Збільшення зарплати вчителям, підтримка сімей та розвиток природничих галузей: які зміни слід впроваджувати для покращення освіти Прикарпаття

Сфера освіти в Україні завжди потребувала безперервного розвитку та змін, відповідних до нових реалій. 

Серед необхідних та важливих кроків, які сприятимуть розвитку освіти та зростанню її якості — підвищення зарплат вчителям, фінансовий вклад, підтримка молодих сімей, створення належних умов для навчання та інші.

Про це в інтерв'ю Фіртці розповів директор Департаменту освіти і науки Івано-Франківської обласної військової адміністрації Віктор Кімакович.

"Як би це не було очевидно, але нам потрібно збільшувати зарплату вчителям. Можу говорити про це з погляду того, що мала зарплата не приваблює майбутніх студентів, адже вони думають про своє майбутнє у разі, якщо підуть в педагогіку.

Це призводить до того, що ми маємо низький вступний бал майбутніх вчителів. Тобто на вчителя вступає та дитина, яка не має високого балу. Це призводить до того, що наших дітей вчать не дуже успішні вчителі. Нам треба змінювати цю ситуацію.

Хотілося б, щоб престиж, мотивація, інші чинники призводили до того, щоб ми мали хороший конкурс, вмотивованих випускників шкіл з високими оцінками, які йдуть в педагогіку.

Також треба говорити про природничу освіту, фізику, хімію, біологію, інші природничі галузі — маємо брак людей, які на них вступають. А це речі, які роблять нашу країну успішною та конкурентною, тому ми повинні продукувати майбутніх науковців у ці галузі.

Це також частково лежить і на плечах школи, і на плечах освіти, тому що ми повинні створити цю освітню траєкторію для їх вивчення", — каже директор Департаменту освіти і науки.

За словами Віктора Кімаковича, важливим є вкладання коштів в освіту.

"Усі повинні розуміти, що це — не поле для політичного ігрища.

Окрім цього, ми повинні якимось чином думати про стимуляцію народжуваності. Коли ми аналізуємо, пік народжуваності в Україні припадає на період з 2011 по 2013 роки. Тоді функціонували програми стимулювання та підтримки молодих сімей — фінанси, бейбі бокси тощо.

Якщо немає цієї стимуляції на рівні держави, то варто говорити про неї на рівні громади. Хоч воно не пов’язане напряму, але про це також важливо говорити, бо це лежить в основі освіти.

Можливо, це примітивне мислення, але я також мушу сказати: коли дитина в школі має хороший харчоблок, красиві відремонтовані приміщення, розумних, мудрих, гарних вчителів — для чого виїжджати з цієї країни, з міста? Тому ми повинні зробити освіту такою, щоб нам не було потреби виїжджати", — зазначив освітянин. 

Більше читайте у матеріалі: "Рішення політиків не повинні впливати на дитинство": головний освітянин Івано-Франківщини про малокомплектні школи, реформу НУШ та недостачу вчителів.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Очікуємо 13-14 тисяч учасників»: скільки учнів на Івано-Франківщині вже зареєструвалися на НМТ-2025

Інформаційна війна: у закладах освіти Івано-Франківська проведуть заходи з протидії вербуванню

На Прикарпатті відновили очне навчання в школах. Які заклади залишаються на карантині

На доплати вчителям: для Івано-Франківської області виділили понад 222 мільйони гривень 


17.04.2025 Діана Струк 325
Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2404
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1532 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3619
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5387
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1654
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2032

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

110

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

159

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

395

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

858
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

444
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

751
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2440 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

455
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

846
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4897
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

713
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

611
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

550
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

379
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

701
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

863 2