Живе троє людей: історія майже безлюдного села на Прикарпатті (ФОТО/ВІДЕО)

Сюди веде ґрунтова дорога, оббита колесами лісовозів. Колись у Корчунку працювали школа, крамниця, клуб. Тепер від них залишилися тільки руїни й спогади.

Кореспонденти поїхали туди, аби дізнатися, хто і як живе у майже безлюдному селі на краю Івано-Франківської області, передає Фіртка з посиланням на Суспільне.

«У нас, у Корчунку, була "вся збірна СРСР". Були люди з Юнашкова, Озерян, Липиці, Сарників, Слободи. Тато, коли прийшов сюди, у Корчунок, тут нічого не було. І тому в Юнашкові продав два морги поля, а тут купив п'ять моргів. Земля була така дешева, тому що лісове поле», — пригадує 72-річна жителька Корчунка Марія Петрів.

Жінка мешкає у хаті сама упродовж шести років, відколи помер її чоловік. Раніше, пригадує, у селі жило більше людей, але з часом одні померли, інші роз'їхалися містами.

«Вже 15 років нема людей. Вже сім років буде, як мій чоловік помер. Вже тоді не було людей», — розповідає пенсіонерка.

Марія вийшла заміж у 15 років за вдвічі старшого чоловіка. У 21 рік вже виховувала чотирьох дітей. За життя жінка переборола дві злоякісні пухлини.

Нині діти навідуються до мами: привозять їжу, допомагають у господарстві.

«Маю поросятко і маю козу, і цапка, і маю пса, і маю кури, і качки маю "німі". Я вже знаю, пес, як на кого гавкає. Він інакше гавкає на лиса, бо вони на горі є. Інакше гавкає на пса, інакше — на людей», — ділиться жінка.

Однак головна справа Марії Петрів — доглядати за 120-річною дерев'яною церквою. На провідну неділю і Зелені свята жінка запрошує у храм священника. У ці дні у село приїжджають люди, які жили в Корчунку, або ті, хто мають тут похованих родичів.

«Вже 10 років (доглядаю — ред.). Сама, сама, сама, нема нікого. А треба скосити, помити. Якщо не можу сама дійти, то мене син автомобілем везе, бо дуже мене ноги ще болять. Та й на хребті маю три грижі. Але не даюся тій хворобі, я переборюю все, молюся і Бог мені допомагає.

Я все кажу дітям, що Бог мене тримає тому, що я доглядаю за церквою. І люди всі за мене моляться. Завжди кажуть: "Марусю, аби ви були здорові, бо як вас не буде, то хто буде тією церквою опікуватися"», — ділиться жінка.

Представниця Добринівського старостинського округу Уляна Новосельська каже, що згодом село хочуть модернізувати.

«Ми стараємося допомагати людям, підсипаємо дороги. Плануємо встановити сонячні батареї для вуличного освітлення. Ми хочемо, аби люди, які ще залишилися в селі, жили тут і надалі. Тут є ще чоловік, який займається виробництвом меду», — пояснила Новосельська.

У Корчунку також є закинута пилорама. 

Ще є пасіка, яку пильнує один із жителів.

Іноді влітку сюди приїжджають люди, аби відпочити.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Змушені будувати життя з початку. Історія переселенців з Донецька, які живуть в Івано-Франківську

Без магазинів, шкіл та ФАПів: як живуть люди у високогірному селі (ВІДЕО)

У мережі показали, як виглядає покинуте село у Карпатах (ВІДЕО)

Фотогалерея


27.10.2021 Тетяна Дармограй 12807 1
Коментарі (1)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

484
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3036
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21167
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2032
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1534 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2406

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

150

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

781

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2195

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

872
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

211
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

497
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1038
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

204
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

815
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

786
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

717
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8270
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

960 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

912
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2215 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

860