"Збільшились податкові надходження": підсумки розвитку туристичної галузі Прикарпаття за 2024 рік

Про підсумки розвитку туристичної галузі Прикарпаття за 2024 рік розповіла очільниця Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук.

Зі слів посадовиці, за експертними оцінками, цьогоріч Івано-Франківщину відвідає 2,5 млн людей, пише Фіртка.

"На 10% порівняно з минулим роком збільшились податкові надходження до зведеного бюджету суб'єктів господарювання сфери туризму. За 9 місяців цього року вони становили 183 млн грн.

Туристичний збір зріс на 59% відсотків порівняно з минулим роком та становить 32,5 млн грн (за 11 місяців 2024-го)", — зауважила Світлана Онищук.

Серед основних цьогорічних напрацювань щодо розвитку туристично-рекреаційної інфраструктури:

  • Затверджено положення про ландшафтний заказник місцевого значення «Ріка Свіча з притокою Мізунькою».
  • У НПП «Синьогора» облаштували спуск до водоспаду «Малий Кузьминець» та промаркували маршрут на полонину Щербул та Урочище Олениця.
  • НПП «Гуцульщина» - промарковано туристичний маршрут до скельного комплексу Терношорська Лада.
  • ПЗ «Горгани» - споруджено новий міст через р. Бистрицю Надвірнянську на екостежці «Греготи Горган».
  • Облаштовано оглядовий пірс на ставку у селі Буковець.
  • У Лисецькій ТГ створено музей-садибу о.Миколи Волосянка.

Завдяки грантовим проєктам вдалось:

  • в Івано-Франківську відкрити інтерактивний музей «Місто і зброя»;
  • створити мережу семи пішохідних та велосипедних маршрутів «Роверове Покуття»;
  • закупити обладнання для Кластера ремісничого виробництва солодощів в Івано-Франківську;
  • у Шепоті відкрити крафтову сироварню;
  • у Городенці облаштувати мотузковий дитячий майданчик у міському парку;
  • у Дем’янові створити екопарк «Гніздо»;
  • у НПП «Гуцульщина» триває облаштування безбар’єрної інфраструктури у Маєтку Святого Миколая;
  • а в НПП «Верховинський» працюють над створенням реабілітаційного хабу із програмами лісотерапії.

Світлана Онищук наголосила, на Прикарпатті другий рік поспіль реалізовується соціальний проєкт «Турбота про родину Героя», який має на меті підтримати родини наших загиблих військовослужбовців.

Цьогоріч для понад 350 рідних полеглих оборонців забезпечили оздоровлення, відпочинок і проведення активного дозвілля. З метою психологічної реабілітації 72 людей із сімей загиблих взяли участь в екскурсійних турах.

  • В березні цього року розпочато реалізацію проєкту «Опілля: скарби нації», який налагоджує ефективне співробітництво у сфері туризму в опільських громадах Івано-Франківщини.
  • У рамках проєкту «Музей у смартфоні. 2.0» створено два віртуальні тури музеями області.
  • У рамках проєкту «Невдома: мандруй незвіданим Прикарпаттям. 4.0» підготовлено описи п’яти нових туристичних маршрутів.
  • Відбувся 11-й сезон безкоштовних екскурсій. Провели 25 мандрівок, під час яких збирали благодійні кошти на допомогу ЗСУ, підтримку тимчасово переміщених людей.
  • У рамках проєкту «Бойківські Карпати» етнодизайнерки Любов Чернікова, Оксана Сокол презентували серії одягу, аксесуарів з орнаментами на основі бойківських старовинних вишивок. І саме бойківські мотиви у виконанні наших землячок
    можна було побачити на спортсменках Національної олімпійської збірної України.

"Варто наголосити, що цьогоріч культура традиційної сирної пластики і ритуальний чоловічий танець «Сербен» внесені у перелік нематеріальної культурної спадщини України.

А українська традиція та мистецтво писанкарства офіційно увійшли до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО", — зазначила Світлана Онищук.

У рамках реалізації проєктів-переможців Українського культурного фонду:

  • у заповіднику «Давній Галич» проведено реекспозицію Музею історії Галича, в рамках якої створено 6 персонажів-образів мешканців Галича XII-XIII ст., подію «Ремісничий двір княжого Галича»
  • ГО «Громадська ініціатива Галичини» розробила тактильний арт-каталог «Побачити скарби разом!», який складається з 24 музейних артефактів сакральної колекції Івано-Франківського краєзнавчого музею.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківську відбудеться ярмарок ветеранських бізнесів

Калуські активісти виготовили понад два десятки різдвяних віночків на благодійний ярмарок (ФОТО)

Зібрали понад 300 тисяч гривень на дрони: в Івано-Франківську провели благодійний показ мод (ФОТО)

"Традиції Різдва в часі боротьби": в Івано-Франківську збиратимуть кошти для музейників, які стали на захист України


26.12.2024 1388
Коментарі ()

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

998
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2591 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2178
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3028
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2629
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2352 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

483

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

487

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

984

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2204
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

684
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1950
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2048
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

222
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

834
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5535
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7397
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1410
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

687
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1065 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1570 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1427