Злетілися до школи ластів'ята: Богородчанська ЗОШ №2 відсвяткувала чвертьстолітній ювілей (ФОТО)

У вересні 2018 року Богородчанська ЗОШ №2 широко відкрила двері перед радісними першокласниками. А в травні 2019 року від шкільного порога ластів'ячою зграйкою відлетів її 25-тий випуск.

Школа, яку самі ж випускники любовно називають ластів'янкою, бо саме ластівки першими облюбували школу, перетнула свій 25-літній рубіж.

То ж прохолодного жовтневого ранку, у день професійного свята Дня вчителя, 6 жовтня 2019 мелодійним переливом дзвоника та піснею «Доброго ранку», яка народилась ще 25 років тому та стала шкільним гімном, Богородчанська школа-ластів'янка скликала до святкового залу гостей – своїх учнів, їхніх батьків, випускників усіх років, вчителів, які увесь цей час жили в шкільному ритмі, вимірюючи своє життя не роками, а уроками, та всіх жителів маленького містечка. І хоча надворі занегодило, на такий знайомий позивний маленькими зграйками зліталися до святкового залу ластів'ята-випускники.

Щиро і з непідробною радістю вони долучалися на сцені до нинішніх учнів, зливаючись голосами у такій знайомій мелодії, запевняючи всіх присутніх, що «роки шкільні – незабутні роки».

Поважних гостей, не лише присутніх, але й причетних до того, що Богородчанська школа №2 свого часу була зведена словацькими будівельниками і увесь цей час відчувала підтримку й сприяння, вітала незмінний директор, яка 25 років свого життя присвятила цій школі й впевненою рукою кермувала нею навіть у дуже складні та нестабільні часи, заслужений вчитель України Уляна Битківська.

Ведучими святкового дійства були 11-класниця Яна Скрипник та випускник Михайло Левицький.

Разом із молодшими учнями Софійкою Вацебою та Любомиром Богославцем вони гортали сторінки шкільної хроніки, намагаючись згадати найважливіші та найбільш пам'ятні миті. Але 25 років – то довга дорога, яка залишила по собі не лише величезну кількість фото та відео, пролягла вона через вчительське серце, легкою памороззю припорошила скроні не лише вчителів, але вже й багатьох випускників, які прийшли на свято змужнілими, успішними, але все ж з тією дитячою радістю й теплими спогадами про дитинство та улюблених педагогів.

Приємно було гортати сторінки шкільного альбому разом з І.М. Петрашом, колишнім генеральним директором УМГ «Прикарпаттрансгаз»? що спричинився до будівництва обох богородчанських шкіл, В.Х. Брусом, колишнім головою Богородчанської райдержадміністрації, який увесь час не був байдужим до життя школи, адже з-під її ластів'їного крила вилетіли і його діти, В.М. Дерев'янком, який від ЛВУМГ завжди підставляв плече, допомагаючи вирішувати господарські проблеми, представниками нинішньої влади: М.М. Головчуком, головою районної ради, В.В.Понайдою, заступником голови Богородчанської РДА, Р.Д.Зарембою, селищним головою, Іванус О.П., заступником начальника управління освіти, молоді та спорту, В.М. Мельником, завідувачем районного методичного кабінету та багатьма іншими поважними гостями, причетними до школи.

З вітальним словом та приємним спогадами звернувся до своїх вчителів Святослав Никорович, колишній учень школи №2, а нині депутат обласної ради, який і досі щиро вболіває за свою альма-матер. По-особливому емоційним та теплим було вітання від директора Богородчанської ЗОШ№1,Ігоря Онкалюка, для якого школа №2 завжди залишатиметься рідною, бо тут він починав свою педагогічну кар'єру заступником директора з навчально-виховної роботи.

Галині Канюк, яка нині завідує культурою Богородчанського району, було що сказати і що згадати, адже свого часу вона працювала заступником директора з виховної роботи в Богородчанській школі №2, тут, у стінах цієї школи народився відомий нині сімейний ансамбль «Вишиванка».

Михайло Косило, директор обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, теж мав що згадати, адже Богородчанська ЗОШ №2 не раз приймала Всеукраїнські семінари керівників обласних центрів туризму та краєзнавства України та відповідальних за цю ділянку роботи освітян Києва.

Святкову атмосферу свята допомагали створювати колишні випускниці школи, а нині викладачі музичної школи Христина Кривцун з мамою Наталею Кривцун, Софія Труфан, Марія Слободян зі своєю мамою Нелею Слободян, Уляна Гуйтин.

З вітальним словом та теплими побажаннями звернулась до всіх присутніх директор музичної школи Марія Пастух. А на сцені тривало свято – учні колишні й нинішні гортали сторінки шкільної хроніки, впізнавали себе, ділились враженнями, розпитували старших випускників, дивувались, яким було життя школи 25 років тому – без смартфонів і WI-FI, але зі шпаргалками і розуміючими вчителями…на 25 років молодшими… Незмінними залишився хіба аромат булочок у шкільній їдальні…

Яскравих барв святу додавали виступи колишніх випускниць, а нині професійних виконавиць Світлани Весни, Тетяни Барви, Інни В'ялової, Христини Кривцун.

Ну і звісно, яке ж свято без кульок, торта та феєрверків! Надворі осіння сльота, а у святковому залі завесніло від усмішок, людського тепла та щирої родинної атмосфери. З Днем народження тебе, рідна школо! Хай завжди повертаються до тебе твої ластів"ята...І нехай буде так, як ось уже 25 років співається в шкільному гімні :" Боже, дай горя не знати жодному Твоєму пташаті!".

Фотогалерея


08.10.2019 2317
Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

244
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

397
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2270
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1684
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1976
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5586 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1082

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1094

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1610

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1090
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

840
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

703
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14514
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

492
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10361
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6028
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

586
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7352
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2636
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

480
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

589
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

422