«Завдання пародиста - дуже вдумливо читати»: Володимир Присяжнюк презентував іванофранківцям власну книгу літературних пародій (фото+відео)

 

 

Сьогодні, 24 січня, в обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.Франка пройшла творча зустріч-презентація книги літературних пародій “Тобі сюди, Алісо!” поета Володимира Присяжнюка.

                                                  

Модератор зустрічі – Ольга Деркачова. Передмову до видання написав відомий поет Богдан Томенчук. Графічні ілюстрації до книги створені львівською художницею Іриною Токарською, передає Фіртка.

 

Книга “Тобі сюди, Алісо” – це справжня літературна пародія, якої мало друкується у наш час, яка пронизує словом, наче кулею, і влучає просто у серце читачеві.

 

"Тобі сюди, Алісо" написана у досить рідкісному на сьогодні жанрі це збірка поетичних пародій на поезії відомих і не дуже українських авторів. Проте книга пронизана якісним гумором, добрим за сутністю та рівнем. Збірка пародій в жодному разі не злісний стьоб або щось подібне. Більшість поетів, вірші яких стали об'єктом пародіювання на автора не ображаються та від душі сміються разом з ним, оцінюючи власну творчість з іншого ракурсу.

 

Вона побачила світ через короткий час після того, як в Україні пародію узаконили, як творчий жанр.

 

 

 

Львівська мисткиня, яка створювала ілюстрації до книги Ірина Токарська зізналась, що для неї це вже не перший досвід роботи в якості художника-ілюстратора та зазначила, що це відповідальна справа.

 

Ірина Токарська подякувала автору за довіру, мовляв «кожна книжка це відповідальність, адже художник десь повинен відійти на задній план, але не забути про суть».

 

Автор книги Володимир Присяжнюк подякував усім, хто допомагав у її створенні. Модератор зустрічі Ольга Деркачова відмітила, що книга "живе" уже два місяці та поцікавилась у автора процесом створення збірки.

 

"В якійсь мірі певний час я ходив по лезу, тому що у всьому світі пародія, як жанр існувала, а у нас ні. Я брав декілька рядків намагався писати м’яко, щоб не образити авторів», - каже Присяжнюк.

 

А вже коли у державі відбулися зміни в плані законодавства автору стало легше творити.

 

«Сам жанр давній за віком, ще в стародавній Греції і потім пізніше в епоху Середньовіччя пародія була поширена. Цей жанр цікавий та має право на існування, так як і читачі мають право читати такі твори. - каже Присяжнюк. - Слово воно ж святе, його треба берегти».

 

Наразі Володимира Присяжнюка називають монополістом у цьому жанрі.

 

 

В свою чергу присутній на зустрічі президент Івано-Франківського «Клубу метикуючих» Володимир Макаров "поспівчував" автору, адже на нього можуть образатися та попросив зачитати кілька пародій:

 

 

 

"До мене часто звертаються поети, але я кажу, що на замовлення пародій не пишу"- відмітив В. Присяжнюк.

 

За його словами треба писати так, щоб була родзинка, а не орієнтуватися лише на автора тексту.

 

«Це не означає, що все має бути погано написано, швидше невеличка промашка. Завдання пародиста - дуже вдумливо читати. З цього починається пародія. Треба знайти не просто об'єкт, а як саме і в якому напрямку подати пародію. Я категорично не сприймаю тих пародистів, які пишуть в напрямку наче «автор тупий», - зізнався Володимир Присяжнюк.


24.01.2017 1436 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1453
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

723
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

923
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2002
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3505
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2403 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

747

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

652

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

628

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

647
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10287
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1133
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5201
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

943
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2743
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1135
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

336
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

655
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

567
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

616
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

971 2