«Збирають кошти та побутові речі»: учасники гурту «Скрябін» організовують благодійні концерти, аби допомогти постраждалим від війни (ФОТО)

Сьогодні, аби наблизити перемогу над російськими окупантами, кожен українець воює на «своєму» фронті.

Музиканти своєю ж чергою організовують у містах України та за її межами благодійні концерти. Цим самим збирають кошти чи то на потреби ЗСУ, чи то для цивільних громадян, які постраждали внаслідок збройної агресії з боку росії, пише Фіртка.

Не виняток й гурт «Скрябін». Учасники збирають речі для українських родин, які постраждали від окупантів.

Відтак, в рамках всеукраїнського туру в Івано-Франківську такий концерт організували 22 вересня.

На концерті пам’яті Кузьми у кіноконцертному залі «Арена центр» музиканти гурту «Скрябін» збирали різноманітні побутові речі, котрі пізніше передають родинам, що постраждали від російських окупантів.

Наразі митці допомагають мешканцям Київщини, зокрема села Андріївка Бучанського району, де перед початком зими родини знаходяться у складному становищі, адже у селі 72 будинки зруйновані повністю, ще у 300 – знищені дахи та вікна.

«Чому саме Андріївка? Так вийшло, що у наших знайомих зруйнували будинок, там немає вікон. Якось нам розповіли про цей населений пункт і ми туди поїхали. Побачили на власні очі весь той жах, який там відбувається.

Неможливо проігнорувати і не допомагати тим людям. В них немає дахів над головою, дверей чи вікон.

До того ж їм ще не дозволяють розбирати ті будівлі, бо необхідно провести опис. Там на городі танки, а в полях – міни», - ділиться побаченим Олексій Зволинський, гітарист та менеджер гурту «Скрябін».

Зі слів артиста, зараз мешканцям Андріївки насамперед потрібні будівельні матеріали, щоб вони змогли побудувати собі хоча б маленькі літні кухні та мати де перезимувати.

Музиканти в рамках туру вже виступали у Дніпрі, Вінниці, Чернівцях, Львові, Кривому Розі та багатьох інших українських містах.

«Я сподіваюся, ми зберемо потрібну кількість речей, щоб допомогти їм перезимувати», - наголошує митець.

Відтак, аби долучитися до допомоги андріївцям можна зв’язатися з учасниками гурту через їхній сайт, або ж через їхню сторінку в мережі Фейсбук.

Крім того, є можливість відправити необхідні речі новою поштою.

«Можна відправити мені, або ж у Макарів. Там є волонтери, які возять все отримане в Андріївку.

Люди приносять потрібні речі навіть під час концертів. Ми розмістили спеціальне оголошення, де пояснюємо, що, хто принесе якусь річ – тому квиток безплатно на концерт», - продовжує гітарист.

До речі, концерт триває дві години.

«Чим більше міст ми об’їдемо – тим більше зможемо зібрати допомоги.

Одна із церков нам багато допомогла, і за ці кошти вже вдалося придбати та встановити вікна у п’ятьох будинках.

Відремонтували дахи у семи будинках.

Такою допомогою ми займалися ще до початку цих турів», - каже Зволинський.

Чоловік розповідає, що деякі люди наразі живуть у сусідів, які виїхали в інше місце. Однак в Андріївці навіть газ є не у всіх.

«Іноземці передали для місцевих тимчасові картонні будиночки, але за стільки часу вони вже почали протікати. Каналізації, опалення та води в таких будиночках теж немає», - наголошує гітарист.

Колектив вже неодноразово побував з волонтерською допомогою в Андріївці та склав список речей першої потреби, котрі допоможуть людям пережити зиму, а також допомогти облаштувати побут дітей.

На сьогодні просять за можливості поділитись із потребуючими наступним:

  • обігрівачі (перевага електрообігрівачам);
  • електроплити;
  • пральні машини;
  • холодильники;
  • душова кабіна (або піддон зі стояком для душу);
  • дрібна побутова техніка (мікрохвильовки, мультиварки, електродуховки, хлібопічки);
  • посуд для приготування їжі;
  • шафи/комоди;
  • ліжка/дивани/матраци;
  • килими, стільці, посуд, велосипеди (дитячі/дорослі);
  • дитяча література та іграшки, для дівчинки гітару;
  • ноутбуки/планшети для навчання дітям та вчителям.

Також музиканти будуть вдячні за допомогу в транспортуванні переданих речей. Тому, якщо хтось має можливість допомогти добрій справі, долучившись до перевезення речей своїм транспортом або ж задонатити на пальне, пишіть безпосередньо на сторінку гурту «Скрябін»

«Будь-які концерти під час війни можуть бути лише благодійними і нести добру ціль – збирати кошти для ЗСУ або постраждалих від цієї війни.

Я розумію, що допомога зараз потрібна скрізь, але «Скрябін» наразі вирішив, що зібрані кошти ітимуть на допомогу саме цивільним.

Але на передову ми також передавали багато необхідних речей, бо це першочергово. Війна триває, ми не маємо права втомлюватися.

Я нещодавно приїхав з «нуля» і знаю, що дуже треба на передову. Це зимові фліски, спальники, консерви, помідори і сало.

Якби не волонтери – нам було б дуже складно. Волонтерський рух в нас дуже розвинений.

Такої підтримки армії, мабуть, світ ще не бачив. Ми всім їм безмежно вдячні», - розповідає Юркеш, соліст гурту «Скрябін» та боєць добровольчого батальйону «Карпатська Січ».


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Кожен повинен наближати перемогу на своєму фронті, - отець Йосафат Бойко розповів про волонтерську діяльність церкви (ФОТО)

Є прем‘єри: Івано-Франківський драмтеатр підготував для перегляду 30 вистав у жовтні


05.10.2022 Тіна Любчик 9202 2
Коментарі (2)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1881
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1819
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1816
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5360 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2113 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1479

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

684

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

741

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

934

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

970
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1720
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3633
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10213
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26088
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10139 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7678
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

862
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1362
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

348
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1237
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

834
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1041