«Збирають кошти та побутові речі»: учасники гурту «Скрябін» організовують благодійні концерти, аби допомогти постраждалим від війни (ФОТО)

Сьогодні, аби наблизити перемогу над російськими окупантами, кожен українець воює на «своєму» фронті.

Музиканти своєю ж чергою організовують у містах України та за її межами благодійні концерти. Цим самим збирають кошти чи то на потреби ЗСУ, чи то для цивільних громадян, які постраждали внаслідок збройної агресії з боку росії, пише Фіртка.

Не виняток й гурт «Скрябін». Учасники збирають речі для українських родин, які постраждали від окупантів.

Відтак, в рамках всеукраїнського туру в Івано-Франківську такий концерт організували 22 вересня.

На концерті пам’яті Кузьми у кіноконцертному залі «Арена центр» музиканти гурту «Скрябін» збирали різноманітні побутові речі, котрі пізніше передають родинам, що постраждали від російських окупантів.

Наразі митці допомагають мешканцям Київщини, зокрема села Андріївка Бучанського району, де перед початком зими родини знаходяться у складному становищі, адже у селі 72 будинки зруйновані повністю, ще у 300 – знищені дахи та вікна.

«Чому саме Андріївка? Так вийшло, що у наших знайомих зруйнували будинок, там немає вікон. Якось нам розповіли про цей населений пункт і ми туди поїхали. Побачили на власні очі весь той жах, який там відбувається.

Неможливо проігнорувати і не допомагати тим людям. В них немає дахів над головою, дверей чи вікон.

До того ж їм ще не дозволяють розбирати ті будівлі, бо необхідно провести опис. Там на городі танки, а в полях – міни», - ділиться побаченим Олексій Зволинський, гітарист та менеджер гурту «Скрябін».

Зі слів артиста, зараз мешканцям Андріївки насамперед потрібні будівельні матеріали, щоб вони змогли побудувати собі хоча б маленькі літні кухні та мати де перезимувати.

Музиканти в рамках туру вже виступали у Дніпрі, Вінниці, Чернівцях, Львові, Кривому Розі та багатьох інших українських містах.

«Я сподіваюся, ми зберемо потрібну кількість речей, щоб допомогти їм перезимувати», - наголошує митець.

Відтак, аби долучитися до допомоги андріївцям можна зв’язатися з учасниками гурту через їхній сайт, або ж через їхню сторінку в мережі Фейсбук.

Крім того, є можливість відправити необхідні речі новою поштою.

«Можна відправити мені, або ж у Макарів. Там є волонтери, які возять все отримане в Андріївку.

Люди приносять потрібні речі навіть під час концертів. Ми розмістили спеціальне оголошення, де пояснюємо, що, хто принесе якусь річ – тому квиток безплатно на концерт», - продовжує гітарист.

До речі, концерт триває дві години.

«Чим більше міст ми об’їдемо – тим більше зможемо зібрати допомоги.

Одна із церков нам багато допомогла, і за ці кошти вже вдалося придбати та встановити вікна у п’ятьох будинках.

Відремонтували дахи у семи будинках.

Такою допомогою ми займалися ще до початку цих турів», - каже Зволинський.

Чоловік розповідає, що деякі люди наразі живуть у сусідів, які виїхали в інше місце. Однак в Андріївці навіть газ є не у всіх.

«Іноземці передали для місцевих тимчасові картонні будиночки, але за стільки часу вони вже почали протікати. Каналізації, опалення та води в таких будиночках теж немає», - наголошує гітарист.

Колектив вже неодноразово побував з волонтерською допомогою в Андріївці та склав список речей першої потреби, котрі допоможуть людям пережити зиму, а також допомогти облаштувати побут дітей.

На сьогодні просять за можливості поділитись із потребуючими наступним:

  • обігрівачі (перевага електрообігрівачам);
  • електроплити;
  • пральні машини;
  • холодильники;
  • душова кабіна (або піддон зі стояком для душу);
  • дрібна побутова техніка (мікрохвильовки, мультиварки, електродуховки, хлібопічки);
  • посуд для приготування їжі;
  • шафи/комоди;
  • ліжка/дивани/матраци;
  • килими, стільці, посуд, велосипеди (дитячі/дорослі);
  • дитяча література та іграшки, для дівчинки гітару;
  • ноутбуки/планшети для навчання дітям та вчителям.

Також музиканти будуть вдячні за допомогу в транспортуванні переданих речей. Тому, якщо хтось має можливість допомогти добрій справі, долучившись до перевезення речей своїм транспортом або ж задонатити на пальне, пишіть безпосередньо на сторінку гурту «Скрябін»

«Будь-які концерти під час війни можуть бути лише благодійними і нести добру ціль – збирати кошти для ЗСУ або постраждалих від цієї війни.

Я розумію, що допомога зараз потрібна скрізь, але «Скрябін» наразі вирішив, що зібрані кошти ітимуть на допомогу саме цивільним.

Але на передову ми також передавали багато необхідних речей, бо це першочергово. Війна триває, ми не маємо права втомлюватися.

Я нещодавно приїхав з «нуля» і знаю, що дуже треба на передову. Це зимові фліски, спальники, консерви, помідори і сало.

Якби не волонтери – нам було б дуже складно. Волонтерський рух в нас дуже розвинений.

Такої підтримки армії, мабуть, світ ще не бачив. Ми всім їм безмежно вдячні», - розповідає Юркеш, соліст гурту «Скрябін» та боєць добровольчого батальйону «Карпатська Січ».


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Кожен повинен наближати перемогу на своєму фронті, - отець Йосафат Бойко розповів про волонтерську діяльність церкви (ФОТО)

Є прем‘єри: Івано-Франківський драмтеатр підготував для перегляду 30 вистав у жовтні


05.10.2022 Тіна Любчик 9484 2
Коментарі (2)

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

775
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

774
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1589
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2214
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4193 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3195

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

194

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

424

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

366

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

836
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

605
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

649
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

934
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1045
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

652
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6236
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1729
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31742 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1510
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

739 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

699