Земля для бійців АТО: місія неможлива?

 

/data/blog/122276/d21825ef8d69381552b20302475c6231.jpg

 

Серед пільг, які законодавчо встановлені для учасників бойових дій ( у тому числі в АТО) та прирівняних до них осіб, є надання їм земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва. За рішенням місцевої влади можна отримати також місце під гараж.  Отже, як отримати земельну ділянку?

 

Земля сільськогосподарського призначення (особистого селянського господарства) та під садівництво
Такі земельні ділянки зазвичай надаються за межами населених пунктів, тому їх оформленням займається Управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області. За інформацією заступника начальника Управління Анатолія Собчука, станом на 30 листопада в області надійшло 5279 заяв (99% – учасники АТО), з них дозволи вже отримали 2323 заявників на 488 га, у власність земельні ділянки площею 108,2 га отримали 804 особи. Зарезервовано  1275 га землі, з них для садівництва надається 192 га, для сільськогосподарського призначення – 549 га. Під садівництво надається в межах 12 «соток», для ведення особистого селянського господарства – до 2 га.

 

Для того, щоб отримати земельну ділянку сільськогосподарського призначення чи під садівництво, необхідно спочатку  зареєструватися. Але  реєстр – це не черга, тому не  чекайте, що після реєстрації одразу вам запропонують земельну ділянку.
Наступний крок – визначення земельної ділянки. Її треба вибрати самостійно. На сайті Держгеокадастру  знаходимо карту зарезервованих земельних ділянок. На ній жовтим кольором показано вільні земельні ділянки, зеленим кольором ті, на які вже отримано дозвіл на оформлення, а синім – ті, що уже у власності.

 

Після цього вибрану земельну ділянку потрібно оформити: зробити необхідну картографічну документацію, довідку про склад грунтів у районних відділах Держгеокадастру відповідно до місцезнаходження ділянки. Якщо ділянка в межах населеного пункту, потрібне рішення місцевої влади, якщо ж ні – такого рішення не потрібно.

 

Заяву, картографічні матеріали, довідку про склад грунтів, копії паспорта, ідентифікаційного коду, посвідчення учасника бойових дій слід подати у загальний відділ Управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області.
Але потрібно пам’ятати, що в першу чергу ділянки надаються сім’ям загиблих в АТО та тим учасникам АТО, які отримали інвалідність.

 

Районні та сільські ради по-різному вирішують питання надання землі учасникам АТО. 99% звернень позитивно вирішується у Городенківському районі, на другому місці – міста Бурштин, Коломия, Снятинський та Рожнятівський райони. Найважче отримати землю у Івано-Франківську та Яремчому.

 

Отримання землі значно утруднює відсутність генплану деяких населених пунктів. Для отримання земельної ділянки під садівництво в межах Івано-Франківської міської ради можна звернутися у відділ звернень міськвиконкому.

 

Земля під індивідуальне житлове будівництвоЗемля під забудову надається згідно з рішенням місцевої влади.

 

В Івано-Франківську для отримання такої ділянки потрібно звернутися із заявою та необхідними документами до Центру надання адміністративних послуг. Проте  заяви можуть подати тільки учасники бойових дій чи прирівняні до них особи, прописані в Івано-Франківську, або ж переселенці із зони бойових дій, зареєстровані в Івано-Франківську.

 

Також у ЦНАПі учасники АТО чи прирівняні до них особи можуть стати на чергу для отримання квартири у м. Івано-Франківську.

 

Чергу на отримання земельної ділянки під будівництво формує відділ реєстрації та розподілу житла департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківська.

 

Станом на 6 грудня 2016 року у списки громадян, які бажають отримати земельну ділянку під індивідуальне будівництво, включено 1056 учасників АТО, з них:
— 16 сімей загиблих учасників АТО;
— 1 сім’я померлого ветерана АТО;
— 26 інвалідів війни;
— 838 учасників бойових дій.

 

Крім учасників бойових дій в АТО, на пільговій черзі знаходяться також реабілітовані, ліквідатори ЧАЕС 1 та 2 категорії, евакуйовані із зони ЧАЕС, учасники бойових дій у зарубіжних країнах, інваліди війни з числа учасників бойових дій, ветерани та інваліди Другої світової війни та армії, діти війни, ветерани праці та інші особи, згідно із законами України.

 

Загалом станом на 6 грудня 2016 року на земельному обліку при виконавчому комітеті Івано-Франківської міської ради перебуває 4326 осіб, які бажають отримати земельну ділянку під індивідуальне будівництво.

