«Збирають кошти та побутові речі»: учасники гурту «Скрябін» організовують благодійні концерти, аби допомогти постраждалим від війни (ФОТО)

Сьогодні, аби наблизити перемогу над російськими окупантами, кожен українець воює на «своєму» фронті.

Музиканти своєю ж чергою організовують у містах України та за її межами благодійні концерти. Цим самим збирають кошти чи то на потреби ЗСУ, чи то для цивільних громадян, які постраждали внаслідок збройної агресії з боку росії, пише Фіртка.

Не виняток й гурт «Скрябін». Учасники збирають речі для українських родин, які постраждали від окупантів.

Відтак, в рамках всеукраїнського туру в Івано-Франківську такий концерт організували 22 вересня.

На концерті пам’яті Кузьми у кіноконцертному залі «Арена центр» музиканти гурту «Скрябін» збирали різноманітні побутові речі, котрі пізніше передають родинам, що постраждали від російських окупантів.

Наразі митці допомагають мешканцям Київщини, зокрема села Андріївка Бучанського району, де перед початком зими родини знаходяться у складному становищі, адже у селі 72 будинки зруйновані повністю, ще у 300 – знищені дахи та вікна.

«Чому саме Андріївка? Так вийшло, що у наших знайомих зруйнували будинок, там немає вікон. Якось нам розповіли про цей населений пункт і ми туди поїхали. Побачили на власні очі весь той жах, який там відбувається.

Неможливо проігнорувати і не допомагати тим людям. В них немає дахів над головою, дверей чи вікон.

До того ж їм ще не дозволяють розбирати ті будівлі, бо необхідно провести опис. Там на городі танки, а в полях – міни», - ділиться побаченим Олексій Зволинський, гітарист та менеджер гурту «Скрябін».

Зі слів артиста, зараз мешканцям Андріївки насамперед потрібні будівельні матеріали, щоб вони змогли побудувати собі хоча б маленькі літні кухні та мати де перезимувати.

Музиканти в рамках туру вже виступали у Дніпрі, Вінниці, Чернівцях, Львові, Кривому Розі та багатьох інших українських містах.

«Я сподіваюся, ми зберемо потрібну кількість речей, щоб допомогти їм перезимувати», - наголошує митець.

Відтак, аби долучитися до допомоги андріївцям можна зв’язатися з учасниками гурту через їхній сайт, або ж через їхню сторінку в мережі Фейсбук.

Крім того, є можливість відправити необхідні речі новою поштою.

«Можна відправити мені, або ж у Макарів. Там є волонтери, які возять все отримане в Андріївку.

Люди приносять потрібні речі навіть під час концертів. Ми розмістили спеціальне оголошення, де пояснюємо, що, хто принесе якусь річ – тому квиток безплатно на концерт», - продовжує гітарист.

До речі, концерт триває дві години.

«Чим більше міст ми об’їдемо – тим більше зможемо зібрати допомоги.

Одна із церков нам багато допомогла, і за ці кошти вже вдалося придбати та встановити вікна у п’ятьох будинках.

Відремонтували дахи у семи будинках.

Такою допомогою ми займалися ще до початку цих турів», - каже Зволинський.

Чоловік розповідає, що деякі люди наразі живуть у сусідів, які виїхали в інше місце. Однак в Андріївці навіть газ є не у всіх.

«Іноземці передали для місцевих тимчасові картонні будиночки, але за стільки часу вони вже почали протікати. Каналізації, опалення та води в таких будиночках теж немає», - наголошує гітарист.

Колектив вже неодноразово побував з волонтерською допомогою в Андріївці та склав список речей першої потреби, котрі допоможуть людям пережити зиму, а також допомогти облаштувати побут дітей.

На сьогодні просять за можливості поділитись із потребуючими наступним:

  • обігрівачі (перевага електрообігрівачам);
  • електроплити;
  • пральні машини;
  • холодильники;
  • душова кабіна (або піддон зі стояком для душу);
  • дрібна побутова техніка (мікрохвильовки, мультиварки, електродуховки, хлібопічки);
  • посуд для приготування їжі;
  • шафи/комоди;
  • ліжка/дивани/матраци;
  • килими, стільці, посуд, велосипеди (дитячі/дорослі);
  • дитяча література та іграшки, для дівчинки гітару;
  • ноутбуки/планшети для навчання дітям та вчителям.

Також музиканти будуть вдячні за допомогу в транспортуванні переданих речей. Тому, якщо хтось має можливість допомогти добрій справі, долучившись до перевезення речей своїм транспортом або ж задонатити на пальне, пишіть безпосередньо на сторінку гурту «Скрябін»

«Будь-які концерти під час війни можуть бути лише благодійними і нести добру ціль – збирати кошти для ЗСУ або постраждалих від цієї війни.

Я розумію, що допомога зараз потрібна скрізь, але «Скрябін» наразі вирішив, що зібрані кошти ітимуть на допомогу саме цивільним.

Але на передову ми також передавали багато необхідних речей, бо це першочергово. Війна триває, ми не маємо права втомлюватися.

Я нещодавно приїхав з «нуля» і знаю, що дуже треба на передову. Це зимові фліски, спальники, консерви, помідори і сало.

Якби не волонтери – нам було б дуже складно. Волонтерський рух в нас дуже розвинений.

Такої підтримки армії, мабуть, світ ще не бачив. Ми всім їм безмежно вдячні», - розповідає Юркеш, соліст гурту «Скрябін» та боєць добровольчого батальйону «Карпатська Січ».


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Кожен повинен наближати перемогу на своєму фронті, - отець Йосафат Бойко розповів про волонтерську діяльність церкви (ФОТО)

Є прем‘єри: Івано-Франківський драмтеатр підготував для перегляду 30 вистав у жовтні


05.10.2022 Тіна Любчик 9361 2
Коментарі (2)

19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

565
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

2794 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2527
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6678 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2975
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2558

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

370

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1176

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2277

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

3085
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17027
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

637
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

911
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

254
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

685
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

2035
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

34568
21.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27346 1
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

140
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

365
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

456
16.10.2024

Президент Володимир Зеленський у Верховній Раді представив план перемоги.  

2195