Громадська Спілка «Українська екологічна природозахисна спілка «Орден Саламандри» спільно із Івано-Франківською міською дитячою екологічною станцією реалізує проект розвитку дитячого міського міні зоопарку, який дає змогу популяризувати серед учнів шкіл та молоді ідеї екологічних і природозахисних знань.
"Цей проект дозволяє діткам доторкнутися до живої природи, виховати в собі почуття відповідальності до братів наших менших. Кілька десятків дітей з різних шкіл міста безпосередньо задіяні в гуртках, організованих на громадських засадах, на базі тварин та обладнання у відреставрованих приміщеннях, - розповідає голова "Ордену Саламандри" Євген Михайленко, - Учні шкіл, жителі та гості міста завітати можуть оглянути колекцію екзотичних тварин та самим відчути подих дикої природи, подивитись на крокодилів, ігуан, великих удавів, різноманітних пітонів, черепах та ящірок. У планах ще створення вольєру, ботанічного саду, виставки екзотичних птахів, малих ссавців та приматів. Також на станції будуть проводитись інформативні акції по догляду, утриманню та порятунку тварин, які попали в біду".
На території Дитячої міської екологічної станції мешкають змії, павуки, черепахи, варани, південноамериканські таргани, саламандри, голуби, шиншили та навіть справжній нільський крокодил.
Подивитися та навіть потримати в руках екзотичних представників фауни діти можуть безкоштовно, а записавшись на гурток природознавства, який діє при екологічній станції, можна щодня дізнавася багато цікавого про тварин.
"Громадська спілка "Всеукраїнська природозахисна спілка "Орден саламандри"" заключила з екологічною станцією угоду про співпрацю та про створення стаціонарного зоопарку для дітей. Організували гурток для дітей, щоб вони проводили час з тваринами, а не за комп'ютером, - розповідає Михайло Королик, директор природоохоронного відділу "Ордену Саламандри". - Наш гурток, як і інші, що діють при станції, можуть відвідувати діти від першого по 11 клас. Все безкотовно. Навчаємо любити тварин, піклуватися про них".
Сам міні-зоопарк утримується за кошти громадської спілки та благодійників.
"Зоопарк тільки почали створювати. В наших планах розширення. Хочемо на території екологічної станції збудувати кілька вольєрів для різних видів птахів, лисиць, кабанчиків, міні-пігів, - говорить Михайло Королик. - Також думаємо регулярно поповнювати колекцію змій, тарганів, рептилій".
Діти у захваті від зоопарку та приходять сюди ледь не щодня.
"Люблю я тварин. Особливо змії подобаються. Хотів завести кілька вдома, але от батьки не дозволяють, - розповідає семикласник Михайло. - Приходимо кілька разів на тиждень. Годуємо їх, беремо на руки. Багато цікавого нам розповідають".
Коли саме повноцінно запрацює зоопарк, наразі невідомо. Активісти розраховують на домогу меценатів...
"Врятуємо природу, врятуємо себе. Неприбутковість проекту та складна економічна ситуація ускладнюють реалізацію подібних проектів. Небайдужість є гарантом майбутнього у справі екології. Є люди небайдужі, зокрема хочу подякувати Олександрові Шевченку, який регулярно надає підтримку Центру та дитячому зоопарку. Діти колись навіть намалювали та подарували його портрет на фоні Карпат. Зокрема днями він відгукнувся на одну з наших проблем та допоміг з тим, щоб замінити в приміщеннях зоопарку вікна на енергозберігаючі, - розповідає Євген Михайленко та запрошує меценатів до співпраці, - Усі бажаючі можуть докласти руку до створення цього просвітницького дива. Щоб нарешті відірвати дітей від екранів комп’ютерів та вулиці".