
В керівництві Росії готується проект закону про обмеження права на виїзд за кордон для чиновників, силовиків та депутатів.
Про це повідомляє РБК з посиланням на джерело, близьке до керівництва Держдуми Росії і два джерела в федеральних структурах.
За їхніми словами, загальна мета законодавчої ініціативи - обмежити право на виїзд всіх держслужбовців. Зокрема, розглядається ідея посилити правила виїзду для осіб, які мають доступ до держтаємниці. Законопроект зараз опрацьовується в Раді безпеки.
«Йдеться про те, щоб в обов'язковому порядку забирати закордонні паспорти у чиновників, які мають певний допуск до держтаємниці, і видавати їх тільки на час виїзду з дозволу керівництва», - повідомило джерело в уряді. За його словами, в уряді та Кремлі майже всі чиновники мають перший і другий рівні допуску до даних, що становлять держтаємницю, допуск третього рівня є у керівників апаратів комітетів Держдуми і Ради Федерації.
Обмежити виїзд можуть також рядовим депутатам і сенаторам, вважає джерело агентства, близьке до керівництва Держдуми. За замовчуванням і ті й інші мають другу форму допуску, загальногромадянські закордонні паспорти вони не здають, а частина парламентарів не здають і дипломатичні - із закону незрозуміло, повинні вони здаватися чи ні і де вони повинні зберігатися, відзначає агентство.
Прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков заявив, що поки не можна говорити про те, чи буде в майбутньому розширено перелік людей, яким заборонений виїзд за кордон. Зараз, за його словами, про це мови не йде.
Форма допуску не означає, що чиновник або силовик володіє секретними відомостями, пояснив колишній заступник директора Федеральної міграційної служби В'ячеслав Поставнін. За його словами, випустити з країни не можна носія секретної інформації, при цьому людина може бути допущена до такої інформації, але не бути обізнаною в цьому.
Нагадаємо, в квітні цього року ЗМІ почали обговорювати можливе введення обмежень на виїзд співробітникам ряду силових відомств.
В кінці літа після краху ряду туроператорів представники турбізнесу називали серед причин зниження попиту на виїзний туризм обмеження, введені для силовиків.