Життя догори ногами: перевернуті будинки в Україні

 

Люди звикли будувати будинки певним чином. Але одного разу комусь захотілось різноманітності. Сучасні архітектори все частіше намагаються розбавити сірий урбанізм оригінальними спорудами.

 

По всьому світу зустрічаються незвичайні житла: крихітні, довгі, тонкі і навіть колись літаючі – літак, облаштований під житловий будинок. Існують будинки, які не підкоряються звичним для нас законам фізики. Тут можна спати на стелі і дивитися на світ догори ногами. Є перевернуті будинки і в Україні, про що далі піде мова.

 

Будинок-перевертиш у Києві

У київському РЦ «Блокбастер» можна знайти двері у паралельний світ, де все догори ногами. Цей атракціон викликає захват і здивування у кожного, хто в нього зайде. Сам перевертиш представлений у вигляді 2-поверхового житлового будинку, де на 80 м2 розмістилися інтер'єри з 80-х. Всі предмети надійно закріплені і ви самі можете випробувати їх на міцність тяжкістю власного тіла.

Де знаходиться: Московський проспект 34Б, 1 поверх РЦ «Блокбастер», Київ.

Вартість: 60 грн, групам від 10 осіб – 45 грн.

Джерело фото: biglion.ua.

Будинок догори дном у Скадовську

Ще один «будинок-навпаки» розташувався у Херсонській області. Поруч з житлом навіть стоїть машина, припаркована догори ногами. Будиночок стоїть «як належне» – дахом вниз і фундаментом вгору, тільки сходи, що ведуть всередину, вказують на те, що не все у цьому світі впало з ніг на голову.

Источник фото: skadovsk.delfinarium.com.ua.

Де знаходиться: вул. Поповича 2E, дельфінарій «Акварель», Скадовськ.

Вартість: 50 грн.

Джерело фото: mamy-kryma.livejournal.com.

Перевернута хата у Карпатах

Цей перевернутий будинок став першим таким архітектурним дивом в Україні. Знаходиться він у селі Поляниця, що в Івано-Франківській області. Знайти чудо-дім не складно, адже його побудували біля самої дороги на шляху до гірськолижного курорту Буковель. До речі, на будівництво житла пішло всього півтора місяці. Але на відміну від інших перевернутих будинків, у цього варіанту перевернутий тільки каркас. Внутрішні інтер'єри вирішили зробити традиційними. Все-таки будинок, у першу чергу, повинен був стати придатним для проживання, а не для того, щоб привертати увагу туристів.

Де знаходиться: с. Поляниця, біля траси, що проходить з Яремче у Буковель.

Джерело фото: panoramio.com, автор: Viktor Sopilniak.

Ялта шкереберть

Чудо-будиночок можна помітити на території одного ялтинського дельфінарію. Виріс він тут буквально за 2 місяці. Автори проекту зізнаються, що запозичили ідею у Польщі, але всі креслення розробляли самостійно. Є біля будинку і гараж, побудований за принципом «догори ногами» з припаркованим вгорі автомобілем. Туристи люблять сюди навідуватися. Їх улюблена кімната – ванна, шкода тільки, що вода знизу вгору тут не тече.

Де знаходиться: Бахчисарайське шосе 17А, дельфінарій «Акваторія», сел. Виноградне.

Вартість: для дорослих – 50 грн, для дітей – 30 грн.

Джерело фото: yalta-spa.com.

Кримський перевернутий будинок

Ще один «перевертень» знаходиться під Феодосією. Це вже другий за рахунком будинок догори ногами на території Криму. Гарні такі атракціони тим, що у вас є не тільки можливість поглянути на побутові речі з нового ракурсу, а й зробити оригінальний фотознімок, забравши пам'ять про незвичайний будинок до себе додому.

Де знаходиться: сел. Берегове, поруч з трасою Керч – Сімферополь.

Джерело фото: an-crimea.ru.

Слід сказати, що людям із серцевими захворюваннями або слабким вестибулярним апаратом перебувати у подібних будинках-атракціонах не рекомендується. Навіть здорова людина, зайшовши у перевертиш, швидко втрачає орієнтацію і скаржиться на запаморочення. У таких ситуаціях добре допомагають склянки з водою. Виявляється, якщо дивитися на воду, то простіше орієнтуватися у просторі.

 

IGotoWorld.com


20.07.2015 8396 0
Коментарі (0)

28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

506
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1069
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2147
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2008
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1952
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5967

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1171

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1896

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2661

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2598
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи надають поради про особливості харчування після операції

85
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

350
20.09.2024

У серпні приріст споживчих цін до попереднього місяця на 0,2–1,2% зафіксували у всіх регіонах України.  

796
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15019
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2520
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

816
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2763
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26253 1
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

377
21.09.2024

"За" звернення проголосували 56 депутатів, один — утримався, семеро — не голосували.  

831
19.09.2024

Верховна Рада 19 вересня ухвалила постанову про перейменування понад 300 населених пунктів та районів.  

912
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

1127