ЗАСІДАННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО КЛУБУ "ГАЛИЦЬКИЙ КМІТЛИВЕЦЬ" ВІДБУЛОСЯ У ФРАНКІВСЬКУ (ФОТО)

 

Днями в обласній науковій бібліотеці імені Івана Франка в рамках Інтелектуального клубу творчих особистостей "Галицький кмітливець" відбулася зустріч з ученим-винахідником, директором Центру інформаційних технологій Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доктором технічних наук, академіком Академії технологічних наук України Павлом Федоруком.

 

Науковець є цьогорічним лауреатом обласної премії ім Г. Тарсенова, якою нагороджуються кращі винахідники та раціоналізатори області.

 

П. Федорук  - автор монографії "Адаптивна система дистанційного навчання та контролю знань на базі інтелектуальних інтернет-технологій", яка засвідчила його лідерство в світових нвукових дослідженях в галузі навчаючих систем з елементами штучного інтелекту.

 

"Сьогодні наша система використовується на різних спеціальностях у 14 вузах України, - розповів науковець, - наукові дослідження реалзовані в кінцевий продукт - програму EduPRO, яка захищена авторськими свідоцтвами про винаходи".

 

"Програма дозволяє адаптовувати по 40 параметрах подачу навчальної інформації до реципієнта, - каже Павло Федорук, - Адже люди по різному сприймають інформацію, - хтось швидше, хтось помаліше, хтось краще сприймає таблиці, а хтось візуальну інформацію, а хтось текстову, програма враховує індивідуальність того, хто навчається і подає саме ту інформацію і саме в такому вигляді, яка є найбільш оптимальною для реципієнта інформації".

 

Інтелектуальний клуб "Галицький кмітливець" існує вже 9 років. За декларацією його засновників він має на меті, щоб об'єднати та запрезентувати івано-франківцям тих творчих осіб, відомих в світі, які які дають славу наші науці, мистецтву та іншим галузям". 

 

Під час зустрічі Павлові Федоруку задали запитання - чи може його програма EduPRO виявляти талановитих людей, на що науковець відповів: "Як колись намагалися винайти "формулу кохання", так і з талантом, - є проблема - як "порахувати" талант? Але ми працюємо і над цим..."

 

 

Павло Федорук: "Якщо раніше людство подвоювало об'єм накопиченої інформації за кілька століть, то зараз це стається щороку. Наша система якраз має на меті допомогти людині розібратися в цій лавині інформації, та виокремити семе те, що необхідне їй".

 

 

 

"Музична пауза" в засіданні інтелектуального клубу

 

 

 

Павлові Федоруку вручають диплом члена інтелектуального клубу "Галицький кмітливець", а днем раніше, як повідомили колеги-науковці під час зустрічі, його обрали професором Прикарпатського національного університету

 

 

 

 


31.10.2011 1212 0
Коментарі (0)

12.05.2022
Алла Павлуцька

Фіртка поспілкувалася із прикарпаткою Мар’яною Гнот, аби дізнатися про її досвід волонтерства у центрі допомоги біженця та особливості цієї роботи у Польщі.  

1304
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

2090 1
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

2782
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

3673
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

5176
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

4529 1

Війна стала поштовхом для пришвидшення трансформації в газорозподільній галузі. З початку бойових дій Прикарпаття прихистило близько 140 тисяч людей.  Вони тимчасово оселились в містах і селах Івано-Франківської області, тож стали споживачами газу. Тому перед АТ «Івано-Франківськгаз» постало завдання забезпечити стабільний розподіл газу більшій кількості споживачів. І газовики виявились готовими до такого технологічного виклику.

143

На сайті "Відкритий ліс" 15.04.2022 року опублікована стаття Деокупація Прикарпаття від корупціонерів. У статті я вказував, що в Івано-Франківській області всупереч вимогам чинного законодавства (платності за користування мисливськими угіддями - ст. 24 ЗУ

59

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

4703

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

6583
21.05.2022

Фахівці з правильного харчування нерідко рекомендують у перший денний прийом їжі вживати каші, проте деякі з них можуть завдати більше шкоди організму, ніж користі.   

413 1
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

3223
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

5495
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

1373
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

1906 1
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

2604
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

4196
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

1900
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

2574
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

4504
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

4546 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

6217 1