Зміни з травня: чого очікувати українцям

Війна внесла свої корективи у життя людей. З 1 травня українців чекають деякі зміни.

Фіртка розповідає, що саме зміниться в Україні у травні.

Вихідних у травні не буде.

Традиційних вихідних, які мали українці в травні, не буде.

Йдеться про вихідні на День праці, 1 травня, та на День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, 9 травня.

Виплати внутрішньо переміщеним особам.

У березні та квітні допомогу в сумі 2000 та 3000 гривень надавали всім внутрішньо переміщеним особам з регіонів, які постраждали від війни.

Тепер отримуватимуть ці виплати лише ті, хто не може повернутись додому, або ті, у кого пошкоджено майно.

Робота банків та системи електронних платежів під час травневих свят.

Як повідомив НБУ, 1 травня, що припадає на неділю, не переноситься. Відповідно понеділок 2 травня та 9 травня є робочими днями, зокрема для банківської системи.

Валютні обмеження.

За повідомленням НБУ, 4 травня скорочуються ліміти відкритої довгої та короткої валютної позиції банків із 15% до 5% від їхнього регулятивного капіталу.

$1 000 українцям на підтримку брендів.

У межах проєкту 100 українських крафтових виробників, які готові залишатися в країні та шукають шлях для продовження діяльності, зможуть отримати по $1000 на підтримку своїх брендів.

Подача заявок на участь у проєкті стартувала 27 квітня на платформі UAmadesupport.com та триватиме до 10 травня.

Ціни на пальне зростатимуть.

Підвищення цін на пальне на АЗС в окремих регіонах країни є наслідком ударів по паливній інфраструктурі України. Насамперед йдеться про знищення Кременчуцького НПЗ, який був основним виробником пального в Україні.

І хоча, як повідомила перша віцепрем’єрка — міністерка економіки України Юлія Свириденко, дефіцит пального в найближчі сім днів ліквідують, очікують незначне подорожчання нафтопродуктів.

Зміниться порядок нарахування пенсій у разі втрати годувальника.

Члени родин осіб, зниклих безвісти, зможуть отримати пенсію із втрати годувальника.

Подати заяву про безвісти зниклу людину можна за телефоном гарячої лінії Національної поліції: 089 420 18 67.

Через місяць від дати внесення інформації про зникнення людини до Єдиного реєстру досудових розслідувань члени сім’ї таких людей можуть отримувати пенсії.

ПриватБанк закриє деякі рахунки.

З 1 травня ПриватБанк закриває рахунок Бонус+.

Усі невикористані кошти на віртуальних рахунках будуть спрямовані на потреби армії та відновлення України.

Змінився порядок подовження та перепризначення всіх видів соцвиплат.

Кабінет Міністрів України скасував процедури, пов’язані з наданням підтверджувальних документів для продовження виплат чи їх перепризначення.

На практиці це означає, що якщо раніше до певного терміну потрібно було надавати в соціальну службу документи для продовження виплат, то тепер соціальні виплати будуть нараховуватися автоматично.

Документи потрібно буде надати через місяць після закінчення воєнного стану.


Агенція новин «Фіртка» чинить ворогу інформаційний спротив. Будь ласка, підтримайте редакцію!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Троє з чотирьох американців підтримують постачання зброї в Україну

Винен не лише путін. 84% українців звинувачують «простих росіян» у війні

Скільки мешканців західних регіонів відвідували церкву на Великдень — опитування

Більшість мешканців західних областей не готові віддавати Крим та Донбас

Перелік корисних чатботів, які допоможуть під час війни


Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1385
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2659
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2186
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2256
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6793 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2535 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

423

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1254

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1360

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1505
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

372
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

236
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

644
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

134
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26602
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

612
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10537 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

142
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

165
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

481
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

626
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

690