Зеленський зустрівся з лідерами країн Африки: які теми обговорили

Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 16 червня, провів перемовини з делегацією президентів Африки у Києві.

До складу делегації увійшли Президент Союзу Коморських островів Азалі Ассумані, Президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса, Президент Республіки Сенегал Макі Салл, Президент Республіки Замбія Хакаінде Хічілема, Прем’єр-міністр Арабської Республіки Єгипет Мустафа Мадбулі та спеціальні представники президентів Республіки Конго Флоран Нтсіба та Республіки Уганда Рухакана Ругунда, пише Суспільне.

Під час зустрічі Зеленський зокрема нагадав принципи української "формули миру" та запросив держави Африки взяти участь у глобальному саміті миру, який готує Україна.

"Конкретні пункти формули призведуть до відновлення повної безпеки для України та усіх інших держав та народів які так чи інакше страждають від наслідків російської агресії.

Продовольча безпека, радіаційна безпека, безпека мореплавства, стабільність глобальних ринків та соціальний спокій по світу. все можливо лише тоді, коли агресії не буде і буде реалізована формула миру", — наголосив президент.

Також Зеленський зазначив, що Україна разом з партнерами працює над зерновими хабами в Африці, адже "постачання продовольства має бути надійно гарантоване".

Крім того, наприкінці зустрічі з лідерами африканських країн Володимир Зеленський звернувся до них з проханням під час завтрашнього візиту до Росії, попросити звільнити українських політв'язнів.

"Я хотів би вас попросити, продовжуючи тему в'язнів, просто продемонструвати саме те, в чому ви впевнені. Наші кримчани і багато людей. Я хотів би вас попросити, нехай вони відпустять наших політв'язнів.

Мені здається це буде важливий результат вашої місії і плану", — сказав він.


Що сказали лідери країн Африки


Президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса подякував Зеленському за запрошення до Києва і закликав до "мирного врегулювання".

"Основна складова, яку ми привезли — це те, що ця війна має бути врегульована, має бути мир через переговори, дипломатичним шляхом", — сказав він.

Президент Республіки Замбія Хакаінде Хічілема своєю чергою наголосив, що делегація мала змогу відвідати Бучу і "бачити ті наслідки з якими доводиться мати справу українцям".

Президент Республіки Сенегал Макі Салл також висловив "симпатію і солідарність" українському народу.

"Ми приїхали для того, щоб уважно вислухати президента Зеленського, а завтра ми поїдемо в Санкт-Петербург для тог, щоб зустрітися з президентом Путіним для того, щоб вислухати його.

А після Петербурга ми зробимо перше завершення і будемо намагатися зробити так, щоб діалог став можливим для встановлення миру у цьому конфлікті", — сказав він.

Крім того, лідери говорили про наслідки війни в Україні для африканського континенту, зокрема про зростання цін на зерно та добрива.

Лідери Південної Африки, Замбії, Коморських островів, Республіки Конго, Єгипту, Сенегалу та Уганди 16 червня відвідали Київ в рамках Африканської миротворчій місії щодо врегулювання війни між Україною та РФ.

Президент ПАР Сиріл Рамафоса до цього, 15 червня, відвідав Польщу, де поспілкувався зі своїм колегою Анджеєм Дудою.

Після України африканські лідери поїдуть до Санкт-Петербурга, де 17 червня проведуть розмову з лідером РФ Володимиром Путіним.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни

Війна: що варто знати про мобілізацію чоловіків та жінок


17.06.2023 1579
Коментарі ()

01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

876
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

950
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

4769
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7103 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

9898 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

3957 5

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

289

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

971

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

1740

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

1870
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3296
31.08.2024

Майже вся піца в Івано-Франківську, особливо та, що можна замовити на сайті donatellopizza.com.ua, представлена неаполітанською стравою. А яка вона насправді, які її особливості й у чому різниця між іншими трикутничками — далі у статті.

451
29.08.2024

На Прикарпатті завершили збирання ранніх зернових культур.    

728
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

374
29.08.2024

У четвер, 29 липня, християни відзначають Усікновення голови святого пророка Івана Хрестителя.  

1513
23.08.2024

У християнстві подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

1490 1
19.08.2024

Християнська сім'я базується на фундаменті беззаперечної любові, єдності думок, цілей та бажань. Втім, це також спільна робота чоловіка та дружини.  

1423
04.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

25452 1
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

511 3
02.09.2024

Президент Володимир Зеленський оцінив, чи можливо повернути Запорізьку атомну електростанцію під контроль України військовим шляхом.  

920
29.08.2024

Мінекономіки напрацьовує кілька моделей економічного бронювання, а запрацювати воно має у жовтні-листопаді.  

623
28.08.2024

"Військовий" ПДФО був вилучений з бюджетів громад у 2023 році разом із "силовим" ПДФО.  

538