Частка українців, які готові мігрувати назавжди складає лише 9%.
Такими є результати дослідження щодо питань міграції та торгівлі людьми, а також інших форм експлуатації мігрантів, які озвучили на брифінгу в Укрінформі, передає Фіртка.
На противагу – в Україні найбільше трудових мігрантів, які працюють за кордоном, походять із Закарпатської, Івано-Франківської, Рівненської, Херсонської та Львівської областей.
«Масштаби внутрішньої трудової міграції є приблизно вдвічі нижчими, ніж зовнішньої.
Водночас, як в Україні, так і за кордоном люди хочуть знайти роботу, яка вимагає кваліфікації за спеціальністю», – зазначила представниця Міжнародної організації з міграції в Україні Ірина Мидловець.
За словами Мидловець, найвища частка тих, хто ніколи б не хотів працювати за кордоном, – у Київській області. Зокрема, про це заявили 65% опитаних.
Зауважимо, що наразі в Україні приблизно 1 мільйон 167 тисяч осіб трудових мігрантів, тоді як у 2019 році – 1 мільйон 51 тисяча осіб. Тобто, бачимо тенденцію зростання кількості трудових мігрантів на 11%.
«Зі зростанням масштабів зовнішньої трудової міграції ми бачимо зростання і частки тих, хто працює неофіційно за кордоном: з 30% у 2019 році - до 42,2% у 2021 році», – додала експертка.
Нагадаємо, відомо, яких спеціалістів найчастіше шукають роботодавці в Україні.
Довідково: опитування провели методом особистих інтерв’ю. Обсяг вибірки становить 5 228 респондентів, з них 2 374 - чоловіки та 2 854 - жінки.
Вибірка є репрезентативною для населення від 14 років кожної області України та Києва, але не включає мешканців непідконтрольних уряду територій Донецької та Луганської областей, Автономної Республіки Крим та Севастополя.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Франківські заробітчани: чому виїхали та чи планують повернутись