Змагання із 22-ма відомими

На Спаса стартує новий футбольний сезон у обласних аматорських змаганнях. Залишилося менше місяця. Вже майже відомий склад учасників, скоро дізнаємося і календар матчів. 10 учасників змагатиметься у першій лізі і 12 (надіємось, що саме стільки) боротиметься за першість в  другій лізі.

У порівнянні з попереднім сезоном чемпіонат області скоротився на дві команди. Хоча організатори з цього року планували розширюватися до 14-ти. Не склалось. В чому причина цього?

По-перше, деякі команди вирішили не виступати у першій обласній лізі. Взагалі з футбольної карти області зник Тлумач. Напевно за сезон-два "Придністров'я" повернеться. Ймовірно відновлення розпочнеться із першості. Та поки що район взагалі залишився без футболу обласного рівня. А не так давно Тлумаччину представляло одразу три колективи ("Придністров'я", ФК "Тлумач", ФК "Обертин"). Не буде в першій лізі "Колос Городенківщини". Сформований на базі вільхівецької "Чайки" колектив, стрімко ввірвався до числа кращих аматорських колективів краю. Зі старту виграв срібло чемпіонату. В другому сезоні фінішував четвертим. У новому сезоні керівництво вирішило відновити назва "Чайка" та продовжити грати у чемпіонаті Городенківщини. Хоча, майже 10-тисячний районний центр не залишиться без футболу обласного рівня. В другу лігу заявлено "Пробій".

По-друге, від виступів у обласній першій лізі відмовиллися ФК "Калуш" та ФК "Галич". Обидва клуби підвищилися в класі. Калушани, які були змушені у минулому сезоні поєднувати виступи в аматорському чемпіонаті України і обласній першій лізі, ставши професійним клубом, позбавився обов'язку відбувати таку своєрідну "повинність". Галичани в якості чемпіона області гратимуть у Аматорському чемпіонаті України (четвертий по силі дивізіон вітчизняного футболу). Таким чином, організатори отримали вже "мінус 4" до кількісного складу.

По-третє, підвищитися в класі зголосився лише пістинський "Кремінь". СФК "Богородчани" після скандалу наприкінці минулого сезону і конфлікту з ІФОФФ, взагалі знялися із обласних змагань. Якщо чесно, очікував, що Бовшів або Рогатин підуть в першу лігу. Вирішили залишитися у другій. Їм видніше.

Ситуацію із кількісним складом чемпіонату частково врятувала "Ніка-Вовчинець". Спільний проект ДЮФК "Ніка-05" (Івано-Франківськ) та Вовчинецької сільської ради став десятим учасником першої ліги. Команда с.Вовчинець свої матчі проводитиме на сільському стадіоні у передмісті Івано-Франківська.

Жеребкування календаря відбудеться найближчим часом. Та враховуючи кількість команд, напевно варто очікувати, що буде проведено більше, ніж два класичних кола. Принаймні, це було б логічно. Хоча можна додати кількість матчів за рахунок зміни формату обласного кубка.

До речі, останні чотири розіграші назбирували не менше 12 команд. Навіть в сезоні 2014-го року на старт вийшло 11 учасників. Щоправда, до фінішу дійшло десять (тоді отинійська "Славія" по ходу сезону припинила свої існування). 

Трохи статистики:
2017/18 - 12 команд
2016/17 - 13 команд
2016 (короткий чемпіонат) - 13 команд
2015 - 15 команд
2014 - 11 команд
2013 - 13  команд
2012 - 16 команд
2011 - 16 команд
2010 - 16 команд
2009 - 16 команд

Як повернутися до цифри 14-16 команд (хоча б) у першій лізі? І чи взагалі потрібно? Створення професійних команд у Івано-Франківську та Калуші, перехід на всеукраїнський рівень Коломиї, Галича - все це відчутно послабило першу лігу області. В цьому немає нічого поганого. Навпаки, хочеться сподіватися, що і "Нафтовик", НФК "Бурштин" чи брошнівські "Карпати" теж знайдуть ресурси у найближчий час, щоб вийти на вищий рівень. А обласний чемпіонат має стати місцем, де юні прикарпатські таланти отримуватимуть перший досвід дорослого футболу. По суті, дублюючою командою, яка гратиме "на область", обзавелося "Прикарпаття". Коломийське "Покуття" свою молодь "обкатує" в обласній першості. Може з часом і калушани та галичани потребуватимуть дублюючої команди.

