Змагання із 22-ма відомими

На Спаса стартує новий футбольний сезон у обласних аматорських змаганнях. Залишилося менше місяця. Вже майже відомий склад учасників, скоро дізнаємося і календар матчів. 10 учасників змагатиметься у першій лізі і 12 (надіємось, що саме стільки) боротиметься за першість в  другій лізі.

У порівнянні з попереднім сезоном чемпіонат області скоротився на дві команди. Хоча організатори з цього року планували розширюватися до 14-ти. Не склалось. В чому причина цього?

По-перше, деякі команди вирішили не виступати у першій обласній лізі. Взагалі з футбольної карти області зник Тлумач. Напевно за сезон-два "Придністров'я" повернеться. Ймовірно відновлення розпочнеться із першості. Та поки що район взагалі залишився без футболу обласного рівня. А не так давно Тлумаччину представляло одразу три колективи ("Придністров'я", ФК "Тлумач", ФК "Обертин"). Не буде в першій лізі "Колос Городенківщини". Сформований на базі вільхівецької "Чайки" колектив, стрімко ввірвався до числа кращих аматорських колективів краю. Зі старту виграв срібло чемпіонату. В другому сезоні фінішував четвертим. У новому сезоні керівництво вирішило відновити назва "Чайка" та продовжити грати у чемпіонаті Городенківщини. Хоча, майже 10-тисячний районний центр не залишиться без футболу обласного рівня. В другу лігу заявлено "Пробій".

По-друге, від виступів у обласній першій лізі відмовиллися ФК "Калуш" та ФК "Галич". Обидва клуби підвищилися в класі. Калушани, які були змушені у минулому сезоні поєднувати виступи в аматорському чемпіонаті України і обласній першій лізі, ставши професійним клубом, позбавився обов'язку відбувати таку своєрідну "повинність". Галичани в якості чемпіона області гратимуть у Аматорському чемпіонаті України (четвертий по силі дивізіон вітчизняного футболу). Таким чином, організатори отримали вже "мінус 4" до кількісного складу.

По-третє, підвищитися в класі зголосився лише пістинський "Кремінь". СФК "Богородчани" після скандалу наприкінці минулого сезону і конфлікту з ІФОФФ, взагалі знялися із обласних змагань. Якщо чесно, очікував, що Бовшів або Рогатин підуть в першу лігу. Вирішили залишитися у другій. Їм видніше.

Ситуацію із кількісним складом чемпіонату частково врятувала "Ніка-Вовчинець". Спільний проект ДЮФК "Ніка-05" (Івано-Франківськ) та Вовчинецької сільської ради став десятим учасником першої ліги. Команда с.Вовчинець свої матчі проводитиме на сільському стадіоні у передмісті Івано-Франківська.

Жеребкування календаря відбудеться найближчим часом. Та враховуючи кількість команд, напевно варто очікувати, що буде проведено більше, ніж два класичних кола. Принаймні, це було б логічно. Хоча можна додати кількість матчів за рахунок зміни формату обласного кубка.

До речі, останні чотири розіграші назбирували не менше 12 команд. Навіть в сезоні 2014-го року на старт вийшло 11 учасників. Щоправда, до фінішу дійшло десять (тоді отинійська "Славія" по ходу сезону припинила свої існування). 

Трохи статистики:
2017/18 - 12 команд
2016/17 - 13 команд
2016 (короткий чемпіонат) - 13 команд
2015 - 15 команд
2014 - 11 команд
2013 - 13  команд
2012 - 16 команд
2011 - 16 команд
2010 - 16 команд
2009 - 16 команд

Як повернутися до цифри 14-16 команд (хоча б) у першій лізі? І чи взагалі потрібно? Створення професійних команд у Івано-Франківську та Калуші, перехід на всеукраїнський рівень Коломиї, Галича - все це відчутно послабило першу лігу області. В цьому немає нічого поганого. Навпаки, хочеться сподіватися, що і "Нафтовик", НФК "Бурштин" чи брошнівські "Карпати" теж знайдуть ресурси у найближчий час, щоб вийти на вищий рівень. А обласний чемпіонат має стати місцем, де юні прикарпатські таланти отримуватимуть перший досвід дорослого футболу. По суті, дублюючою командою, яка гратиме "на область", обзавелося "Прикарпаття". Коломийське "Покуття" свою молодь "обкатує" в обласній першості. Може з часом і калушани та галичани потребуватимуть дублюючої команди.

Звичайно, варто прагнути до виходу на оптимальну кількість в 14-16 учасників, працювати із учасниками першості, заохочуючи ті ж команди Рогатина, Солотвина, Тисмениці та Косова рухатися вперед.

У другій лізі назбирується 11-12 команд. Будемо надіятися, що Снятинська районна рада проголосує за виділення коштів для місцевої команди. Награлися "на область" гвіздецький "Старт" та "Вовки" із Вовчківців. До речі, саме поразка колективу з Коломийщини з потрібним рахунком дозволила пістинському "Креміню" стати переможцем другої ліги в сезоні 2017/18 років. Це напевно правильно, що колектив, який у попередньому сезоні програвав із двознаковими рахунками, припинив виступи на обласному рівні. Та з іншої сторони, Гвіздець - славний футбольними традиціями і заслуговує на гідну команду. Будемо надіятися, що з часом вдасться відродити колектив, який хоча б наблизиться до тих результатів, які колись показувала команда "Дельта". Знову знявся верховинський "Черемош". Якось так складається, що колектив із найпівденнішого прикарпатського районного центру періодично з'являється у обласній першості.

Маємо чотирьох новачків у другій лізі цього сезону. Болехівські "Карпати", які не зуміли дограти минулий сезон в чемпіонаті до кінця, сезон 2018/19 розпочнуть у другому по силі обласному дивізіоні. Після повернення на районний рівень "Чайки" із Вільхівців, до першості заявився городенківський "Пробій". Варто припустити, що новий колектив робитиме ставку на місцевих футболістів. Також після перерви до обласних змагань повернувся і Косів. Цього року команда обзавелася спонсором, який раніше підтримував ряд інших футбольних колективів краю. Четвертим новачком став чемпіон Тисменицького району чорнолізький "Козацький Острів". Якщо команда збереже свій минулорічний підбір виконавців, то вже в дебютний для себе сезон зможе включитися у боротьбу за медалі.

От така коротка передмова до нового сезону. Чекаємо на заявкову кампанію, щоб оцінити кадровий потенціал всіх учасників змагань.

Трайтурак Роман, sport.if.ua
Фото - Петра Белея


30.07.2018 1908
Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

2904
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

982
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

586
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5553
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1485
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1355

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

424

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1250

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1080

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

991
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

315
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10683
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1298
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

388
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

654
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5704
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

377
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

272
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

619 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1059
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

916