Збройні формування

 

 

Поза сумнівами, всі збройні добровольчі формування рано чи пізно повинні бути інституціально підпорядковані державі. Краще, рано, ніж пізно. Тому перехід Правого Сектору до лав  Збройних сил України не  є чимсь крамольним з точки зору корисної логіки доцільності та стратегії. Проте, якщо ми називаємо  певну значиму  сукупність процесів в державі реформами, то це мало б означити  і автоматично усунення з посад старих генералів, полковників, всіх відповідальних за провали і втрати українських військ, щонайперше, людські втрати.

 

Натомість заповнення цих порожнин керівниками:  патріотами, польовими командирами –  кращими фахівцями. В тому числі, давно не завадило б дещо оновити СБУ. Звичайно, не повністю, бо сьогоднішня служба безпеки, при всій все ще недосконалості як в оперативній роботі, так і в кадровій політиці (не проведена якісна люстрація від кремлівських і януковичівських прихвоснів ) вже заслуговує на повагу. Ну, хоч би похвали удостоєні за не інсценізовані попередження терактів, що вже багато значить. Ще б так чесно і законно працівники СБУ, наприклад, працювали в прифронтових царинах, а очільник виявляв таку обізнаність у фактах і готовність діяти на випередження, як нещодавно на своєму резонансному брифінгу він продемонстрував, і в інших державної ваги ситуаціях. 

 

Чи погодиться на наповнення бійцями Правого Сектору і їм подібних в розвідувальні органи, генштаб  та інші цілком легальні воєнізовані інститути  наш Головнокомандуючий ?  Чи він побоюється,  в разі чого,  «хунти» і «людей Коломойського»  ? Чого точно не очікує він від старих військових часів Кравчука й Кучми ?  Схоже, що йому доведеться піти на черговий компроміс. Як завжди, совісті і здорового глузду. Сподіваємося, на обопільно (і трипільно, враховуючи народ) вдалий компроміс. Він вміє.   

 

 

Невеличка довідка: В маленькій, але горденькій і розвиненькій державі Естонія  офіційно закріплені два види військ. Перший вид: Збройні сили Естонії, ще простіше кажучи, Армія. І вид другий: Кайтселійт – державна збройна громадська організація, склад якої формують добровільні члени союзу і професійні військові. Членом цієї організації може стати будь-який громадянин Естонії, котрому виповнилося 17 років. Організація складається із  сімнадцяти дружин, загальною чисельністю 8,1 тис. осіб, а також жіночих та молодіжних груп . Загальна чисельність «Кайтселійт» з усіма організаціями  становить близько 13 тисяч  осіб, що, як на Естонію, не мало. 

Обидва види військ входять у єдині Збройні сили Естонії, які називаються Сили оборони Естонії, і є дуже ефективними.

Українці можуть і навчитися, і навчити.


07.04.2015 Яв Назар 750 0
03.07.2020
Марія Лутчин

Для відновлення зруйнованої інфраструктури: доріг, мостів, берегоукріплювальних дамб, за попередніми підрахунками, потрібно понад два мільярди гривень.

469
01.07.2020
Марія Лутчин

У розмові про коронавірус, імунітет, переповнені лікарні, пацієнтів, емоційне виснаження медпрацівників та те, чому не варто забувати про карантин.

3506
26.06.2020
Люся Грибик

Лазерна епіляція — популярна апаратна процедура, яка проводиться для видалення небажаного волосся на обличчі та тілі.

1131
23.06.2020
Марія Лутчин

Фахівці намагаються знайти різні методи, щоб максимально зберегти міцність, рівність та покращити зчеплення автомобіля з дорожнім покриттям.

1307
22.06.2020
Тетяна Дармограй

Що ж так манить людей у ці магазини, чи не бояться вони відшукати там коронавірус? Ми поцікавились у франківців – відповіді читайте нижче.  

6432
19.06.2020
Олена Британська

Досі міська влада не могла дійти згоди з мешканцями однієї із квартир на вул. Сонячна, 51А, який є останньою перепоною на шляху до об’єднання Північного та Південного бульварів.

2850 1

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

1197

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві. 

4605

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

7718

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

6016 2
23.06.2020

У перший рік життя малюка все змінюється доволі динамічно. Здавалося б, тільки недавно матуся спіткала усі тонкощі грудного вигодовування, і ось вже настає новий етап – введення першого прикорм. Це їжа, що суттєво відрізняється від материнського мол

7319
16.06.2020

На ферму з виробництва фуа-гри в місті Снятин влаштувався хлопець, який таємно знімав на відео свої робочі будні, а опісля анонімно передав матеріали зоозахисній організації "Відкриті клітки Україна", яка їх опублікувала. Ці кадри сколихнули світ, призве

61328 2
10.06.2020

«У нас немає вільних місць! Столики тільки за бронюванням! Вибачте, щоб присісти Вам доведеться зачекати!» - вже понад два місяці ці, раніше щоденні, фрази ніхто не говорить. А все через карантин.

5341
25.06.2020

На останню декаду червня, що у 2001 році, припала непересічна для історії Львова та й України загалом подія. Це багатьом видавалося неможливим і до останнього існували сумніви, але папа таки прибув поспілкуватися з українцями. Тоді це все просто видавал

576
16.06.2020

Акція триває вже понад два роки і наближається до своєї кульмінації. Сьогодні, 16 червня, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин долучився до історичного заходу – створення рукописної Біблії, пише Фіртка з посиланням

1048
08.06.2020

Для того щоб усвідомити справжність наших прохань до Господа Бога про власні потреби, потрібно спочатку перейнятися, серцем відчути потреби інших людей.

1416
29.05.2020

28 травня, на свято Вознесіння Господнього за юліанським календарем, в Україні з’явилася в продажу всесвітньо відома книжка «Католицизм: мандрівка до серця віри» американського проповідника, письменника і богослова єпископа Роберта Баррона.

1399
25.06.2020

Український прозаїк та поет Юрій Іздрик знявся у тизері фільму режисерки та письменниці Ірини Цілик «Я і Фелікс». Проєкт набрав найбільшу кількість балів за результатами першого етапу 13-го пітчингу Держкіно, пише Фіртка. «Я і Фелікс&r

382
03.07.2020

Єлісейський палац заявив, що Філіпп буде займатися урядовими справами доти, доки не буде призначено новий уряд.

105
03.07.2020

У бюлетені з відкритими списками можна буде проголосувати як за партію, так і за конкретного кандидата, щоб підняти його в партійному списку Профільний комітет Верховної Ради затвердив нову форму бюлетеня для голосування на місцевих виборах за відкритими

160
26.06.2020

Партія "Голос" проголосувала за припинення депутатських повноважень Святослава Вакарчука. Перед цим він вийшов із фракції «Голос» у Верховній Раді. Про це повідомляє пресслужба партії «Голос», інформує Фіртка. Водн

399
26.06.2020

Він був ветераном Аль-Каїди, чия кар'єра джихадиста почалася з 1990-х років. Те, як він помер, було вражаючим.

668