. Що вибори 2012 навряд чи перенесуть. Що миттєве покращення  добробуту вибраного після всенародного голосування не перенесеться автоматично і відразу на долю того, хто його обирав, хто  вчергове  не проспить велику неділю. Що шахтьор – чемпіон. Що олігарх – хамелеон. Відає наша людина і про більш потаємні предмети, особливо, коли ллється про розкол України навпіл вже не лише за електоральною ознакою з вуст легендарних астрологів і інших відунів  на кшталт Павла Глоби. Не питай і в якогось Маркова чи Михальчишина  після цього…

 

І знаємо, знаємо, знаємо ще дещо, хоч боїмося  - … ні, не зізнатися – зробити, – до кінця зробити, без пауз і передишок. І так, щоб без розколу. А це треба вміти. Бажаючих на словах багато, умілих обмаль – тільки не нас словах. А шкода.

І все ж, ми знаємо іще дещо, більше, аніж всі разом узяті імперії, королівства, удільні князівства, але це вже дещо інша Історія.

 

 


13.02.2012 Яв Назар 904 0
14.05.2021
Вікторія Богдан

За місяць блогер-мільйонник заробляє від 10 тис доларів. Як прикарпатським блогерам вдалося досягти успіху та зібрати багатотисячну, а то й мільйонну аудиторію, дізнавалися журналісти Фіртки.

520
13.05.2021
Остап Микитюк

Часом так буває, що на нас нападають «нечитуни». В такий час головне не панікувати, розслабитись, відпочити, а тоді… глянути на свою книжкову полицю або ще краще — замовити собі щось цікавеньке в українських видавців.

681
12.05.2021
Лідія Вітранчик

Ніхто і гадки не мав, що «Прикарпаття», яке ще рік назад дивувало своїх вболівальників перемогами та досягненнями, зараз буде вести таку складну боротьбу за виживання і своє заслужене місце в лавах елітної Першої ліги.     

954
11.05.2021
Ліля Горковенко

Міський голова Руслан Марцінків став лідером серед українських мерів за кількістю заступників. В останній місяць 2020 року очільник міста зробив собі подарунок і у два рази збільшив їх штат.

1467
08.05.2021
Катерина Черкашина

Кореспондентка «Фіртки» побувала на головних подіях святкування Дня міста. Як він пройшов – у її репортажі.

1747
29.04.2021
Андрій Кецмур

Про пригоди впродовж дворічного робочого відрядження "Фіртка" поспілкувалася із франківцем Юрієм Войчаком - фахівцем у банківській сфері, міжнародним експертом з кредитування бізнесу. Ділимося з вами його «нотатками мандрівника» про дивний для українця світ Непалу.

3121

Днями відвідала унікальний фестиваль борщу в селі Кричка Солотвинської територіальної громади, який є не тільки рекреаційним заходом, а й чудовою соціальною атракцією для розвитку «зеленого туризму» у громаді.

425

Про нічний клуб - просто в серці COVID-реактора; відставки; очікування шалених фінансових стягнень і вірогідно - міжнародний скандал...

6873

Під час останнього пленарного засідання четвертої сесії Івано-Франківської обласної ради створено депутатську групу  «СТРАТЕГІЯ ПРИКАРПАТТЯ-2050». До її складу ввійшло кілька депутатів з різних фракцій. Я стала ініціатором та головою ново

6457

[оновлено!] Жаху в Україні - можна було уникнути! ІФ не став би COVID-Чорнобилем, а статистика (яку після локдауну вже неможливо приховувати) - мала б зовсім інший характер, якби... Саме про це - дана публікація.

9084
22.04.2021

Про це йдеться у звіті Міжнародної організації виноградарства і виноробства.

2812
16.04.2021

Пагони цибулі - унікальна комбінація корисних речовин, потрібних саме навесні, і їх набагато більше навіть ніж у цибулі ріпчастій.

3661
15.03.2021

Великий піст у 2021 році налічує 47 днів. Відомо, що у цей проміжок часу треба дуже прискіпливо ставитись до харчового раціону...

6052
05.05.2021

У третій день Великодніх свят Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин завітав на парафію святого Апостола Юди Тадея, що в Івано-Франківську, на вул. Стуса, 29.  

1507
03.05.2021

Поливаний понеділок у 2021 році відзначають 3 травня, на другий день після Великодня.  

2001
02.05.2021

На Христове Воскресіння, яке відзначається 2 травня, очільники Православної церкви України та Української греко-католицької церкви звернулися до українців зі святковими посланнями.  

1619
02.05.2021

У переддень світлого празника Воскресіння Христового Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин звернувся до вірних з Великоднім привітанням.  

1677
10.05.2021

Активісти в Німеччині домоглися офіційного визнання нічних клубів країни культурними установами. Раніше їх класифікували як розважальні заклади нарівні з букмекерськими конторами та ігровими залами.

894
30.04.2021

Вона визначала життя в Німеччині майже 16 років. Але зараз політична стабільність, якою країна користувалася так довго за часів Ангели Меркель, підходить до кінця, політик готується відмовитись від посади канцлера.  

2386
25.04.2021

Міністерства закордонних справ Литви, Латвії та Естонії 23 квітня оголосили у своїх країнах персонами нон ґрата чотирьох російських дипломатів.

2671
15.04.2021

Президент США Джо Байден оголосив про запровадження у США загальнонаціонального надзвичайного стану у зв’язку з "надзвичайною загрозою" через зовнішню діяльність уряду Російської Федерації.  

4194
11.04.2021

Велика Британія та США вважають, що Росія повинна негайно «послабити напругу» і жити у відповідності з її міжнародними зобов’язаннями.  

3774 1