Зір та остеохондроз: симптоми на наслідки

Досить часто сучасні люди все більше часу проводять за комп’ютером в офісах, а потім знову вдома, і це постійно в сидячому положенні. Згодом, якщо не займатися фізичними вправами починає розвиватися остеохондроз. Це захворювання має багато побічних ефектів та несе ускладнення на інші органи, зокрема на очі.

Давайте спочатку з'ясуємо, як порушення зору пов'язане з остеохондрозом?

У шийному відділі хребта проходять артерії, які живлять мозок людини, а в результаті розвитку остеохондрозу ці артерії перетискаються і кровообіг порушується. У зв'язку з цим порушується дихальна система, остеохондроз впливає на функціонування серця та зорового аналізатора.                   


  Які ж симптоми остеохондрозу?

- часті головні болі;

- туман перед очима;

- зменшення периферійного зору;

- відчуття напруження у хребті та іноді в очах;

- погіршення зору.

Звичайно, остеохондроз може розвиватися з різною швидкістю, переходячи у складніші стадії, проте все це залежить від індивідуальних особливостей людини. Тому варто негайно звернутися до лікаря, щоб не ускладнювати хворобу та не втратити зір. Тому що, якщо не вдатися до лікування, то це може призвести до наступних непоправних наслідків:

- розвиток короткозорості. Наприклад, якщо хворий на остеохондроз і далі постійно проводить час в сидячому положенні, фокусуючись  постійно на ближні предмети, то згодом м`язи кришталика ока звикають до такого положення. А на об'єкти, що знаходяться вдалині око фокусується все гірше, і без лікування відбувається погіршення зору.

- остеохондроз призводить до підвищення внутрішньоочного тиску. А це надалі, якщо не лікувати, може спричинити розвиток глаукоми, що є набагато серйознішим захворюванням, адже призводить до повної втрати зору.

Таким чином, якщо Ви скаржитеся на дискомфорт та болі в хребті, чи маєте вищеперелічені симптоми, то консультація в офтальмолога допоможе підібрати правильне лікування, щоб зір не погіршувався. Проте слід пам'ятати, що потрібно й основну хворобу лікувати – остеохондроз – це допоможе усунути надалі проблеми з іншими органами.

Лікар дитячий офтальмолог Грижак Наталія Петрівна

                                                  Медичний центр «Візус кідс»: вул.Чорновола, 101

                                                                                           Teл: 066-079-92-04        

партнерський матеріал


23.11.2020 11818
Коментарі ()

29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

440
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

340
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

6507 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2421 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1806
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2295

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

427

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

435

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

512

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

901
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

253
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

394
17.05.2023

Коза все одно недооцінена тварина в Україні, хоча її ефективність вища в два з половиною рази, ніж у корови. Основа – молоко. Бо м’ясних кіз на цілу Україну, мабуть, є два-три господарства, ділиться прикарпатський фермер.  

549
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

294
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

419 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

715
12.05.2023

Віра, молитва, Слово Боже, одновірці та добрі приятелі – ті ліки, які дійсно допомагають.

1001
27.05.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5557
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

280
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

299
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

407
16.05.2023

Повідомлено про підозру голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.  

595