 

Земельним фондом та наданням ділянок безпосередньо відає управління земельних відносин департаменту комунальних ресурсів Івано-Франківської міської ради. І хоч земель для індивідуального будівництва чи садівництва в межах Івано-Франківської міської ради дуже мало, такі ділянки учасникам бойових дій все-таки виділяють. Наприклад, на сесії міської ради 21 жовтня було затверджено у власність 2 земельні ділянки під індивідуальне будівництво та надано 7 дозволів на складання проектів землеустрою. Акцентуємо, що поки що  надаються земельні ділянки під індивідуальне будівництво сім’ям загиблих в АТО, а  ділянки під садівництво надаються сім’ям загиблих та інвалідам АТО, пораненим. До учасників бойових дій, що знаходяться на пільговій черзі на загальних підставах, черга ще не дійшла, тож їм марно чекати швидкого отримання земельної ділянки.

 

Можливо, швидше земельні ділянки можна отримати в межах області. Надання землі учасникам бойових дій для житлового будівництва в межах області вирішується на сесіях відповідних місцевих рад.

 

Земля під гараж

 

Першочергового надання місця під гараж для учасників бойових дій українським законодавством не передбачене.  Проте в Івано-Франківську  міська влада у міру можливостей сприяє у вирішенні цього питання. Наприклад, 21 жовтня на сесії міської ради 2 учасники АТО отримали дозволи на складання проектної документації на спорудження гаражів у гаражному кооперативі № 14. Ще 17 заяв на облаштування гаражів чекають затвердження на виконкомі. Із них – для 11 членів сімей загиблих, 2 інвалідів та 4 поранених в АТО.

 

Заяви на облаштування гаражів приймаються у відділі звернень міськвиконкому.

 

Грошова компенсація   за неотриману  земельну ділянку
Українським законодавством така компенсація не передбачена. Мер Івано-Франківська Руслан Марцінків виступив з такою ініціативою, проте на центральному рівні її ще не схвалили. Чи  буде прийняте таке рішення на міському рівні – теж не відомо. Бюджет міста не йде в жодне порівняння, наприклад, із бюджетом Львова, де замість земельної ділянки учасники бойових дій отримають по 100 тис. грн. Уже у грудні цього року гроші отримають перші 100 львів’ян – учасників АТО.

 

Замість висновку:  землю шукаємо самі
Український законодавець, надаючи учасникам бойових дій АТО право на першочергове отримання ряду земельних ділянок, не прорахував усі наслідки такого рішення. Мабуть, ніхто не сподівався, що АТО триватиме так довго, відповідно, збільшиться кількість учасників бойових дій. Варто врахувати, що вільної землі в деяких областях України залишилося дуже мало. А ту, що ще не зайнята, голови сільрад неохоче віддають учасникам АТО, особливо не зареєстрованим у їхньому населеному пункті. Крім учасників бойових дій, право на пільгове отримання земельних ділянок мають ще й інші категорії осіб. Деякі з них вже довго стоять на черзі. Утруднює справу і відсутність генплану багатьох населених пунктів.

 

Тож учасникам бойових дій, які хоч і зареєстровані на пільговій черзі, але знаходяться у ній на загальних підставах (не інваліди, не поранені), доведеться довго чекати на земельну ділянку.

 

Грошова компенсація за невикористану земельну ділянку законом не передбачена. А враховуючи бідний Івано-Франківський бюджет, якщо і буде запропонована, то зовсім мізерна.

 

Вихід все-таки є. Самому шукати земельну ділянку в межах області, за підтримкою звертатися до голови відповідної сільради, до бійців АТО, які проживають у цій місцевості, до місцевих активістів-патріотів і таким чином реєструвати знайдену чи запропоновану ділянку.

 

Наталя ХРАБАТИН, ЗК


19.12.2016 Наталя ХРАБАТИН 3297 0
Коментарі (0)

21.01.2022
Тетяна Дармограй

Івано-Франківська область з 24 січня переходить до «червоного» рівня епідемічної небезпеки. Останні дні тут фіксують рекордну за весь час пандемії кількість хворих.

2763
08.01.2022
Тіна Любчик

Фіртка ознайомилася з роботою одного з найбільших українських розсадників, де вирощують саджанці лохини, пеларгонії та герані. З 2011 року тут працює лабораторія «in vitro», а продукцію підприємства вирощують фактично в усіх куточках України та за її межами.

2616 2
06.01.2022
Ілона Шевченко

Уже традиційно цього року в Україні святковий стіл вкотре здорожчав.  Весь 2021 рік ціни, особливо на деякі продукти харчування, щомісяця зростали на 6-7%. Журналісти Фіртки походили по місцевих магазинах та порівняли українські ціни зі швецькими.

