Зеленський: "Чим більше нашої єдності, тим швидше завершимо російську агресію надійним та справедливим миром"

Кримська платформа міцна, бо додає їй енергію демократичний світ.

Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський під час участі в другому парламентському саміті Кримської платформи, передає Фіртка.

Зі слів глави держави, це те чим ми докорінно відрізняємося від росії. Її розрахунок завжди не на людей, не на єднання, а на підкуп і насильство.

Ми ж робимо інакше. Обʼєднуємо світ, людей, віримо в здатність кожної людини піднятися вище не над сусідом, а обставинами, якими б страшними та безнадійними вони не здавалися.

"В людському характері шукати та знаходити способи захищати життя. Та чим більше нашої єдності, тим швидше ми завершимо російську агресію надійним та справедливим миром. Ми рухаємося до реалізації нашої мети більш активно, ніж будь-коли. Протягом вже майже десяти років спочатку гібридної, а потім повномасштабної агресії росії. І саме в чорноморському регіоні саме по ситуації навколо Криму найкраще видно, як наша тактика спрацьовує", - каже Зеленський.

Як зазначив Президент України, для багатьох у світі Крим був аргументом, що повна деокупація нашої території нібито недосяжна. російський контроль над Чорним морем та наявність флоту окупанта створювали ілюзію, що домінування росії в Чорному морі нібито нездоланне.

На додачу до цього внаслідок свідомого заселення Криму сотнями тисяч громадян росії й масштабних репресій окупанта проти всіх форм свободи й опору. Могло виникнути враження, нібито Крим упокорений. Зараз ілюзії тануть.

"Нагадую наші результати. російський військовий флот більше не здатний оперувати у західній частині Чорного моря та поступово тікає з Криму. Це історичне досягнення.

Нещодавно російський керівник був змушений заявити про створення нової бази Чорноморського флоту, вірніше для його залишків на окупованій території Грузії.

Для російських терористів тепер немає жодної безпекової бази та жодного цілком надійного логістичного маршруту в Криму та на окупованих частинах чорноморського та Азовського узбережжя.

Станом на зараз ми ще не досягли повного вогневого контролю над Кримом та прилеглими водами. Але це буде. Це питання часу", - резюмував Володимир Зеленський.

Як наголосив Президент, фіксується, що проукраїнські настрої в Криму стають все більш відкритими навіть попри те, що росія все ще контролює цю землю.  Так само як і в інших окупованих територіях України.

Люди в Криму усвідомлюють, що росія звідти піде. Та чекають на Україну. Слабкість росії стає гучнішою за страх окупованих людей. І ми чітко бачимо, що в Криму у нас є багато союзників.

"Україна змогла повернути Чорному морю роль безпекової артерії від якої залежить глобальна продовольча стабільність. Без нашого аграрного експорту цінова криза на ринку продовольства та соціальних хаосах стають загрозою для десятків різних націй на просторі від західного узбережжя Африки до Індонезії.

Це «наріжний камінь», коли зникає український експорт продовольства. Руйнується весь продовольчий ринок.

Ми маємо дбати всі разом, щоб у світі не вибухали нові кризи, зокрема продовольчі, енергетичні чи імміграційні. Щоб наявні протистояння не ширилися тими чи іншими регіонами", - зазначив Президент України.

Водночас Президент повідомив, що зараз у цьому саміті Кримської платформи, як і завжди беруть участь представники й представниці кримськотатарського народу.

"Закликаю почути біль цих людей. Народу, який вже кілька разів намагалися позбавити дому. Який пройшов через депортацію, здійснену москвою. Який вже майже 10 років перебуває в полоні окупантів.

Спроби росії контролювати Крим - це історія не тільки про землю, не тільки про військовий плацдарм, який був потрібен москві в Чорному морі, щоб стабілізувати сусідній регіон. Це історія про людей, які мають бути врятовані від усіх репресій.

Це історія про політ вʼязнів, які мають бути звільнені з російських тюрм. Жінки, чоловіки, молоді та старшого віку - це історія про сімʼї, які заслуговують на захист.

Історія про культуру, яка має право на свій власний дім, вільний від загарбників, як і будь-яка інша людська культура. Наша мета - це повна деокупація нашої землі. Повна включно з Кримом", - підкреслив Зеленський.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Зеленський запропонує Раді прирівняти корупцію до держзради

Життя варто захищати безкомпромісно: Володимир Зеленський виступив у засіданні Ради Безпеки ООН


Коментарі ()

05.12.2023

Кузьма Хобзей, багатолітній політв’язень радянського режиму, громадський діяч, автор книги «Тернистими шляхами», Почесний громадянин міста Калуша, депутат Калуської міськради першого демократичного скликання. Меморіальна дошка розміщена на початку вулиці, якій раніше міськрада дала ім’я Кузьми Хобзея.

358 1
01.12.2023

Подарунків на свята чекають не тільки діти, а й дорослі. Тому, знижка на купівлю оселі сподобається всім членам сім’ї.

905
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

3501 12
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

3893
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

4248
30.10.2023
Вікторія Матіїв

Про те, як стала монахинею та робить все на більшу славу Божу з журналісткою Фіртки поспілкувалася сестра Софія, яка проживає у монастирі Згромадження Пресвятої Родини у селі Гошів.

5404

Роль і становище жінки в християнстві часто применшувалося, вважають критики християнства. Але чи це дійсно так?  

171

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

636

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

1168

Як РПЦ і пропагандисти з Дмитрія Донського ліпили образ борця з Золотою Ордою.

1677
04.12.2023

Під час їжі найкраще взагалі ні на що не відволікатися, максимум допустима легка світська бесіда.

243
30.11.2023

Як зазначають експерти в галузі дієтології, вживання квашеної капусти в невеликих кількостях не тільки поліпшує стан імунної системи, але і в рази знижує ризик розвитку пухлин в організмі.

60323
28.11.2023

Зберігання моркви — не проста справа. Щоб вона зберігалася всю зиму, потрібно вчасно її зібрати, правильно підготувати до зберігання.  

663
05.12.2023

Раніше її ім’я було Галина, після обряду облечин, яким людей посвячують у монаше життя, у церкві її називають сестра Софія.  

10901
01.12.2023

Закон про військове капеланство, який ухвалили в грудні 2021 року запустив Службу військового капеланства та змінив статус капеланів на війні.   

813
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

772
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5396
04.12.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

13280
03.12.2023

У Брюсселі цього тижня підтвердили повне завершення процесу синхронізації української та європейської енергосистем.  

378
30.11.2023

Відбудеться саміт Європейської Ради, де лідери держав Європейського Союзу ухвалюватимуть рішення стосовно України та всіх країн, які прагнуть стати членами ЄС.  

381
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

1216