Жіноче обличчя Івано-Франківської міської ради. Галина Куницька про школу, яку будують чверть століття, «Галицький кореспондент» та християнську мораль

 

 

За результатом виборів до Івано-Франківської міської ради «зайшли» п’ятеро політ-леді, які присягнули на вірність громаді міста. Варто зауважити, кількість жінок-депутатів у міській раді зменшилась, адже в попередньому скликанні їх було семеро.

 

Фіртка вирішила поспілкуватись з кожною з обраниць громади Івано-Франківська. Серед депутатів сьомого скликання і депутат міської ради від «Української Народної партії» Галина Куницька, яка набрала 223 голоси виборців на своєму окрузі.

 

Галина Куницька народилась 30 березня 1978 року в селі Хриплин, де й проживає дотепер. Закінчила Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника. За фахом філолог, вчитель української мови та літератури.

 

«Це в мене перший досвід роботи з журналістами, і мені трохи важкувато…позаяк недовіра до цієї професії у мене є. Інколи стає образливо, коли бачиш, як журналіст записує одне, а на інтернет-сторінці виходить перекручена інформація, за це боляче. Не буду називати прізвища журналістів…це з «Галицького кореспонденту», причому двічі(то не про мене мова), коли я бачила, що говорилося про одне, а на шпальтах з’явилось зовсім інше», - висловилась депутат міської ради.

 

- Для початку варто запитати - чому ви пішли в політику? Адже жінку в політиці сприймають так само, як жінку за кермом.

Я хочу, щоб наше село розвивалося, щоб розвивалося місто, щоб будувались садочки і школи, щоб люди були щасливі. Хочу, щоб наша Хриплинська школа теж була добудована і щоб батьки давали своїх дітей до неї, а не розвозили їх кожного ранку по міських школах. Фундамент цієї школи закладався, коли я йшла в п’ятий клас, мені вже 37 років, а школа все ще не добудована.

Село Хриплин раніше не мало депутата, а зараз нас є двоє, я та Ярослав Горбовий від «Батьківщини», і ми будемо висувати нагальні проблеми нашого села, щоб умови проживання в ньому були кращими і комфортнішими.

Я як освітянин, як вчитель, як директор хочу, щоб закінчили будівництво садочку і починали будівництво школи. А як мешканка села планую побудувати централізовану каналізацію, хоча проекту поки-що немає. Та наступного тижня ми звернемось до управління з питань будівництва та до експертів, які складуть кошторис та план самої каналізації.

 

- Чим займались до того, як усвідомили свою політичну зрілість?

Після закінчення Прикарпатського університету майже три роки працювала в Івано-Франківській загальноосвітній школі №21. Потім мене призначили директором Хриплинської загальноосвітньої школи, де я і працюю дотепер вже 11 років.

 

- За кого ви голосували в другому турі виборів? Чому?

Ой.., голосувала за мера міста. Хто би не був при владі – головне, щоб громада бачила результат. Треба забути про власні амбіції і працювати лише на громаду.

 

- Чи займаєтесь громадською діяльністю, чи, можливо, берете участь в соціальних проектах?

Наша школа бере участь у різноманітних соціальних проектах, наприклад, «Святий Миколай іде в АТО», кожного року допомагаємо діткам-сиротам, а ще долучились до збору пластикових кришечок для протезів.

 

- Президент України оголосив 2016 рік – роком англійської мови. Чи знаєте ви англійську мову, зокрема англійську?

Англійську мову, як кажуть, знаю «зі словником». Я можу читати і перекладати з англійської, тобто я її розумію, але розмовляю поки що з помилками. Раніше, ще в інституті, дуже добре розмовляла польською мовою, але через брак практики трохи призабула.

 

- Означте вашу шкалу цінностей як людини і як політика.

