Зеленський зустрівся з лідерами країн Африки: які теми обговорили

Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 16 червня, провів перемовини з делегацією президентів Африки у Києві.

До складу делегації увійшли Президент Союзу Коморських островів Азалі Ассумані, Президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса, Президент Республіки Сенегал Макі Салл, Президент Республіки Замбія Хакаінде Хічілема, Прем’єр-міністр Арабської Республіки Єгипет Мустафа Мадбулі та спеціальні представники президентів Республіки Конго Флоран Нтсіба та Республіки Уганда Рухакана Ругунда, пише Суспільне.

Під час зустрічі Зеленський зокрема нагадав принципи української "формули миру" та запросив держави Африки взяти участь у глобальному саміті миру, який готує Україна.

"Конкретні пункти формули призведуть до відновлення повної безпеки для України та усіх інших держав та народів які так чи інакше страждають від наслідків російської агресії.

Продовольча безпека, радіаційна безпека, безпека мореплавства, стабільність глобальних ринків та соціальний спокій по світу. все можливо лише тоді, коли агресії не буде і буде реалізована формула миру", — наголосив президент.

Також Зеленський зазначив, що Україна разом з партнерами працює над зерновими хабами в Африці, адже "постачання продовольства має бути надійно гарантоване".

Крім того, наприкінці зустрічі з лідерами африканських країн Володимир Зеленський звернувся до них з проханням під час завтрашнього візиту до Росії, попросити звільнити українських політв'язнів.

"Я хотів би вас попросити, продовжуючи тему в'язнів, просто продемонструвати саме те, в чому ви впевнені. Наші кримчани і багато людей. Я хотів би вас попросити, нехай вони відпустять наших політв'язнів.

Мені здається це буде важливий результат вашої місії і плану", — сказав він.


Що сказали лідери країн Африки


Президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса подякував Зеленському за запрошення до Києва і закликав до "мирного врегулювання".

"Основна складова, яку ми привезли — це те, що ця війна має бути врегульована, має бути мир через переговори, дипломатичним шляхом", — сказав він.

Президент Республіки Замбія Хакаінде Хічілема своєю чергою наголосив, що делегація мала змогу відвідати Бучу і "бачити ті наслідки з якими доводиться мати справу українцям".

Президент Республіки Сенегал Макі Салл також висловив "симпатію і солідарність" українському народу.

"Ми приїхали для того, щоб уважно вислухати президента Зеленського, а завтра ми поїдемо в Санкт-Петербург для тог, щоб зустрітися з президентом Путіним для того, щоб вислухати його.

А після Петербурга ми зробимо перше завершення і будемо намагатися зробити так, щоб діалог став можливим для встановлення миру у цьому конфлікті", — сказав він.

Крім того, лідери говорили про наслідки війни в Україні для африканського континенту, зокрема про зростання цін на зерно та добрива.

Лідери Південної Африки, Замбії, Коморських островів, Республіки Конго, Єгипту, Сенегалу та Уганди 16 червня відвідали Київ в рамках Африканської миротворчій місії щодо врегулювання війни між Україною та РФ.

Президент ПАР Сиріл Рамафоса до цього, 15 червня, відвідав Польщу, де поспілкувався зі своїм колегою Анджеєм Дудою.

Після України африканські лідери поїдуть до Санкт-Петербурга, де 17 червня проведуть розмову з лідером РФ Володимиром Путіним.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни

Війна: що варто знати про мобілізацію чоловіків та жінок


17.06.2023 1684
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

778
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

775
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1590
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2215
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4194 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3197

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

196

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

425

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

367

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

837
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

606
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

650
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

936
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1046
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

653
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6238
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1730
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31743 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1511
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

740 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

700