Зіткнення радикалізмів: що далі?

 

 

Парламентські вибори минули і – сюрприз! – перемогли "регіонали". Сталося саме так, як знали вони, як знав будь-хто інший в Україні, попри факт, що їх мало хто любить, і вони неминуче зазнали б поразки, якби вибори були повністю вільними і справді чесними...

 

Якщо у вас є гроші, ви можете купити стільки голосів, скільки вам заманеться – це "регіонали" і робили з великим завзяттям. Якщо ви контролюєте виборчі комісії, то можете бути певні, що голоси порахують так як треба. Через те, що половина депутатів тепер обирається у мажоритарних округа, "регіонали" зможуть зробити те, що їм найліпше виходить: купити їх із їхніми голосами за кілька мільйонів доларів. Що, звісно, дріб’язок для корумпованої партії Януковича…

 

За попередніми оцінками, у "регіоналів" буде 188 депутатів – тобто на десятеро менше, ніж у чинному скликанні, втім, достатньо для того, щоб впливати на позицію всіх інших.

 

Дещо цікавіший розподіл депутатів серед інших партій. "Батьківщина" Арсенія Яценюка та ув’язненої Юлії Тимошенко матиме 103 депутати. УДАР боксера-що-став-політиком Віталія Кличка налічуватиме 40. Комуністична партія України, очолювана багатієм Петром Симоненком, буде мати 32. А партія правого спрямування "Свобода" на чолі з гіпнотичним Олегом Тягнибоком складатиметься із 37 обранців. (Наголошую, це попередні цифри).

 

"Регіонали", комуністи і "свободівці" – всі є радикальними партіями, хоча й зі своїми викрутасами.

 

Колеги Януковича – це радикали у справі, але не на словах: вони говорять про поміркованість і стабільність, але при цьому спромоглися поглумитися над демократією, напасти на українську ідентичність і ще більше довести до зубожіння українське населення. Це все трапилося за два роки – така "поміркованість" насправді вразила б будь-кого з палких революціонерів.

 

Комуністи – це радикали минулих дій і теперішніх слів: вони допомагали у розбудові "розвинутого соціалізму"; тепер це сивочолі сталіністи, котрі говорять про "диктатуру пролетаріату", хоча воліють їздити у розкішних лімузинах.  

 

"Свободівці" – радикали слова (вони закликають зробити етнічних українців вінцем багатонаціональної України), але не дій: у кількох областях Західної України, де "Свобода" керує місцевими радами, вони зарекомендували себе некомпетентними базіками зі схильністю до корупції.

 

Закарбуйте собі: саме радикалізм "Регіонів" спричинився до вражаючого зростання комуністів і "свободівців". Донедавна КПУ сприймалася партією, котра претендує на гідне місце на "смітнику історії". "Свобода" ж виглядала структурою, якій не під силу подолати 5-відсотковий бар’єр на виборах, а все, на що вона могла б сподіватися – бути регіональною партією у деяких західноукраїнських районах. Натомість після того, як "регіонали" пішли в атаку, неминучою стала відповідь: у контратаку пішли дві політичні сили, які стверджують себе захисниками двох пластів, котрих, власне, найбільше зневажила Партія регіонів: робітників і українців.

 

Результат – радикалізація виборців.

 

Якщо ви сприймаєте вибори за партійними списками як зріз загальних настроїв населення, то виявиться, що більше половини українців підтримує радикалів: 30% відійшли "Регіонам", 13 – комуністам і 10 – для "Свободи".

 

Чи справжній, чи "дутий" радикалізм не робитиме український парламент стабільним, розважливим та розсудливим місцем. Навпаки, варто очікувати зіткнення радикальних риторик, і перетворення Ради на недієздатну структуру. Це означає, що тягар "регіонального" безладу повністю впаде на плечі сердешного Віктора Януковича. Султанові доведеться проводити політику наживи й бардаку наодинці, а отже провина за все те, що відбуватиметься (а там точно не буде похвал), впаде саме на нього. Відповідно, потьмяніють і його перспективи перемогти на президентських виборах.

 

Олександр Мотиль,
 
World Affairs Journal,
 
 


Коментарі (7)

Хрунь 2012.11.06, 14:19
"Радикалізація виборців", як висловився автор статті, до добра не приведе. Замість того, щоб навчитись поважати один одного, можна навіть у церкві почути образливі слова щодо політичного переконання чи навіть щодо того, за кого голосувалося. А винні уцьому власне вищеназвані радикальні партії, чий радикалізм як правило зводиться лише до відстоювання своїх власних інтересів (причому не гребуючи жодними методами).
Спокій 2012.11.07, 02:13
Аргументованість сентенцій автора значно відстає від їх безапеляційності. Резюме - перед нами чергова маячня псевдоаналітика.
До спокою 2012.11.09, 10:19
Влучно сказано
LM 2012.11.10, 10:20
Сама ПР - Партія Радикалів, саме це її справжнє обличчя, саме вона не гребує Беркутом і іншими правоохоронними органами приймаючи одне радикальне рішення за другим. Толку ніякого, зате як нагнітили противостояння у суспільстві, між церквами, між національностями, між професіями...скрізь розпалили вогонь ворожнечі. Я вірю що в ньому вони самі і згорять і дуже швидко!
Рубан 2012.11.10, 16:56
Вибори-лохотрон!РЕВОЛЮЦІЯ ПЕРЕМОЖЕ!
магелан 2012.11.10, 22:16
З великого грому - мало дощу ! Нічого кращого на найближчих 25 років, СУМНО.
Колумб_Магелану 2012.11.11, 18:17
БРЄЖНЄВА з завгара не получиться, він вже надоїв всім, і своїм і чужим...Обійдеться без великого грому і дощу! Прояснення і хороша погода забезпечена.
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

907
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

727
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1837
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3167
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2516
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2503

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

174

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

694

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

654

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1546
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

307
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

642
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

581
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

287
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

351
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26992
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

807
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19645
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

387
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

369
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

695
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1219 1