Здобути якісну вищу освіту за умови скорочення держзамовлень можливо

Міністерство освіти і науки України має намір запровадити систему студентських грантів для абітурієнтів уже з вересня 2024 року із метою посилення державної підтримки розвитку  якісної освіти.

Що вищий бал із зовнішнього незалежного оцінювання чи національного мультипредметного тесту здобуде потенційний вступник, то більшу суму грантової підтримки він зможе отримати.

Студент співфінансуватиме витрати на навчання або, будучи представником вразливих верств населення, матиме змогу на пільгове кредитування чи соціальний грант.

Так, про ці нововведення повідомив заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький:

«Система державного замовлення збережеться для тих спеціальностей, які потрібні для державного сектору економіки: лікарі, вчителі, атомні енергетики тощо.

Для інших держава має забезпечити можливості здобуття освіти за вільним вибором».

На думку Михайла Винницького, підвищенню якості освіти сприятиме конкуренція між ЗВО за вступника, який отримав державний грант.

Допоки МОН України скорочує кількість бюджетних місць, грантові програми Фонду імені отця Івана Луцького Університету Короля Данила наввипередки змінам уже тривалий час, із 2017 року, сприяють втіленню освітніх мрій обдарованого та розумного молодого покоління.

Тобто понад шість років абітурієнти УКД мають можливість здобути освіту за омріяним напрямком, реалізуючи унікальні умови навчання.

Завдяки Фонду студенти УКД можуть навчатися на популярних і престижних спеціальностях абсолютно безплатно чи з частковим грошовим внеском.

Скажімо, оплата за навчання в Університеті здійснюється, опираючись на чітко встановлену модель: оплата 100%, 50% або 25% вартості навчання в УКД.

Кожен із призерів також може отримати певну грошову винагороду й цінні подарунки від організаторів та партнерів. Такі можливості неабияк стимулюють студентів максимально набувати професійні навички упродовж усього навчання.

Чимало студентів завдяки фондовій підтримці вже стали професіоналами в різних галузях, проте отримати грант на навчання в УКД можна тільки за конкурсним відбором, що дає змогу кращим вступникам апробувати свої знання та вміння.

Натомість Університет зусібіч підтримує молодь, створює умови для творчого зростання і забезпечує якісну освіту найдостойнішим представникам, які надалі працюватимуть на благо своєї держави. 

З часу впровадження в УКД грантової системи вже понад 720 студентів, які підтвердили високий рівень знань результатами ЗНО/НМТ, стали переможцями конкурсів і грантів, отримали можливість навчатися безкоштовно.

Наприклад, понад 160 абітурієнтів стали студентами Університету, оскільки склали ЗНО/НМТ на високі бали, а от 249 школярів вступили в УКД, завдячуючи участі в конкурсах та грантах, які існують у межах програми Фонду імені отця Івана Луцького, а саме: «Школа має талант», «Кубок Короля Данила» і «Моє місто майбутнього», «Тематична листівка».

Актуальними також є конкурси з української мови, географії, математики, права, історії, які відбудуться в березні 2024 року, та інші.

«Університет Короля Данила повсякчас реагує на виклики сьогодення та розуміє важливість підтримки обдарованих і творчих молодих людей.

Зокрема, УКД створює безліч можливостей для їхньої професійної реалізації. Функціонування Фонду імені отця Івана Луцького здійснює таку підтримку.

Завдяки цьому Фонду студенти отримують шанс на здобуття якісної освіти безплатно», - зазначає ректор УКД Мирослав Луцький.

Укотре Університет Короля Данила пропонує та втілює зразковий підхід до надання освітніх послуг крізь призму світового досвіду, зокрема й чинних грантових програм.

Це свідчить, що УКД є лідером у прогнозуванні потреб освіти як якісної передумови формування висококваліфікованих фахівців.

Реклама


15.01.2024 503
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

230
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1388 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2059
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2080 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7443
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15181 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

220

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

971

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1039

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1826
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

226
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

604
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

849
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3084
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

849
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1905
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

938
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35088 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

433
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

577
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

903
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

804