ЗАСІДАННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО КЛУБУ "ГАЛИЦЬКИЙ КМІТЛИВЕЦЬ" ВІДБУЛОСЯ У ФРАНКІВСЬКУ (ФОТО)

 

Днями в обласній науковій бібліотеці імені Івана Франка в рамках Інтелектуального клубу творчих особистостей "Галицький кмітливець" відбулася зустріч з ученим-винахідником, директором Центру інформаційних технологій Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доктором технічних наук, академіком Академії технологічних наук України Павлом Федоруком.

 

Науковець є цьогорічним лауреатом обласної премії ім Г. Тарсенова, якою нагороджуються кращі винахідники та раціоналізатори області.

 

П. Федорук  - автор монографії "Адаптивна система дистанційного навчання та контролю знань на базі інтелектуальних інтернет-технологій", яка засвідчила його лідерство в світових нвукових дослідженях в галузі навчаючих систем з елементами штучного інтелекту.

 

"Сьогодні наша система використовується на різних спеціальностях у 14 вузах України, - розповів науковець, - наукові дослідження реалзовані в кінцевий продукт - програму EduPRO, яка захищена авторськими свідоцтвами про винаходи".

 

"Програма дозволяє адаптовувати по 40 параметрах подачу навчальної інформації до реципієнта, - каже Павло Федорук, - Адже люди по різному сприймають інформацію, - хтось швидше, хтось помаліше, хтось краще сприймає таблиці, а хтось візуальну інформацію, а хтось текстову, програма враховує індивідуальність того, хто навчається і подає саме ту інформацію і саме в такому вигляді, яка є найбільш оптимальною для реципієнта інформації".

 

Інтелектуальний клуб "Галицький кмітливець" існує вже 9 років. За декларацією його засновників він має на меті, щоб об'єднати та запрезентувати івано-франківцям тих творчих осіб, відомих в світі, які які дають славу наші науці, мистецтву та іншим галузям". 

 

Під час зустрічі Павлові Федоруку задали запитання - чи може його програма EduPRO виявляти талановитих людей, на що науковець відповів: "Як колись намагалися винайти "формулу кохання", так і з талантом, - є проблема - як "порахувати" талант? Але ми працюємо і над цим..."

 

 

Павло Федорук: "Якщо раніше людство подвоювало об'єм накопиченої інформації за кілька століть, то зараз це стається щороку. Наша система якраз має на меті допомогти людині розібратися в цій лавині інформації, та виокремити семе те, що необхідне їй".

 

 

 

"Музична пауза" в засіданні інтелектуального клубу

 

 

 

Павлові Федоруку вручають диплом члена інтелектуального клубу "Галицький кмітливець", а днем раніше, як повідомили колеги-науковці під час зустрічі, його обрали професором Прикарпатського національного університету

 

 

 

 


31.10.2011 1672 0
Коментарі (0)

02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

869
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

805
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1282
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2666
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1455
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2215 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

780

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

827

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1724

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1721
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

440
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

516
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18427
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7548
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3721
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1118
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10835
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

496
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

390
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

564
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

505
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

745