Зеленський: "Чим більше нашої єдності, тим швидше завершимо російську агресію надійним та справедливим миром"

Кримська платформа міцна, бо додає їй енергію демократичний світ.

Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський під час участі в другому парламентському саміті Кримської платформи, передає Фіртка.

Зі слів глави держави, це те чим ми докорінно відрізняємося від росії. Її розрахунок завжди не на людей, не на єднання, а на підкуп і насильство.

Ми ж робимо інакше. Обʼєднуємо світ, людей, віримо в здатність кожної людини піднятися вище не над сусідом, а обставинами, якими б страшними та безнадійними вони не здавалися.

"В людському характері шукати та знаходити способи захищати життя. Та чим більше нашої єдності, тим швидше ми завершимо російську агресію надійним та справедливим миром. Ми рухаємося до реалізації нашої мети більш активно, ніж будь-коли. Протягом вже майже десяти років спочатку гібридної, а потім повномасштабної агресії росії. І саме в чорноморському регіоні саме по ситуації навколо Криму найкраще видно, як наша тактика спрацьовує", - каже Зеленський.

Як зазначив Президент України, для багатьох у світі Крим був аргументом, що повна деокупація нашої території нібито недосяжна. російський контроль над Чорним морем та наявність флоту окупанта створювали ілюзію, що домінування росії в Чорному морі нібито нездоланне.

На додачу до цього внаслідок свідомого заселення Криму сотнями тисяч громадян росії й масштабних репресій окупанта проти всіх форм свободи й опору. Могло виникнути враження, нібито Крим упокорений. Зараз ілюзії тануть.

"Нагадую наші результати. російський військовий флот більше не здатний оперувати у західній частині Чорного моря та поступово тікає з Криму. Це історичне досягнення.

Нещодавно російський керівник був змушений заявити про створення нової бази Чорноморського флоту, вірніше для його залишків на окупованій території Грузії.

Для російських терористів тепер немає жодної безпекової бази та жодного цілком надійного логістичного маршруту в Криму та на окупованих частинах чорноморського та Азовського узбережжя.

Станом на зараз ми ще не досягли повного вогневого контролю над Кримом та прилеглими водами. Але це буде. Це питання часу", - резюмував Володимир Зеленський.

Як наголосив Президент, фіксується, що проукраїнські настрої в Криму стають все більш відкритими навіть попри те, що росія все ще контролює цю землю.  Так само як і в інших окупованих територіях України.

Люди в Криму усвідомлюють, що росія звідти піде. Та чекають на Україну. Слабкість росії стає гучнішою за страх окупованих людей. І ми чітко бачимо, що в Криму у нас є багато союзників.

"Україна змогла повернути Чорному морю роль безпекової артерії від якої залежить глобальна продовольча стабільність. Без нашого аграрного експорту цінова криза на ринку продовольства та соціальних хаосах стають загрозою для десятків різних націй на просторі від західного узбережжя Африки до Індонезії.

Це «наріжний камінь», коли зникає український експорт продовольства. Руйнується весь продовольчий ринок.

Ми маємо дбати всі разом, щоб у світі не вибухали нові кризи, зокрема продовольчі, енергетичні чи імміграційні. Щоб наявні протистояння не ширилися тими чи іншими регіонами", - зазначив Президент України.

Водночас Президент повідомив, що зараз у цьому саміті Кримської платформи, як і завжди беруть участь представники й представниці кримськотатарського народу.

"Закликаю почути біль цих людей. Народу, який вже кілька разів намагалися позбавити дому. Який пройшов через депортацію, здійснену москвою. Який вже майже 10 років перебуває в полоні окупантів.

Спроби росії контролювати Крим - це історія не тільки про землю, не тільки про військовий плацдарм, який був потрібен москві в Чорному морі, щоб стабілізувати сусідній регіон. Це історія про людей, які мають бути врятовані від усіх репресій.

Це історія про політ вʼязнів, які мають бути звільнені з російських тюрм. Жінки, чоловіки, молоді та старшого віку - це історія про сімʼї, які заслуговують на захист.

Історія про культуру, яка має право на свій власний дім, вільний від загарбників, як і будь-яка інша людська культура. Наша мета - це повна деокупація нашої землі. Повна включно з Кримом", - підкреслив Зеленський.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Зеленський запропонує Раді прирівняти корупцію до держзради

Життя варто захищати безкомпромісно: Володимир Зеленський виступив у засіданні Ради Безпеки ООН


Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

776
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

774
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1589
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2214
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4193 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3195

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

194

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

424

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

366

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

836
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

605
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

649
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

934
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1045
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

652
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6236
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1729
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31742 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1510
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

739 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

699