Здобути якісну вищу освіту за умови скорочення держзамовлень можливо

Міністерство освіти і науки України має намір запровадити систему студентських грантів для абітурієнтів уже з вересня 2024 року із метою посилення державної підтримки розвитку  якісної освіти.

Що вищий бал із зовнішнього незалежного оцінювання чи національного мультипредметного тесту здобуде потенційний вступник, то більшу суму грантової підтримки він зможе отримати.

Студент співфінансуватиме витрати на навчання або, будучи представником вразливих верств населення, матиме змогу на пільгове кредитування чи соціальний грант.

Так, про ці нововведення повідомив заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький:

«Система державного замовлення збережеться для тих спеціальностей, які потрібні для державного сектору економіки: лікарі, вчителі, атомні енергетики тощо.

Для інших держава має забезпечити можливості здобуття освіти за вільним вибором».

На думку Михайла Винницького, підвищенню якості освіти сприятиме конкуренція між ЗВО за вступника, який отримав державний грант.

Допоки МОН України скорочує кількість бюджетних місць, грантові програми Фонду імені отця Івана Луцького Університету Короля Данила наввипередки змінам уже тривалий час, із 2017 року, сприяють втіленню освітніх мрій обдарованого та розумного молодого покоління.

Тобто понад шість років абітурієнти УКД мають можливість здобути освіту за омріяним напрямком, реалізуючи унікальні умови навчання.

Завдяки Фонду студенти УКД можуть навчатися на популярних і престижних спеціальностях абсолютно безплатно чи з частковим грошовим внеском.

Скажімо, оплата за навчання в Університеті здійснюється, опираючись на чітко встановлену модель: оплата 100%, 50% або 25% вартості навчання в УКД.

Кожен із призерів також може отримати певну грошову винагороду й цінні подарунки від організаторів та партнерів. Такі можливості неабияк стимулюють студентів максимально набувати професійні навички упродовж усього навчання.

Чимало студентів завдяки фондовій підтримці вже стали професіоналами в різних галузях, проте отримати грант на навчання в УКД можна тільки за конкурсним відбором, що дає змогу кращим вступникам апробувати свої знання та вміння.

Натомість Університет зусібіч підтримує молодь, створює умови для творчого зростання і забезпечує якісну освіту найдостойнішим представникам, які надалі працюватимуть на благо своєї держави. 

З часу впровадження в УКД грантової системи вже понад 720 студентів, які підтвердили високий рівень знань результатами ЗНО/НМТ, стали переможцями конкурсів і грантів, отримали можливість навчатися безкоштовно.

Наприклад, понад 160 абітурієнтів стали студентами Університету, оскільки склали ЗНО/НМТ на високі бали, а от 249 школярів вступили в УКД, завдячуючи участі в конкурсах та грантах, які існують у межах програми Фонду імені отця Івана Луцького, а саме: «Школа має талант», «Кубок Короля Данила» і «Моє місто майбутнього», «Тематична листівка».

Актуальними також є конкурси з української мови, географії, математики, права, історії, які відбудуться в березні 2024 року, та інші.

«Університет Короля Данила повсякчас реагує на виклики сьогодення та розуміє важливість підтримки обдарованих і творчих молодих людей.

Зокрема, УКД створює безліч можливостей для їхньої професійної реалізації. Функціонування Фонду імені отця Івана Луцького здійснює таку підтримку.

Завдяки цьому Фонду студенти отримують шанс на здобуття якісної освіти безплатно», - зазначає ректор УКД Мирослав Луцький.

Укотре Університет Короля Данила пропонує та втілює зразковий підхід до надання освітніх послуг крізь призму світового досвіду, зокрема й чинних грантових програм.

Це свідчить, що УКД є лідером у прогнозуванні потреб освіти як якісної передумови формування висококваліфікованих фахівців.

Реклама


15.01.2024 496
30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2284
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1065
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1023
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2173
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3623
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2561 7

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

869

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

759

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

708

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

698
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10375
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1223
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5346
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1071
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2862
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1222
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

449
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

322 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

759
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

654
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

702