Збігнев Бжезінський виступив на MSNBC з прогнозами, що скоро США уразять бунти середнього класу, викликані економічним безправ'ям.
«Не хочу показатися панікером, і я не думаю, що ми наближаємося до загибелі, але я думаю, що ми сповзаємо до інтенсифікації соціальних конфліктів, соціальної ворожості і різних форм радикалізму», сказав Бжезінський, додавши, що громадські безлади почнуться, коли нижній сегмент середнього класу почне серйозно страждати від економічної розрухи і зростання безробіття.
Колишній радник з питань безпеки передбачає «дійсно серйозні міжнародні потрясіння», які стануть результатом боротьби США, Японії і Європи, що є стовпами глобальних економічних сил з глибокими фінансовими кризами.
Бжезінський не вперше висловлює стурбованість тим, що гнів, який зростає, викликаний економічним і соціальним безправ'ям, може поставити під загрозу існуючі структури влади.
Під час торішньої промови на Раді з міжнародних відносин в Монреалі, регулярний учасник зустрічей Більдербергського клубу Бжезінський попередив про «глобальне політичне пробудження» суспільства, переважно молоді в країнах, що розвиваються, що загрожує повалити існуючий міжнародний порядок.
«Вперше в людській історії майже все людство політично активне і політично свідоме. Результуючий глобальний політичний активізм породжує сплеск власної гідності і пошани культурних й економічних можливостей в світі, хворобливо травмованому спогадами про багатовікове колоніальне або імперське панування інших країн», сказав Бжезінський.
«Людство зараз політично прокинулося, і починає бродити», заявив Бжезінській в своїй торішній промові, додавши, що це у поєднанні з роздробленою елітою «істотно ускладнює умови для будь-якої крупної держави, включаючи і нинішнього світового лідера — Сполучені Штати».
Тим часом в своїй книзі, виданій у 1970 році «Між двома епохами: Роль Америки в технократичній ері» Бжезінський писав наступне:
«Технотронная ера сприяє появі більш керованого суспільства. Таке суспільство було б у владі еліти, що не стримується традиційними цінностями. Скоро можливо буде встановлювати майже безупинне спостереження за кожним громадянином, і підтримувати оновлювані бази, що містять навіть найбільш особисту інформацію про них. Ці дані будуть доступні для миттєвого пошуку владою».