В Івано-Франківську, поблизу Ратуші, 25 листопада стартувала щорічна акція "16 днів проти насильства".
На акції були присутні служби, діяльність яких дотична до протидії домашньому насильству.
Подію відвідала журналістка Фіртки.
Зі слів старшої інспекторки сектору протидії домашньому насильству Івано-Франківського районного управління Оксани Костюк, їхня робота полягає в профілактиці.
"Ми працюємо з постраждалими особами й кривдниками, які вчиняють домашнє насильство. Ми приїжджаємо на місце події та врегульовуємо конфлікти, складаємо адміністративні матеріали й направляємо їх у суд.
Також працюємо з постраждалою особою, надаємо притулок, якщо у цьому є потреба. Та надалі працюємо з кривдником.
З 1 січня 2024 рік по 31 жовтня 2024 року надійшло 5 650 звернень за фактами домашнього насильства. З них 4 300 звернень — від жінок, від дітей — 220, від чоловіків — 1 200", — каже інспекторка.
Оксана Костюк додає, після повідомлення про факт домашнього насильства поліціянти прибувають на місце події до семи хвилин.
"Є чотири види домашнього насильства: фізичне, психологічне, сексуальне, економічне. Серед дітей зазвичай є психологічне та фізичне домашнє насильство, буває також економічне.
Загалом від початку повномасштабного вторгнення зменшилася кількість домашнього насильства на Прикарпатті. Зокрема, на 990 випадків менше.
Сьогодні у нас проживає багато внутрішньо переміщених осіб. Майже половину випадків зафіксували від осіб із зони бойових дій.
Водночас бувають такі випадки, що жертва не хоче писати заяву, бо боїться. Інколи трапляється так, що коли приїжджає поліція, то конфлікт вже врегульований", — наголошує Костюк.
"Фонд "SОS Дитячі містечка" працює понад 75 років. Фонд працює над тим, щоб кожна дитина виховувалася в сім'ї, в сімейних формах виховання, щоб дитина могла зростати у люблячій родині.
Якщо біологічна сім'я не може це дати, ми допомагаємо іншим людям мати сім'ю, де виховують дітей. Тому що чужих дітей не буває.
Зараз представляємо акцію "16 днів проти насильства". У нас є програми, заходи та тренінги, де розповідаємо дітям, батькам, як уникнути насилля.
Якщо все ж виникло насилля, інформуємо, куди звернутися, щоб подолати наслідки", — розповідає представниця міжнародного благодійного фонду Олена Жереб'ятьєва.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: