Змагання із 22-ма відомими

На Спаса стартує новий футбольний сезон у обласних аматорських змаганнях. Залишилося менше місяця. Вже майже відомий склад учасників, скоро дізнаємося і календар матчів. 10 учасників змагатиметься у першій лізі і 12 (надіємось, що саме стільки) боротиметься за першість в  другій лізі.

У порівнянні з попереднім сезоном чемпіонат області скоротився на дві команди. Хоча організатори з цього року планували розширюватися до 14-ти. Не склалось. В чому причина цього?

По-перше, деякі команди вирішили не виступати у першій обласній лізі. Взагалі з футбольної карти області зник Тлумач. Напевно за сезон-два "Придністров'я" повернеться. Ймовірно відновлення розпочнеться із першості. Та поки що район взагалі залишився без футболу обласного рівня. А не так давно Тлумаччину представляло одразу три колективи ("Придністров'я", ФК "Тлумач", ФК "Обертин"). Не буде в першій лізі "Колос Городенківщини". Сформований на базі вільхівецької "Чайки" колектив, стрімко ввірвався до числа кращих аматорських колективів краю. Зі старту виграв срібло чемпіонату. В другому сезоні фінішував четвертим. У новому сезоні керівництво вирішило відновити назва "Чайка" та продовжити грати у чемпіонаті Городенківщини. Хоча, майже 10-тисячний районний центр не залишиться без футболу обласного рівня. В другу лігу заявлено "Пробій".

По-друге, від виступів у обласній першій лізі відмовиллися ФК "Калуш" та ФК "Галич". Обидва клуби підвищилися в класі. Калушани, які були змушені у минулому сезоні поєднувати виступи в аматорському чемпіонаті України і обласній першій лізі, ставши професійним клубом, позбавився обов'язку відбувати таку своєрідну "повинність". Галичани в якості чемпіона області гратимуть у Аматорському чемпіонаті України (четвертий по силі дивізіон вітчизняного футболу). Таким чином, організатори отримали вже "мінус 4" до кількісного складу.

По-третє, підвищитися в класі зголосився лише пістинський "Кремінь". СФК "Богородчани" після скандалу наприкінці минулого сезону і конфлікту з ІФОФФ, взагалі знялися із обласних змагань. Якщо чесно, очікував, що Бовшів або Рогатин підуть в першу лігу. Вирішили залишитися у другій. Їм видніше.

Ситуацію із кількісним складом чемпіонату частково врятувала "Ніка-Вовчинець". Спільний проект ДЮФК "Ніка-05" (Івано-Франківськ) та Вовчинецької сільської ради став десятим учасником першої ліги. Команда с.Вовчинець свої матчі проводитиме на сільському стадіоні у передмісті Івано-Франківська.

Жеребкування календаря відбудеться найближчим часом. Та враховуючи кількість команд, напевно варто очікувати, що буде проведено більше, ніж два класичних кола. Принаймні, це було б логічно. Хоча можна додати кількість матчів за рахунок зміни формату обласного кубка.

До речі, останні чотири розіграші назбирували не менше 12 команд. Навіть в сезоні 2014-го року на старт вийшло 11 учасників. Щоправда, до фінішу дійшло десять (тоді отинійська "Славія" по ходу сезону припинила свої існування). 

Трохи статистики:
2017/18 - 12 команд
2016/17 - 13 команд
2016 (короткий чемпіонат) - 13 команд
2015 - 15 команд
2014 - 11 команд
2013 - 13  команд
2012 - 16 команд
2011 - 16 команд
2010 - 16 команд
2009 - 16 команд

Як повернутися до цифри 14-16 команд (хоча б) у першій лізі? І чи взагалі потрібно? Створення професійних команд у Івано-Франківську та Калуші, перехід на всеукраїнський рівень Коломиї, Галича - все це відчутно послабило першу лігу області. В цьому немає нічого поганого. Навпаки, хочеться сподіватися, що і "Нафтовик", НФК "Бурштин" чи брошнівські "Карпати" теж знайдуть ресурси у найближчий час, щоб вийти на вищий рівень. А обласний чемпіонат має стати місцем, де юні прикарпатські таланти отримуватимуть перший досвід дорослого футболу. По суті, дублюючою командою, яка гратиме "на область", обзавелося "Прикарпаття". Коломийське "Покуття" свою молодь "обкатує" в обласній першості. Може з часом і калушани та галичани потребуватимуть дублюючої команди.

Звичайно, варто прагнути до виходу на оптимальну кількість в 14-16 учасників, працювати із учасниками першості, заохочуючи ті ж команди Рогатина, Солотвина, Тисмениці та Косова рухатися вперед.

У другій лізі назбирується 11-12 команд. Будемо надіятися, що Снятинська районна рада проголосує за виділення коштів для місцевої команди. Награлися "на область" гвіздецький "Старт" та "Вовки" із Вовчківців. До речі, саме поразка колективу з Коломийщини з потрібним рахунком дозволила пістинському "Креміню" стати переможцем другої ліги в сезоні 2017/18 років. Це напевно правильно, що колектив, який у попередньому сезоні програвав із двознаковими рахунками, припинив виступи на обласному рівні. Та з іншої сторони, Гвіздець - славний футбольними традиціями і заслуговує на гідну команду. Будемо надіятися, що з часом вдасться відродити колектив, який хоча б наблизиться до тих результатів, які колись показувала команда "Дельта". Знову знявся верховинський "Черемош". Якось так складається, що колектив із найпівденнішого прикарпатського районного центру періодично з'являється у обласній першості.

Маємо чотирьох новачків у другій лізі цього сезону. Болехівські "Карпати", які не зуміли дограти минулий сезон в чемпіонаті до кінця, сезон 2018/19 розпочнуть у другому по силі обласному дивізіоні. Після повернення на районний рівень "Чайки" із Вільхівців, до першості заявився городенківський "Пробій". Варто припустити, що новий колектив робитиме ставку на місцевих футболістів. Також після перерви до обласних змагань повернувся і Косів. Цього року команда обзавелася спонсором, який раніше підтримував ряд інших футбольних колективів краю. Четвертим новачком став чемпіон Тисменицького району чорнолізький "Козацький Острів". Якщо команда збереже свій минулорічний підбір виконавців, то вже в дебютний для себе сезон зможе включитися у боротьбу за медалі.

От така коротка передмова до нового сезону. Чекаємо на заявкову кампанію, щоб оцінити кадровий потенціал всіх учасників змагань.

Трайтурак Роман, sport.if.ua
Фото - Петра Белея


30.07.2018 1957
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

642
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3252
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21349
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2134
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1614 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2492

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

451

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

288

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

887

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2290
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

301
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

582
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1129
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

284
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

900
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

875
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

780
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8364
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

457
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1341 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2307 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1016