Злетілися до школи ластів'ята: Богородчанська ЗОШ №2 відсвяткувала чвертьстолітній ювілей (ФОТО)

У вересні 2018 року Богородчанська ЗОШ №2 широко відкрила двері перед радісними першокласниками. А в травні 2019 року від шкільного порога ластів'ячою зграйкою відлетів її 25-тий випуск.

Школа, яку самі ж випускники любовно називають ластів'янкою, бо саме ластівки першими облюбували школу, перетнула свій 25-літній рубіж.

То ж прохолодного жовтневого ранку, у день професійного свята Дня вчителя, 6 жовтня 2019 мелодійним переливом дзвоника та піснею «Доброго ранку», яка народилась ще 25 років тому та стала шкільним гімном, Богородчанська школа-ластів'янка скликала до святкового залу гостей – своїх учнів, їхніх батьків, випускників усіх років, вчителів, які увесь цей час жили в шкільному ритмі, вимірюючи своє життя не роками, а уроками, та всіх жителів маленького містечка. І хоча надворі занегодило, на такий знайомий позивний маленькими зграйками зліталися до святкового залу ластів'ята-випускники.

Щиро і з непідробною радістю вони долучалися на сцені до нинішніх учнів, зливаючись голосами у такій знайомій мелодії, запевняючи всіх присутніх, що «роки шкільні – незабутні роки».

Поважних гостей, не лише присутніх, але й причетних до того, що Богородчанська школа №2 свого часу була зведена словацькими будівельниками і увесь цей час відчувала підтримку й сприяння, вітала незмінний директор, яка 25 років свого життя присвятила цій школі й впевненою рукою кермувала нею навіть у дуже складні та нестабільні часи, заслужений вчитель України Уляна Битківська.

Ведучими святкового дійства були 11-класниця Яна Скрипник та випускник Михайло Левицький.

Разом із молодшими учнями Софійкою Вацебою та Любомиром Богославцем вони гортали сторінки шкільної хроніки, намагаючись згадати найважливіші та найбільш пам'ятні миті. Але 25 років – то довга дорога, яка залишила по собі не лише величезну кількість фото та відео, пролягла вона через вчительське серце, легкою памороззю припорошила скроні не лише вчителів, але вже й багатьох випускників, які прийшли на свято змужнілими, успішними, але все ж з тією дитячою радістю й теплими спогадами про дитинство та улюблених педагогів.

Приємно було гортати сторінки шкільного альбому разом з І.М. Петрашом, колишнім генеральним директором УМГ «Прикарпаттрансгаз»? що спричинився до будівництва обох богородчанських шкіл, В.Х. Брусом, колишнім головою Богородчанської райдержадміністрації, який увесь час не був байдужим до життя школи, адже з-під її ластів'їного крила вилетіли і його діти, В.М. Дерев'янком, який від ЛВУМГ завжди підставляв плече, допомагаючи вирішувати господарські проблеми, представниками нинішньої влади: М.М. Головчуком, головою районної ради, В.В.Понайдою, заступником голови Богородчанської РДА, Р.Д.Зарембою, селищним головою, Іванус О.П., заступником начальника управління освіти, молоді та спорту, В.М. Мельником, завідувачем районного методичного кабінету та багатьма іншими поважними гостями, причетними до школи.

З вітальним словом та приємним спогадами звернувся до своїх вчителів Святослав Никорович, колишній учень школи №2, а нині депутат обласної ради, який і досі щиро вболіває за свою альма-матер. По-особливому емоційним та теплим було вітання від директора Богородчанської ЗОШ№1,Ігоря Онкалюка, для якого школа №2 завжди залишатиметься рідною, бо тут він починав свою педагогічну кар'єру заступником директора з навчально-виховної роботи.

Галині Канюк, яка нині завідує культурою Богородчанського району, було що сказати і що згадати, адже свого часу вона працювала заступником директора з виховної роботи в Богородчанській школі №2, тут, у стінах цієї школи народився відомий нині сімейний ансамбль «Вишиванка».

Михайло Косило, директор обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, теж мав що згадати, адже Богородчанська ЗОШ №2 не раз приймала Всеукраїнські семінари керівників обласних центрів туризму та краєзнавства України та відповідальних за цю ділянку роботи освітян Києва.

Святкову атмосферу свята допомагали створювати колишні випускниці школи, а нині викладачі музичної школи Христина Кривцун з мамою Наталею Кривцун, Софія Труфан, Марія Слободян зі своєю мамою Нелею Слободян, Уляна Гуйтин.

З вітальним словом та теплими побажаннями звернулась до всіх присутніх директор музичної школи Марія Пастух. А на сцені тривало свято – учні колишні й нинішні гортали сторінки шкільної хроніки, впізнавали себе, ділились враженнями, розпитували старших випускників, дивувались, яким було життя школи 25 років тому – без смартфонів і WI-FI, але зі шпаргалками і розуміючими вчителями…на 25 років молодшими… Незмінними залишився хіба аромат булочок у шкільній їдальні…

Яскравих барв святу додавали виступи колишніх випускниць, а нині професійних виконавиць Світлани Весни, Тетяни Барви, Інни В'ялової, Христини Кривцун.

Ну і звісно, яке ж свято без кульок, торта та феєрверків! Надворі осіння сльота, а у святковому залі завесніло від усмішок, людського тепла та щирої родинної атмосфери. З Днем народження тебе, рідна школо! Хай завжди повертаються до тебе твої ластів"ята...І нехай буде так, як ось уже 25 років співається в шкільному гімні :" Боже, дай горя не знати жодному Твоєму пташаті!".

Фотогалерея


08.10.2019 2142
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

3447
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1292
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1205
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2422
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3838
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2872 9

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

211

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1060

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

916

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

860
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

158
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10541
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

163
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

470
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5544
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1259
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

659
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

478 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

912
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

795
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

853