Професіоналізм і чесність. В першу чергу бути чесним перед собою, ну і звичайно перед людьми. А щодо професіоналізму то кожна людина в своїй сфері має бути професіоналом та любити свою справу, бо якщо ти не любиш, те що робиш а просто заробляєш гроші, то це неприпустимо. Не знаю скільки років я пропрацюю депутатом, але найголовнішим є те, щоб мені не було встидно пройти по селі, щоб люди не сказали потім, що нічого не було зроблено.

 

- Чи приймали ви участь в Революції Гідності?

Я була на Майдані в Івано-Франківську, до Києва не їздила. Ходили ми разом з дітьми 8-9 класів. Діти дуже допитливі, вони все хотіли знати і бачити, вони є наше майбутнє,тому ми не могли залишити їх осторонь подій, які творили українську історію, і організовували їм походи на наш Майдан. Брали участь з учнями у флеш-мобах на підтримку Євромайдану.

…а наплакалась…най Бог боронить...вся Україна плакала…і дотепер плаче…і ще не кінець…Добре писав Винниченко,що українську історію не можна читати без брому.

 

- Які відчуття зараз – нема прикрого розчарування?

Розчарування трішки є. Ми хочемо, щоб все швидко змінилося, щоб було все так, як хотіли ті люди, які загинули на Майдані, та й далі продовжують гинути. Знаєте, ще задовго до того, як мене призначили на посаду директора,я якось йшла попри школу і подумала: «якби я була директором – я б школу добудувала» (ще коли я була в п’ятому класі, то нам обіцяли, що ми випустимось уже зі стін нової школи). І от я директор…Це тільки збоку здається, що все так просто, а прийшовши на цю посаду, я бачу, що є дуже багато нюансів, які гальмують процес. Так само і з Майданом. Всі хочуть, щоб ідеї Майдану були втілені в життя, але зсередини все те напевне дуже важко реалізувати. Але таки правди ніде діти , рухаємось дуже помало.

Повторюся, що при владі мають бути професіонали з притаманними людині чеснотами. І як зробити, щоб влада почула простих людей? Перше, що приходить в голову, привести до церкви і дати Біблію в руки. Якщо людина прочитає і усвідомить Біблію, то мислити вона буде зовсім по-іншому. Хтось з розумних людей сказав, що «після всіх баталій та воєн, на зламі всіх тисячоліть, до людини прийде не президент, не депутат, не економіст – прийде простий учитель Ісус Христос». І це є істина. І завжди треба жити за законами Божими та Божою мораллю. Бо дуже багато говорять красивих правильних слів перед виборами, а коли приходять володарювати, то слова забуваються. А ми є слуги народу і мусимо прислухатися до того, що говорить народ.

 

- Ваша думка щодо резонансної справи Руслана Коцаби, який закликав бойкотувати четверту хвилю мобілізації на Україні під час війни на Сході.

Як жінка і як мати мені страшно від того, що наші хлопці йдуть воювати на Схід. Але як громадянин, я розумію, що треба. Тому, як жінка, я розумію його позицію, та як громадянка – не дуже, бо хто як не ми буде відстоювати нашу державність.

 

- Як заробили свої перші гроші і на що витратили?

Це була моя перша зарплата на посаді вчителя української мови. Я не мала ставки, у мене було всього 4-5 годин на тиждень. І за місяць я отримала 50 гривень. За ці гроші я придбала дитині курточку.

 

- Скільки грошей вам потрібно на місяць?

Я гроші не дуже рахую, але мені ще й батьки допомагають. Живу я на свою зарплату, ніде більше не підробляючи. Зарплата складає близько 4 500 гривень. Я намагаюсь не витрачати гроші на будь-що. Живу за принципом «якщо зараз буду купувати те, що не потрібно, то через деякий час буду продавати те, що потрібно».

 

- Як сказав французький філолог Бешерель «Одне з найголовніших достоїнств в політиці – це вміння прикидатися». Як думаєте, доведеться?