3641 2
05.01.2022
Тіна Любчик

У селі Черніїв Івано-Франківського району проживає сім’я Валентина та Людмили Ткаченків. Подружжя вже понад 40 років разом та займається різноманітною творчістю. Також на обійсті за кілька десятків років пара надбала чималу колекцію речей своїх по

4717 2
02.01.2022
Мар'яна Цимбалюк

Бажання та цікавість досліджувати  власні туристичні локації змусили гравців готельного ринку створювати нові пропозиції. Попри те, що запит від туристів на колоритні місцеві розваги завжди був, то тепер спектр розваг доводиться розширювати згідно зі світовими трендами.  

3692 2
31.12.2021
Ігор Марковський

Як другий рік пандемії коронавірусу вплинув на якість підготовки студентів та школярів? Чи готові прикарпатські ВНЗ приймати на навчання громадян Білорусі, котрі тікають від режиму Лукашенка? Яке значення має "Карпатський простір" в євроінтеграційному процесі України? Відповіді на ці питання читайте в першій частині інтерв'ю Фіртки з Ігорем Цепендою, доктором політичних наук, професором, ректором Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника. 

4129 2

Організація Українських Націоналістів та Українська Народна Самооборона - окреме вітання Івано-Франківську Другій Столиці ЗУНР від легендарного нашого побратима, політв'язня московії, очільника УНСО Миколи Карп'юка та нашого 95 річного ветерана ОУН і УПА, Почесного Голову ОУН Іллі Сливінського!  

354

Конференція по створенню Івано-Франківської обласної організації Української Народної Самооборони відбулась днями в Івано-Франківську.

562

Журналісти розповіли про те, як можна оцінювати та порівнювати фінансову спроможність громад, перевіряти справжній стан справ у них та не дати офіційним статистичним даним ввести себе в оману. 

471

Про актуальні питання алкологізації та подолання алкозалежності у сучасному світі, духовно-релігійна сторона проблеми, а також про підвищення заробітних плат поліцейським коштом незаконного акцизу та розгляд інших наболілих питань сьогодення.  

1783
23.11.2021

Для хорошої роботи мозку потрібно правильно харчуватися, а саме – регулярно вживати продукти, які живлять мозок всіма необхідними речовинами. 

8771 1
11.10.2021

Напередодні зими чимало господинь заморожують сезонні овочі та фрукти, щоб завжди мати під рукою необхідні інгредієнти для приготування страв, а особливо десертів. І якщо деякі продукти та після заморозки не втрачають свій звичний смак і вітаміни, як, наприклад, малина або полуниця, то інші, навпаки, стають непридатними до вживання. 

14441
29.07.2021

Що краще: консервувати, сушити чи морозити? Відповідь на це питання залежить від типу й кількості сировини та ваших ресурсів, як-от часу, грошей, та місця в морозилці та коморі.

23145
27.12.2021

Вже вчотирнадцяте в Івано-Франківську члени Спільноти святого Егідія влаштують 7 січня різдвяний частунок для бідних. Традиційно для людей з низьким соціальним статусом будуть підготовлені смачні частування та подарунки.   

3982
23.12.2021

Насправді, і православні, і католики святкують Різдво Христове в один день – 25 грудня. Хоча ця дата народження Ісуса Христа – умовна. Ані в Біблії, ані в жодному документі її не знайти.  

4607 1
13.12.2021

В Івано-Франківськ прибув Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, в рамках відзначення 10-ліття Івано-Франківської Митрополії.  

5812
03.12.2021

Релігійні діячі звернули увагу Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на потребу розробки державної сімейної політики та затвердження відповідної державної програми з необхідним бюджетним фінансуванням.

7228 1
11.01.2022

В Івано-Франківську третій день триває XIII міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях». Різдвяна подія об’єднує колядників не лише з України, але й з Європи, Південної та Північної Америки, інформує Фіртка. «Враховуючи, що проєк

1965
21.01.2022

Печерський суд міста Києва ухвалив рішення щодо запобіжного заходу Петру Порошенку.

455
13.01.2022

Все, що відбувається протягом двох з половиною років навколо Петра Порошенка - це є юридичний треш.

1595
10.01.2022

Відповідні положення містить законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання питання запровадження карантину», що його внесли днями на розгляд парламенту.

2203
08.01.2022

Печерський районний суд міста Києва ухвалив рішення про арешт майна народного депутата України, п’ятого президента України, лідера політичної партії «Європейська солідарність» Петра Порошенка.

2313 1