Звичайно, варто прагнути до виходу на оптимальну кількість в 14-16 учасників, працювати із учасниками першості, заохочуючи ті ж команди Рогатина, Солотвина, Тисмениці та Косова рухатися вперед.

У другій лізі назбирується 11-12 команд. Будемо надіятися, що Снятинська районна рада проголосує за виділення коштів для місцевої команди. Награлися "на область" гвіздецький "Старт" та "Вовки" із Вовчківців. До речі, саме поразка колективу з Коломийщини з потрібним рахунком дозволила пістинському "Креміню" стати переможцем другої ліги в сезоні 2017/18 років. Це напевно правильно, що колектив, який у попередньому сезоні програвав із двознаковими рахунками, припинив виступи на обласному рівні. Та з іншої сторони, Гвіздець - славний футбольними традиціями і заслуговує на гідну команду. Будемо надіятися, що з часом вдасться відродити колектив, який хоча б наблизиться до тих результатів, які колись показувала команда "Дельта". Знову знявся верховинський "Черемош". Якось так складається, що колектив із найпівденнішого прикарпатського районного центру періодично з'являється у обласній першості.

Маємо чотирьох новачків у другій лізі цього сезону. Болехівські "Карпати", які не зуміли дограти минулий сезон в чемпіонаті до кінця, сезон 2018/19 розпочнуть у другому по силі обласному дивізіоні. Після повернення на районний рівень "Чайки" із Вільхівців, до першості заявився городенківський "Пробій". Варто припустити, що новий колектив робитиме ставку на місцевих футболістів. Також після перерви до обласних змагань повернувся і Косів. Цього року команда обзавелася спонсором, який раніше підтримував ряд інших футбольних колективів краю. Четвертим новачком став чемпіон Тисменицького району чорнолізький "Козацький Острів". Якщо команда збереже свій минулорічний підбір виконавців, то вже в дебютний для себе сезон зможе включитися у боротьбу за медалі.

От така коротка передмова до нового сезону. Чекаємо на заявкову кампанію, щоб оцінити кадровий потенціал всіх учасників змагань.

Трайтурак Роман, sport.if.ua
Фото - Петра Белея


30.07.2018 1841
Коментарі ()

27.12.2024

Так, у військовозобов'язаних перевіряють документи, вручають повістки, а також виявляють порушників військового обліку, які вчасно не оновили військові-облікові дані та перебувають у розшуку.  

32807
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

1746
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2550
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

4253 7
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

4516
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

4262

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

567

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

407

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

666

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

1299
29.12.2024

Новий рік — це не лише шампанське та олів’є. У різних куточках світу люди святкують по-різному, і їхні страви можуть стати чудовим натхненням для вашого святкового столу.  

619
26.12.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

19544
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

821
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

485
27.12.2024

Найбільша релігійна парафія села вирішила святкувати Різдво по-старому — 7 січня. Основні аргументи: за таким календарем жили їхні батьки та діди.    

6990
26.12.2024

Привітання із Різдвом від СВЯТОСЛАВА,Отця і Голови Української Греко-Католицької Церкви.

451
22.12.2024

В Івано-Франківську протягом 24 та 25 грудня, на Святвечір та Різдво, у храмах відбудуться святкові богослужіння.  

1507 1
27.12.2024

Івано-Франківський драмтеатр підготував для своїх глядачів чергову прем'єру 86 театрального сезону — рок-мюзикл "Наталка Полтавка", показ якого відбудеться вже 29 грудня на Головній сцені о 14:00 та 18:00.  

794
30.12.2024

Частка респондентів, які не погоджуються, що наступальна операція ЗСУ в Курській області посилила шанси України на переговорах, зростає з віком.  

413
26.12.2024

18 грудня настав граничний термін, коли Уряд мав представити законопроєкт щодо демобілізації.   

603
21.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

824
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

846 1