Зелик: Завдяки діям депутатів облради вдалося поновити законні права багатьох жителів краю

 

Нещодавно на черговій сесії Івано-Франківської обласної ради свободівець Руслан Зелик склав повноваження депутата облради та голови постійної комісії з питань депутатської діяльності, етики, регламенту, самоврядування, захисту прав людини, законності та правопорядку у зв'язку з обранням його депутатом Верховної Ради і прозвітував за два роки діяльності комісії.

 

Постійна комісія обласної ради з питань депутатської діяльності, етики, регламенту, самоврядування, захисту прав людини, законності та правопорядку утворена рішенням обласної ради від 10.12.2010 № 9-1/2010. Рішенням обласної ради від 04.01.2011 № 38-2/2011 затверджено положення про комісію.

 

Подаємо текст звіту Руслана Зелика: "До складу комісії входять 10 депутатів обласної ради, що представляють різні політичні сили, яким населення нашої області висловило свою підтримку. Членами комісії є авторитетні та знаючі люди, які добре та фахово орієнтуються в питаннях, які належать до компетенції комісії. Майже всі вони мають чималий досвід як депутатської діяльності, так і управлінської роботи. Тому й питання, які розглядаються комісією, вирішуються виважено та об'єктивно, про що можуть свідчити прийняті майже в абсолютній більшості випадків одноголосні висновки та рекомендації комісії.

 

Комісія планує свою роботу, враховуючи доручення обласної ради та її керівництва, керуючись виключно положеннями Конституції України, вимогами законів України та інших нормативно-правових актів.

 

За період із грудня 2010 р. по листопад 2012 року постійною комісією обласної ради з питань депутатської діяльності, етики, регламенту, самоврядування, захисту прав людини, законності та правопорядку проведено 22 засідання, із яких одне – спільне із постійною комісією обласної ради з питань розвитку села, аграрної політики, використання земель та регулювання земельних відносин та одне – із тимчасовою контрольною комісією обласної ради з перевірки фактів порушень в області чинного виборчого законодавства, а також фактів перешкоджання депутатській діяльності.

 

Всього комісією розглянуто близько 190 питань, з яких понад 110 листів від комісії спрямовано в різноманітні інстанції. Щодо значної частини листів сесією обласної ради було ухвалено відповідні рішення. Це й Регламент обласної ради та зміни до нього, Положення про постійні комісії обласної ради, Програма розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області на 2011-2015 роки та зміни до неї, довгострокова Програма мобілізаційної підготовки Івано-Франківської області на 2011-2016 роки, Регіональна цільова програма профілактики злочинності на 2011-2015 роки, пропозиції до Плану роботи обласної ради з питань, що пропонувалися до розгляду на пленарних засіданнях (сесіях) обласної ради, про представлення до нагородження Почесною грамотою та Грамотою Верховної Ради України, про перейменування Остапківцівської сільської ради Коломийського району, про звернення до Верховної Ради України щодо внесення змін до Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні", про обласний бюджет на 2012 рік, про стан законності в області, боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності прокуратури на території області за відповідний рік, регіональна цільова програма підтримки трудових мігрантів – вихідців з Івано-Франківської області та членів їхніх сімей на 2012 рік, про стан законності в області за 6 місяців 2012 року, про підтримку звернення сільських голів Калуського району Івано-Франківської області, про внесення змін до списку народних засідателів апеляційного суду Івано-Франківської області, про створення тимчасової контрольної комісії обласної ради зі сприяння у виборах народних депутатів України 28 жовтня 2012 року та інші.

 

Загалом, до постійної комісії надходили звернення, що охоплюють надзвичайно широкий спектр суспільних відносин і коло заявників: від звернень окремих громадян, суб'єктів господарських відносин щодо порушень їхніх законних прав та інтересів до звернень місцевих органів влади та їхніх посадових осіб щодо допомоги комісії у відновленні законності чи сприянні у вирішенні спірних питань, а також із питань порушень трудового законодавства, реагування на депутатські запити, порушень у сфері майнових та земельних відносин, належної оцінки дій посадових та службових осіб, порушень виборчого законодавства на території області та багатьох інших питань.

 

Найбільший відсоток серед звернень до комісії посіли скарги про порушення трудового законодавства, зокрема щодо незаконних звільнень із роботи, невиконання рішень суду, незаконні заволодіння земельними ділянками, спірні питання в користуванні жилими приміщеннями, повернення майна, суперечливі рішення місцевих органів влади, невиконання будівельними організаціями своїх зобов'язань.

 

На комісії розглядали інформацію про хід виконання Комплексної програми профілактики злочинності на відповідний період.

 

Між тим члени комісії, не чекаючи відповідних звернень, самостійно проводили роботу щодо забезпечення законності на території області.

 

Саме завдяки активним діям комісії та її членів вдалося зупинити не одне протиправне діяння, зокрема вчинені посадовими особами органів влади, та поновити законні права багатьох жителів нашого краю – заявників.

 

Представники комісії здійснювали виїзди для розгляду звернень безпосередньо на місці.

 

На виконання своїх повноважень комісія співпрацює із прокуратурою області, управлінням МВС України в області, управлінням Служби безпеки України в області, головним управлінням юстиції в області, їхніми районними управліннями та відділеннями, депутатами місцевих рад усіх рівнів.

 

Під час розгляду питань, що потребують спеціальної оцінки відповідних фахівців, їх неодноразово залучали на засідання комісії. Окрім того, комісія практикує розгляд окремої категорії скарг із залученням скаржників та осіб, дії яких оскаржують.

 

Неодноразово в роботі комісії брали участь депутати обласної ради – члени інших постійних комісій, представники громадських організацій та засобів масової інформації", пише Стик.


03.12.2012 1958 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

514
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

1880
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33304
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2205
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2939
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

4968 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

313

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1081

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

688

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

909
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

178
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

492
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

570 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1033
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

887
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

981
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

751
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30129 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

752
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3732
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

408
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

449