Значення патріотичних Українських та Польських пісень

Наразі українці опинилися в складних умовах, тому вимушені шукати нові домівки в інших містах та країнах. Щоб покращити настрій на новому місці, можуть використовуватися слова пісні українською мовою. Саме вони дозволяють покращити настрій та завжди пам'ятати про рідну мову.

Як війна позначилася на музиці в Україні?

Не дивлячись на те, що зростає соціальне напруження та погіршується психічний стан українців, війна добре позначилася на культурі, спровокувавши деяку еволюцію. До цього спостерігалася криза в сфері самопізнання українців, як єдиної, цілісної народності. Проте з початком війни ситуація повністю змінилася.

Вплив війни на українську культуру:

  • Тепер 70% людей, які мешкають у східних регіонах, вирішили перейти на українську мову. Хоча до цього на регулярній основі використовували лише російську.
  • Також набула свого розвитку і фронтова пісня, tekst piosenki вважають не лише історичним спогадом. Зараз використовують не лише старі українські або народні пісні.
  • Сучасні артисти з задоволенням створюють ремікси та пишуть власні патріотичні пісні, щоб підтримати український народ та примусити його підтримувати країну, а також ЗСУ.

Однією з найбільш відомих з початку війни стала пісня “Червона калина», яка вперше була створена у 1914 році Степаном Чарнецьким. Він працював директором та режисером українського театру «Руська бесіда». У сучасному варіанті пісня «Ой у лузі червона калина» принесла британському гурту Pink Floyd відомість після тривалої музичної паузи. Музиканти вирішили підтримати українців у їхній боротьбі за власну цілісність та незалежність, тому створили нову композицію на основі пісні січових стрільців, а також використавши версію гурту Бумбокс, яка вперше зазвучала на Софіївській площі.

Досить відомою під час війни стала пісня «Лента за лентою». Ця композиція також вважається гімном українських повстанців УПА 1944 року. Пісня була декілька разів відроджена, саме тому оригінальний варіант вже не зберігся. Цю пісню співали в кінці 80-х років, на початку 90-х, а також під час оранжевої революції. Бійці АТО з 2014 року співають цю пісню.

Головне призначення патріотичної пісні

Перш за все її основне завдання – це виховання, а також набуття правильної ролі кожної людини. Завдяки цим пісням, слова яких можна знайти на сайті https://pesnihi.com, вдається підвищити моральний дух та вдихнути нове життя, щоб продовжувати боротьбу заради перемоги. Не обов'язково використовувати старі пісні, які співали за часів першої та другої війн. Зараз в Україні відроджується культура, що наповнюється величезною кількістю патріотичних пісень, які уособлюють собою вільний дух та бажання народу до боротьби.

Партнерський матеріал


19.02.2023 1051
Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2485
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1579 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3659
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5430
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1680
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2080

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

169

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

193

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

400

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

884
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

477
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

773
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2470 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

507
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

871
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4920
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

738
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

656
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

587
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

403
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

729
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

888 2