Мені важко прикидатися навіть в якихось життєвих ситуаціях, а про політику взагалі мовчу. Якщо я почну прикидатись, то по мені одразу буде видно. Наша сім’я є глибоко християнською, тому будь-яке прикидання суперечить моєму єству, моїм внутрішнім принципам та вихованню. Не можу я прикидатись і не буду. І я розумію, що через це мені прийдеться важко, бо цей французький філолог правий.

 

- В який вид політики вкладатимете себе як ресурс: економічну, соціальну, культурну,аграрну,екологічну, військову…

В гуманітарну. І я б не дуже намагалась щось змінити, я вважаю, що треба довести до кінця все те, що вже діє і дочекатись результату. Якщо результат позитивний, то варто працювати в тому руслі, якщо негативний – треба міняти. Я хочу, щоб проекти, які йдуть від Міністерства освіти, завжди доводились до кінця. Наприклад, запровадили нову систему освіти, по якій ми вже навчаємо дітей, а 4-7 класи дотепер не мають підручників. То як ми маємо їх навчати , якщо підручників нема?...Не проведені тендера, немає в друку… Підручники можливо і є в продажі, але вони надзвичайно дорогі. Якщо впровадили нову систему, то вже доведіть її до ладу. А то одні впроваджують одне,потім на їхнє місце приходять інші , перекроюють на свій лад і в системі знову немає порядку.

 

- Ви сильна жінка, якщо йдете в політику. У вас обов’язково існують «правила життя», якими ви керуєтесь. Поділіться ними.

Завжди стараюсь жити «по совісті», щоб не було встидно людям подивитись у вічі. Якщо взяти специфіку моєї роботи, то щоб насамперед мені як викладачу не було соромно перед батьками моїх учнів, щоб вони не сказали, що я чомусь тай не навчила їхніх дітей.

Політика, вона як зірка - спалахнула, а не сьогодні-завтра взяла та й погасла. А жити серед людей доводиться завжди і завжди при цьому треба залишатись людиною.

 

Оксана ФЕДОРАК

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Жіноче обличчя Івано-Франківської міської ради. Оксана Савчук про гру в сесійній залі, де не кожен може дати «пас», а забитий «гол» - то майже для обраних

Жіноче обличчя Івано-Франківської міської ради. Маріанна Продан про перші зароблені гроші, політику, Коцабу та освячення ліфтів


08.12.2015 Оксана ФЕДОРАК 2263 2
Коментарі (2)

Анна Станіславська 2015.12.10, 23:29
Ніяке обличчя Івано-Франківської міської ради! За 11 років свого директорування Галина Куницька не зуміла належним чином організувати навчальний процес в Хриплинській школі. Все якесь сіре і неяскраве, тому і не хочуть віддавати хриплинські мешканці своїх дітей у цю школу. І про яку жінку-політика може йти мова! Потрапила в міську раду завдяки продуманій стратегії пана Анушкевичуса та менталітету жителів села Хриплин - голосувати за своїх (та й вся родина ходила по селу і агітувала! Сумно читати ці інтервю! Настали часи сірості!
Monster friends 2015.12.14, 09:31
Дякую, пані Станіславська , за коментар, але знову неправда. По- перше, за мене родина не агітувала і не ходила по селу. Навіть я не ходила по селу і не агітувала за себе . Це можуть підтвердити люди в селі. По- друге, за 11 років мого перебування на посаді зменшився відтік учнів із школи. І , як дасть Бог щасливо дечекати 2016 року, то в Хриплинській школі кількість учнів сягне 100 чоловік. Такого числа учнів не було вже роки. По - третє, будьте чесним , впершу чергу перед собою, а потім перед читачами ваших коментарів.
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

244
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

662
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1185
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2517
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1368
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2017 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

700

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

760

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1663

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1648
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

350
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

460
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18369
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7486
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3660
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1047
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10782
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

298
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

295
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

488
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

452
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

687